загрузка...
Математика 3 клас. Урок 90. Аналіз контрольної роботи № 6 - 29 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 29 » Математика 3 клас. Урок 90. Аналіз контрольної роботи № 6
13:00
Математика 3 клас. Урок 90. Аналіз контрольної роботи № 6

Мета: проаналізувати помилки, допущені у контрольній роботі; ознайомити учнів із властивістю ділення суми на число; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі з буквеними даними; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас.  Аналіз контрольної роботи № 6
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Аналіз контрольної роботи. Виконання аналогічних завдань
2.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 750
—  Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.
(5 • 17 = 85; 25 • 4 = 100; 128•2 = 256; 3•134 = 402; 437•2 = 874)
Завдання 751
—  Яка вартість усієї покупки? (136 -6 + 58-4 = 816 + 232 = 1048 (гри))
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося зі способами ділення суми на число, продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 778)
Завдання 752
—  Розгляньте, як Козеня розв'язало цю задачу двома способами, і зробіть висновок.
1-й спосіб: (18 + 27): 9 = 45 : 9 = 5 (ц.) 
2-й спосіб: 18:9 + 27:9-2 + 3=5 (ц.)
—  Порівняйте відповіді, отримані в обох випадках. (Обидва способи розв'язання дали однакові результати.)
—  Чим відрізняється розв'язання?
—  Чи можна між ними поставити знак «дорівнює»? (18 +27): 9 = 18:9 + 27:9.
—  Розв'язуючи задачу 1-м способом, ми суму розділили на число. Розв'язуючи задачу 2-м способом, кожне з чисел ділили на число, а результати ділення додали. Відповіді у задачах отримали однакові, отже, розв'язання було правильним. Знаходити результати ділення суми на число можна по-різному.
Висновок.  Щоб поділити суму на число, можна поділити на це число кожний з доданків і знайдені частки додати.
Завдання 753
Учні обчислюють «ланцюжком», скориставшись правилом ділення суми на число.
(24 + 28):4 = 13                  (ЗО + 54): 6 = 14                  (36 + 60) : 6 = 16
(25 + 45): 5 = 14                  (48 + 40): 8 = 11                  (18 + 27): 3 = 15
2.    Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником (с 118-119)
Завдання 754. Робота в парах
— Знайдіть значення виразу (t + 8): 2, якщо t = 12; t = 18.
Учні коментують, як виконали обчислення.
(12 + 8) : 2 = 10; (18 + 8): 2 = 13.
Завдання 755. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
Розв'язування задачі двома способами, склавши виразами. Учні користуються підказками-схемами.
I спосіб: 25:5+15:5 = 8 (пол.) 
II спосіб: (25 + 15) : 5 = 8 (пол.) 
Відповідь: 8 полиць використали.
Завдання 756
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання біля дошки.
Гнат — 12 стр. по 2 стр.  
                                                ?
Василина — Астр, по 2 стр.
Розв'язання
(12 +
k): 2, якщо k = 8, то (12 + 8): 2 = 10 (гіл.)
Відповідь: 10 гілочок прикрасили діти.
Завдання 757 Розв'язання
1)  14 — 2 = 12 (см) — разом, якщо однакові;
2) 12 : 2 = 6 (см) — коротший відрізок; 
3) 6 + 2 = 8 (см) — довший відрізок.
Учні креслять відрізки у зошиті.
Завдання 758. Робота в парах
Учні перемальовують у зошит та заповнюють магічні квадрати.

 

2.    Офтальмологічна пауза
3.    Розв'язування логічної задачі
Годинник з боєм відбиває цілі години і ще одним ударом щопівгодини. Скільки ударів на добу робить цей годинник? (180 ударів)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Назвіть тему уроку.
—  Як можна розділити суму на число? Наведіть приклади.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас.  Аналіз контрольної роботи № 6
С. 119, завдання 759; 760.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1261 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть