загрузка...
Математика 3 клас. Урок 88. Вивчені випадки множення - 28 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 28 » Математика 3 клас. Урок 88. Вивчені випадки множення
10:58
Математика 3 клас. Урок 88. Вивчені випадки множення

Мета: формувати в учнів навички позатабличного множення; вправляти в творчому підході до розв'язування задач; розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Вивчені випадки множення
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 52)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал та підготуємося до контрольної роботи.
IV.   УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 
1.     Робота за підручником (с 117-118)
Завдання 743. Колективне виконання завдання
—  Запишіть натуральні числа від 1 до 10. 
(1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10)
—  Знайдіть суму всіх парних чисел у межах 10 
(2 + 4 + 6 + 8 + 10 = 30) у а потім — суму всіх непарних чисел (1+3 + 5+7+9- 25).
—  Знайдіть суму чисел — «сусідів» числа 9 і отриманий результат помножте на 5 ((8 + 10) • 5 = 90).
Учитель звертає увагу на раціональність обчислень.
Завдання 744; 755. Самостійна робота (за варіантами)
Завдання 746
Фронтальне вивчення змісту задачі. Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
З кор. по 8 грн 
                            ? 
2 кг по 3 грн     
Після цього учні працюють самостійно, один учень за закритою дошкою.
Розв'язання 
1)8 • 3 = 24 (грн) — заплатила за 3 коропи; 
2)3 • 2 = 6 (грн) — заплатила за цибулю; 
3)24 + 6 = 30 (грн)
Відповідь: ЗО грн вартість усієї покупки.
Завдання 747
За коротким записом учні пояснюють числа задачі.
2 інд. по ? кг 14 кг 
                                  ?
2 гус. по? кг, на 3 кг 
—  Повторіть питання задачі.
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Потрібно знати два числові значення: 1 — загальну масу індиків (відомо — 14 кг) та 2 — загальну масу гусок (невідомо).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією додавання.)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Ні, нам невідома загальна маса гусок,)
—  Що треба знати, щоб знайти загальну масу гусок? (Треба знати два числові значення: 1 -- масу однієї гуски (невідомо), та 2 — кількість гусок (відомо — 2 шт.).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на це питання? (Цією множення.)
—  Чи зможемо ми тепер відповісти на питання задачі? (Ні, ми не знаємо масу однієї гуски.)
—  Що треба знати, щоб знайти масу однієї гуски? (Треба знати два числові значення: 1 — масу одного індика (невідомо), та 2 — на скільки кілограмів маса гуски менша (відомо — на 3 кг).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на це питання? (Дією віднімання)
—  Чи можна тепер відповісти на питання задачі? (Ні, нам невідома маса одного індика.) Що треба знати, щоб знайти масу одного індика? (Треба знати два числові значення: 1 — загальну масу індиків (відомо — 14 кг) та 2 — кількість індиків (відомо 2 інд.).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на це питання? (Дією ділення)
—  Чи можна тепер відповісти на питання задачі? (Так)
Після цього учні самостійно записують розв'язання. Учитель перевіряє. Розв'язання
1) 14 : 2 = 7 (кг) — маса одного індика;
2) 7 - 3 = 4 (кг) — маса однієї гуски; 
3) 4•2 = 8 (кг) — загальна маса гусок; 
4) 14 + 8 = 22 (кг)
Відповідь: 22 кг загальна маса двох індиків і двох гусок.
Завдання 748
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Один учень працює біля дошки. Розв'язання
1)40 : 5 = 8 (тp.) — випустили 2 заводи за 1 день;
2)8:2 = 4(тр.)
Відповідь: 4 трактори випустив за 1 день кожен завод.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних задач
1) Завдання 749.
Буратіно ішов, роблячи щоразу три кроки вперед і два кроки назад. Так він просунувся вперед на 20 кроків. Скільки кроків він зробив? 
(17 • (3 + 2) + 3 = = 88(кр.))
2) Тато із сином вирішили піти в неділю до цирку, але всі квитки на виставу були продані. Вони вирішили взяти квиток на наступну неділю — 15 березня. Якого числа вони купили квиток? (8 березня)
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що повторили на уроці?
—  Чи всі завдання вдалося виконати?
VI.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Вивчені випадки множення
С. 117-118, завдання 750; 751.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1163 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть