загрузка...
Математика 3 клас. Урок 98. Розв'язування задач вивчених видів - 30 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 30 » Математика 3 клас. Урок 98. Розв'язування задач вивчених видів
12:33
Математика 3 клас. Урок 98. Розв'язування задач вивчених видів

Мета: пояснити прийом ділення круглого числа на кругле способом добору (90: 30); вдосконалювати навички розв'язування задач вивчених видів; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до математики.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Розв'язування задач вивчених видів
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 826
—  Прочитайте вирази, у яких відповіді — одноцифрові. (490 : 70 = 7; 320 : : 40 = 8); двоцифрові (840:20 = 42; 360 :20 = 18)
Завдання 827
—  Яка загальна вартість покупки? (6 • 8 + 6 • 8 :2 = 72 (грн))
2.     Усні обчислення
5•2•10                                  30:5•1                                 6•10:1
4•3•0                                     0•7+1•7                              50•10: 100
0•(8 + 3)                               10 + 0: 5                             10•3•10
0•6•2                                    (10 + 0): 5                           60-100:10
8•0 + 8•1                              12 + 0:4                              300: 10: 10
(24 + 16)•0                           9•1-0-8
3.     Усне розв'язування задач
1) Перше число 600, друге — у 2 рази менше за перше, а третє у 100 разів менше за друге. Знайдіть третє число. (3)
2) Перше число 20, друге — у 4 рази більше за перше, а третє — в 10 разів більше за друге. Знайдіть третє число. (800)
3) Перший муляр уклав за 6 хв 54 цеглини. Другий муляр 35 цеглин уклав за 5 хв. На скільки менше цеглин уклав другий муляр за хвилину? (На 2 цеглини)
4.     Робота за підручником (с. 727)
Завдання 828. Робота в парах
—  Уставте такі знаки дій, щоб рівності стали істинними.
20 - 15 = 20 : 4                     35-8 = 9•3                         6 • 9 = 70 - 16
8 • 6 = 90 - 42                       37 + 8 = 9 • 5                    24 : 6 = 36 : 9
5.     Гра «Виключи "зайву" частку»
60:20           64:16           900:300        100:20         60:30           80:40
(«Зайва» частка чисел 64 та 16, тому що в усіх решті частках і ділене, і дільник — круглі числа, а в цій — ні.)
6.    Хвилинка каліграфії (с 127)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з діленням круглого числа на кругле способом добору, продовжимо роботу над задачами.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 127)
Завдання 829. Підготовча вправа
Учні обчислюють значення виразів. До кожної рівності на ділення складають рівність на множення.
35:7 = 5                               30:10 = 3                            60:6 = 10
5• 7 = 35                              3•10 = ЗО                           10 - 6 = 60
Завдання 830. Робота в групах
Учні читають пояснення про ділення круглих чисел способом добору. Наприклад: 90 : ЗО = ?
ЗО • 1 = ЗО — число 1 не підходить; ЗО • 2 = 60 — число 2 не підходить; ЗО • 3 = 90 — число 3 підходить. Отже, 90: 30 = 3.
Висновок. Щоб поділити 90 на ЗО, потрібно дібрати таке число, яке в добутку з числом 30 дасть число 90.
Завдання 831. Усне виконання завдання з коментуванням
2.     Фізкультхви линка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником (с. 127-128)
Завдання 832
Учні «ланцюжком» виконують ділення способом добору.
80 : 20 = 4                  40 : 10 = 4                  80 : 40 = 2                  40 : 20 = 2
Завдання 833. Робота в парах
— З чисел 5; 6; 10;  15; 20; 35 випишіть ті, для яких істинними є нерівності:
30:а>2                 80: а < 5                                    60-а < 50
а =5; 6; 10            а = 20                                       а =15; 20; 35
75 : а > 10            45 + а > 40                               400 : а < 35
а-Ь                        а - 5; 6; 10; 15; 20; 35              а - 20
Заедания 835
—  Повторіть питання задачі.
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Потрібно знати два числові значення: 1 — кількість коробок з писанками (невідомо), та 2 — кількість коробок з крапанками (невідомо).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією додавання.)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Ні, нам невідомо: 1 — кількість коробок з писанками та 2 — кількість коробок з крапанками.)
—  Що треба знати, щоб знайти кількість коробок з писанками? (Треба знати два числові значення: 1 — загальну кількість писанок (відомо — 140), та 2 — кількість писанок у одній коробці (відомо — 20 mm.))
—  Якою арифметичною дією відповімо на це питання? (Дією ділення)
—  Чи зможемо ми тепер відповісти на питання задачі? (Ні, ми не знаємо кількість коробок з крапанками.)
—  Що треба знати, щоб знайти кількість коробок з крапанками? (Треба знати два числові значення: 1 — загальну кількість крапанок (відомо 150) та 2 — кількість крапанок у одній коробці (відомо — ЗО иіт.).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на це питання? (Дією ділення)
—  Чи можна тепер відповісти на питання задачі? (Так)
—  Складіть план розв'язання задачі. (Першою дією дізнаємося про кіль кість коробок з писанками. Другою дією дізнаємося про кількість коробок з крапанками. Третьою дією дізнаємося, скільки коробок вийшло у майстринь.)
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
Розв'язання
1) 140 : 20 = 7 (кор.) — з писанками;
2) 150 : ЗО = 5 (кор.) — з крапанками;
3) 7 +5 = 12 (кор.)
Відповідь: 12 коробок вийшло у майстринь.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних завдань
1)Завдання 834.
—  Знайдіть закономірність і продовжіть числовий ряд. 99; 86; 73;...
—  Збільшуються чи зменшуються числа в числовому ряду? (Зменшуються)
—  На скільки зменшуються? (99 -86    13; 86- 73 = 13)
—  Як продовжити числовий ряд? (99:86; 73:60; 47).
2)Назвіть двоцифрове число, одним із «сусідів» якого є найменше трициф-рове число. (99)
3) Трос коней пробігли 15 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь? (15 км)
4) Скільки очей у морського їжака, якщо у нього на 3 ока більше, ніж у звичайного їжака? (5)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Яким способом розв'язання прикладів на ділення ми користувалися сьогодні на уроці? (Способом добору) Наведіть приклади.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Розв'язування задач вивчених видів
С. 128, завдання 836; 837.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1365 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть