загрузка...
Математика 5 клас. Урок 100 - 22 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 22 » Математика 5 клас. Урок 100
11:28
Математика 5 клас. Урок 100
Урок № 100. Ділення десяткового дробу на натуральне число
 
Цілі:
- навчальна: удосконалити вміння виконувати ділення десяткового дробу на натуральне число; сформувати вміння виконувати ділення десяткових дробів на розрядну одиницю (10,100,1000 тощо); сформувати вміння застосовувати правило ділення десяткового дробу на натуральне число до розв'язування задач;
- розвивальна: формувати вміння зіставляти, порівнювати, робити висновки;
- виховна: сприяти вихованню відчуття задоволення від зробленого відкриття. Тип уроку: удосконалення знань і вмінь. Обладнання: індивідуальні картки-підказки.
 
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Бажано ретельно перевірити виконання домашніх вправ щодо засвоєння правил, розглянутих на попередньому уроці. Тому вчитель заздалегідь записує відповіді до вправ домашньої роботи, учні шляхом само- або взаємоперевірки встановлюють правильність виконання завдань, за потреби коментуючи виконання найскладніших завдань. Після цього можна запропонувати учням самостійно виконати завдання на ділення десяткових дробів на натуральні числа. (З метою подальшої перевірки двоє учнів виконують роботу на закритій частині відкидної дошки.)
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель пропонує учням пригадати правила множення десяткових дробів на 10, 100, 1000 тощо, а також на 0,1, 0,01, 0,001 тощо і висловити припущення, чи існує аналогічне правило ділення десяткових дробів на 10, 100, 1000 тощо. Напевне учні припустять, що таке правило існує. Тоді вчитель пропонує висловити припущення щодо його формулювання. Отже, завдання уроку: засвоїти правило ділення десяткового дробу на 10, 100, 1000 тощо; удосконалити вміння виконувати ділення десяткового дробу на натуральне число. математика 5 клас
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Виконання усних вправ
1.  Виконайте множення:
1) 3,47 10; 2) 0,654 10; 3) 45,781 100; 4) 0,94 100; 5) 0,002 1000; 6) 5,023 1000.
2.  Знайдіть добуток:
1) 76,20,1; 2) 0,3 0,1; 3) 25,4 0,01; 4) 6 0,01; 5) 356,2 0,001; 6) 5 0,001.
3.  Перевірте за допомогою множення правильність виконання ділення:
1) 2,4:8 = 0,3; 2) 15,3:5 = 3,06; 3) 20,1:2 = 10,05; 4) 68,2:11 = 6,2.
V. УДОСКОНАЛЕННЯ ЗНАНЬ
Учитель пропонує учням самим «відкрити» правило ділення десяткових дробів на 10, 100, 1000 тощо. Для цього їм потрібно виконати такі завдання: 1. Перевірте за допомогою множення правильність наступних рівностей.
Порівняйте в кожному з випадків положення коми в діленому і частці.
Зіставте кількість знаків, на яку відрізняється положення коми в діленому і частці, з кількістю нулів у дільнику. 1) 27,4:10 = 2,74; 2)213,47:100 = 2,1347;
3)  0,45:100 = 0,0045;
4)  121,6:1000 = 0,1216;
5)  235:10000 = 0,0235.
2.  Поміркуйте, як можна сформулювати правило ділення десяткового дробу на 10, 100, 1000...
3.  Знайдіть відповідне правило в підручнику і порівняйте з тим, що ви сформулювали самостійно.
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
1.  Виконання усних вправ
1) Обчисліть:
а) 62,3:10; б) 12,1:100; в) 324:1000; г) 2,8:100.
2) Розв'яжіть рівняння:
а) 10* = 29,6; б) 100х = 4956; в) 10х = 5; г) 1000* = 1983.
2.  Виконання письмових вправ
1) Виконайте ділення:
а) 45,67:10; б) 68:10; в) 327,6:100;
г) 42,5:100; д) 1834:1000; є) 31,28:1000.
2) Виразіть у метрах:
З дм, 52,7 дм, 35 см, 9,6 см, 253 мм, 6 мм.
3) Знайдіть значення виразу 40,8: а, якщо а дорівнює 10, 100, 1000.
4) Розв'яжіть рівняння:
а)  2,8х + 3 2,4х-4 = 13,45;
б)  134х-1,7х 20-295 = 0;
в)  682,7х-1237 + 317,3л: = 2,3.
5) Виконайте дії:
а)  4,96:10 + 35,8:100-0,0042;
6)  72,492:12 + 78,156:36-129,03:15;
в) (0,04+ 3,59)(7,35 +2,65): 300.
б) Основа рівнобедреного трикутника дорівнює 4,6 см. Знайдіть довжину бічної сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює 16 см.
VII. ПІДСУМКИ УРОКУ
Учитель об'єднує всіх учнів класу в три команди, кожна з яких отримує завдання. Виконавши завдання, команди доповідають, які результати вони здобули. Потім за допомогою вчителя підсумовують усі результати.
Завдання
Заповніть порожні місця в таблиці. Яке припущення ви можете зробити, виконавши це завдання?
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Виконайте ділення:
а) 22,7:10; б) 3,14:10; в) 9:10; г) 304:100; д) 2,5:100; є) 0,09:100; ж) 2735:1000; з) 5:1000; і) 0,4:1000.
2) Виразіть у кілограмах: 200 г, 40 г, 8 г, 1 кг 300 г, 7 кг 20 г.
3) Розв'яжіть рівняння:
а) 3,2х + 5,6 + 6,8л: = 17,21; б) 30х + 12,7х +57,3л: = 109; в) 9,7л:-1,9л: + 2,2д: = 38,08. 4)* У скільки разів значення виразу
0,25:4 + 15,3:5 + 12,4:8 + 0,15:30 більше, ніж 10?
 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1151 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть