загрузка...
Математика 3 клас. Урок 92. Ділення двоцифрового числа (48:3) - 29 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 29 » Математика 3 клас. Урок 92. Ділення двоцифрового числа (48:3)
13:14
Математика 3 клас. Урок 92. Ділення двоцифрового числа (48:3)

Мета: ознайомити учнів з прийомами ділення чисел виду 48 : 3; розвивати вміння розв'язувати прості задачі способом складання рівняння; формувати навички усних обчислень; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Ділення двоцифрового числа (48:3)
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 768
—  Прочитайте розв'язання рівнянь, (х = 11; х = 12)
Завдання 769
—  Прочитайте розв'язання задачі з поясненнями двома способами. 1-й спосіб
1) 36 : 3 = 12 (кг) — з'їдають 6 овець за 1 дспь; 
2) 12:6 = 2(кг)
2-й спосіб 
1) 36 : 6 = 6 (кг) — з'їдає 1 вівця за 3 дні; 
2) 6:6 = 2(кг)
Відповідь: 2 кг сіна з'їдає 1 вівця за 1 день.
2.     Усні обчислення
1)     Гра «Ланцюжок». 
7•8-2:9•5+ЗО+5=65
2)     Розв'язування «кругових» прикладів.
48-30             36: 6        42+18
6•7                18•2          2•13
26 + 22          60 : ЗО
3.     Фронтальна робота
На дошці — ряд чисел. 7; 21; 14; 35; 48; 49; 56.
—  Назвіть «зайве» число. (7— одноцифрове, всі решта — двоцифрові.)
—  А ще? (48 — не ділиться на 7.)
—  Прочитайте у порядку зростання числа, які діляться на 7. (7; 14; 21; 35; 49; 56).
—  А на яке число ділиться 48? (На 6)
—  Подайте число 48 у вигляді суми розрядних чисел. (48 = 40 + 8)
—  А чи можна подати число 48 у вигляді суми двох таких чисел, кожне з яких ділилося б на 4? (48 - 40 + 8; 48    S6 + 12; 48 - 28 + 20; 48 - 24 + 24)
—  Складімо приклад на ділення суми цих двох чисел на 4 та розв'яжемо з поясненням.
(36 + 12): 4 = 36 : 4 + 12 : 4 = 9 + 3 = 12
—  Яке число ділили? (48)
(28 + 20): 4 - 28 : 4 + 20 : 4 = 7 + 5 = 12
—  Яке число ділили? (48)
 4.    Хвилинка каліграфи (с. 121)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим прийомом ділення двоцифрового числа на одноцифрове, продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 120-121)
Завдання 770
Учні пояснюють за записом, як виконали ділення. 
48 : 3 = (ЗО + 18): 3 = ЗО : 3 + 18 : 3 = 10 + 6 = 16
//
30 18
Ознайомлення з пам'яткою
Пам'ятка «Ділення двоцифрового числа на одноцифрове» (Прийом, заснований на діленні суми на число)
1. Двоцифрове число розкладаю на зручні доданки.
2. Поділю на одноцифрове число кожен із доданків, а знайдені частки додам.
Завдання 771. 
Письмове виконання завдання з коментуванням правил Учні завершують обчислення та знаходять значення інших виразів, працюючи у зошитах.
2.     Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником (с, 121-122)
Завдання 772
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують, склавши вираз. Розв'язання (28 + 32): 4 = 15 (пал:.) Відповідь: 15 пакетів використали.
Завдання 773
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання біля дошки.
З першої вишні — k кг ягід 
                                                 ?
З другої — ?, у 3 рази
Розв'язання
k + k : 3, якщо k= 45, то 45 + 45 : 3 = 60 (кг)
Відповідь: 60 кілограмів ягід зібрали з двох дерев разом.
Завдання 774
Учні розв'язують задачу способом складання рівняння.
х • 5 = 55
х = 55 : 5
х= 11
Відповідь: Мальвіна задумала число 11.
Завдання 775. Робота в групах
Учні добирають із запропонованих рівняння для розв'язання задачі.
x•3 = 45;
x=15
Завдання 776
Учні креслять ламану, довжина якої обчислюється так: 60 + 40 • 2 - 140 (мм).
— Що можна сказати про цю ламану? (Вона складається з трьох лап цюгів, два з яких мають однакову довжину.)
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних задач
1) Завдання 777. Розв'язання
1)(11 + 15+ 14): 2 = 20 (гор.) —з'їли всього;
2) 20 - 11 = 9 (гор.) — з'їв Віппі-Пух;
3) 15 -9 = 6 (гор.) — з'їв П'ятачок; 
3) 14 - 9 = 5 (гор.) — з'їв Ослик Іа.
2) Василь, Геннадій та Євген змагалися з бігу.  Хто з них прибіг першим, другим та третім, якщо істинні такі твердження:
•   Василь прибіг не першим, а Євген — не другим.
•   Геннадій прибіг не третім, а Василь — не другим.
Розв'язання. Розв'язання цієї задачі запишемо за допомогою таблиці.

 

Якщо всі твердження Істинні, то з 1-го зрозуміло, що Василь міг прибігти або другим, або третім, а Євген — або першим, або третім; Василь ніяк не міг бути першим, а Євген — другим. У відповідних клітинках таблиці поставимо знаки «—».
З 2-го твердження зрозуміло, що Євген прибіг не третім, а Василь — не другим.

Таким чином, Василь прибіг третім, а Євген — першим. У відповідних клітинках поставимо знаки « + ». Отже, Геннадій був другим.
Відповідь'. Євген прибіг цершим, Геннадій — другим, Василь — третім.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що нового ви дізналися на уроці?
—  Яким способом розв'язували приклади?
—  Що повторили сьогодні на уроці?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Ділення двоцифрового числа (48:3)
С. 121 - 122, завдання 778; 779.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1590 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть