загрузка...
Математика 3 клас. Урок 91. Ділення двоцифрового числа (26:2) - 29 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 29 » Математика 3 клас. Урок 91. Ділення двоцифрового числа (26:2)
13:07
Математика 3 клас. Урок 91. Ділення двоцифрового числа (26:2)

Мета: ознайомити учнів з прийомом ділення чисел виду 26 : 2; формувати вміння розв'язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Ділення двоцифрового числа (26:2)
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с. 70)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося із прийомом ділення чисел виду 26:2, продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     П ід готовча робота
—  Назвіть двоцифрові розрядні числа, які можна розділити на 2 (20; 40; 60; 80); на З (ЗО; 60; 90).
—  Подайте число 36 різними способами у вигляді суми двох доданків, кожний із яких ділиться на 2.
—  Замшіть число 72 сумою зручних доданків, кожний із яких ділиться на 4.
2.     Робота за підручником (с. 779)
Завдання 761
Учні пояснюють за записом, як виконали ділення.
26 : 2 = (20 + 6): 2    20 : 2 - 6 : 2 - 10 + 3 = 13
Ознайомлення з пам'яткою
Пам'ятка «Ділення двоцифрового числа на одноцифрове число» (Прийом на підставі ділення суми на число)
1. Двоцифрове число розкладаю на розрядні доданки.
2. Ділю на одноцифрове число десятки й одиниці, а знайдені частки додаю.
Завдання 762. 
Письмове виконання завдання з коментуванням правил Учні завершують обчислення та знаходять значення інших виразів, працюючи у зошитах.
3.     Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Продовження роботи за підручником (с. 120)
Завдання 763
Колективне озпайомлеппя зі змістом задачі, її аналіз. Один учень записує
умову і розв'язує задачу.
Крихітка Єнот — за 3 год 36 гілочок осоки   
                                                                              на ? за 1 год 
Полоскун — за 4 год 36 гілочок осоки           
Розв'язання
1) 36 : 3 = 12 (гіл.) — за 1 год назбирав Крихітка Єнот;
2) 36 : 4 = 9 (гіл.) — за 1 год назбирав Полоскун;
3)12-9-3 (г/л.)
Відповідь: на 3 гілочки більше назбирав за 1 год Крихітка Єнот.
Зовдоння 764
1)     Колективне складання задач.
2)     Самостійне розв 'язування задачі. Розв'язання
1) 66 : 6 = 11 (де) — за 1 год на першому верстаті;
2) 11 + 2= 13 (д*) — за 1 год на другому верстаті; 
3) 13•5 = 65 (м)
Відповідь: 65 м тканини виготовили за 5 год на другому верстаті.
Завдання 765
Фронтальне вивчення змісту задачі. Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
За 4 дн. 6 кор. — 48 кг 1 кор. за 1 день — ?
Після цього учні самостійно розв'язують задачу з поясненнями двома способами, один учень — за закритою дошкою.
Розв'язання
1-й спосіб 
1)48 : 6 = 8 (кг) — з'їдає 1 корова за 4 дні; 
2)8:4 = 2(кг)
2-й спосіб 
1)48 : 4 = 12 (кг)— з'їдають 6 корів за 1 день; 
2)12:6=2(кг)
Відповідь: 2 кг силосу з'їдає 1 корова за 1 день.
Завдання 766. Практична робота
Самостійне виконання завдання. Один учень працює біля дошки. — Які фігури може утворити замкнена ламана, що складається з 4 ланок? (Чотирикутник або 2 трикутники)
2.    Офтальмологічна пауза
3.    Розв'язування логічної задачі
Завдання 767 Розв'язання
1)  17 + 12 + 10 = В9(риб.)— усього впіймали;
2) 39 : 3 = 13 (риб.) — порівну кожному.
Відповідь: перший рибалка повинен віддати другому 1 рибину, а третьому З рибини.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Що треба зробити, щоб двоцифрове число розділити на одноцифрове? Наведіть приклади.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С 120, завдання 768; 769.

 

1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 759
—  Прочитайте, як виконали обчислення, спираючись на правило ділення суми на число.
(ЗО +48):6 = 13                (24 + 64): 8 = 11                 (27 + 54):9 = 9
Додаток
Завдання 760
—  Скільки полиць використали Вінні-Пух і П'ятачок? ((8 + 4): 2 = 6 (пол.))
2.     Математичний диктант
•   Перший множник 14, другий — 5. Знайдіть добуток.
•   Число 17 збільшіть у 3 рази.
•   Перший множник 16, другий — 4. Знайдіть добуток.
•   Ділене 500, дільник 5. Знайдіть частку.
•   Ділене 100, дільник 10. Знайдіть частку.
•   На яке число треба помножити 7, щоб отримати 42?
•   На яке число треба розділити 32, щоб отримати 8?
•   Знайдіть добуток чисел 130 і 7.
•   Знайдіть частку чисел 200 і 10.
•   Яке число треба розділити на 6, щоб отримати 50?
•   Яке число треба помножити на 3, щоб отримати 27?
•   Знайдіть добуток чисел 40 і 2.
Відповіді: 70; 51; 64; 100; 10; 6; 4; 910; 20; 300; 9; 80.
3.    Гра «Дужки»
—  Розставте дужки так, щоб рівності були істинними.
15 -6•2=18                                           65 - 10 + 5 = 50
15-6•2=3                                              65-10+5-60
Розв'язання
(15 - 6) • 2 = 18                                    65 - (10 + 5) = 50
15 - (6 • 2) = 3                                      (65 - 10) + 5 = 60
4.     Обчислення значень виразів
—  Розв'яжіть вирази різними способами. 
Математика 3 клас. Ділення двоцифрового числа (26:2)
(12+ 18): 6                                              (25+15): 5
(80+ 12): 4                                              (40+32): 4
(42 + 49) : 7                                            (80 + 8): 8


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1681 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть