загрузка...
Математика 5 клас. Урок 10. Переставна та сполучна властивості додавання - 3 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 3 » Математика 5 клас. Урок 10. Переставна та сполучна властивості додавання
16:26
Математика 5 клас. Урок 10. Переставна та сполучна властивості додавання
Цілі:
навчально: домогтися засвоєння переставної та сполучної властивостей додавання; сформувати вміння застосовувати ці властивості для спрощення обчислень;
розвивальна: формувати вміння самостійно здобувати знання, працювати з текстом підручника;
виховна: виховувати позитивне ставлення до знань.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладнання: таблиця «Властивості додавання», картки з додатковим завданням підвищеної складності.
ХІД УРОКУ:

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учитель перевіряє зошити з виконаним домашнім завданням, відповідає на запитання учнів, якщо такі виникли.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель пропонує учням гру: «Хто швидше». Потрібно щонайшвидше усно знайти значення виразу:
14 + 37 + 48 + 21 + 86 + 63 + 52 + 79.
Залежно від відповідей учнів, учитель повідомляє завдання уроку: повторення (або вивчення) властивостей додавання, за допомогою яких можна виконати обчислення раціональніше.
Хто не вивчив формули - тому сюди треба, де є всі гдз для 5 класів
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Виконання усних вправ
1) Які числа називають круглими?
2) Наведіть приклади круглих чисел.
3) Відомо, що сума двох чисел закінчується цифрою 0. Якими цифрами можуть закінчуватися ці числа?
4) Яке число потрібно додати: а) до числа 27, щоб дістати 100; б) до числа 34, щоб дістати 70; в) до числа 19, щоб дістати 50?
5) Вставте пропущене число так, щоб утворилась правильна рівність: а) 129 + ... = 200; б) 361 + ... = 500; в) 117 + ... = 150; г) 770 + ... = 1000.
V. ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ
Матеріал, що вивчають на уроці, «зручний» для того, щоб привчати учнів до самостійної роботи з підручником. Звичайно, «самостійно» вивчати матеріал учні будуть за допомогою вчителя. Важливо навчити учнів знаходити і виділяти головне у відповідному параграфі підручника, складати конспект. Тому провести цей етап уроку можна за такою схемою. 1. Пропонуємо учням таблицю і повідомляємо, що будемо заповнювати її, користуючись відповідним параграфом підручника. (Таблицю можна зобразити на дошці і запропонувати учням перенести її в зошити, але краще роздати учням аркуші із зображеною на них таблицею, передбачивши в ній місця, куди учні будуть вписувати свої відповіді.)

2. Залежно від рівня підготовленості учні або самостійно знаходять відповідні твердження в підручнику і записують їх у таблицю, або виконують цю роботу під керівництвом учителя. Коли роботу над таблицею буде закінчено, важливо наголосити, що отримана таблиця — це конспект з теми «Властивості додавання».
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
1.  Виконання усних вправ
1) Виконайте додавання, вибираючи зручний спосіб обчислення: а) 243 + 78 + 57; б) 124 + 1356 + 144 + 76; в) 3782 + 176 + 218 + 124.
2) Виконайте дії, застосовуючи за потреби властивості додавання: а) (35 + 18) + 25; б) (47 + 13) + 24; в) 340 + (520 + 80);
г) 500 + (і500 + 700).
2. Виконання письмових вправ
1) Обчисліть у найбільш зручний спосіб:
а) 358 + 1645 + 2042; б) 7081 + 13600 + 919; в) 519 + 291 + 181; г) 2987 + 1950 + 50 + 7000; д) 6840 + 2970 + 300 + 30 + 160; є) 5410 + 1020 + 80 + 900 + 2390.
2) Виконайте додавання, вибираючи зручний спосіб обчислення: а) (315 + 419) + 685; б) 722 + (726 + 278);
в) (7357 + 2848) + 5152; г) 18356 + (1644 + 2135).
3) Замінюючи числові доданки їх сумою, спростіть вираз:
а) (54 + т) + 46; б) 176 + (265 + п);
в) (/ + 87б) + 348 + 756; г) 156 + (344 + /г) + 76.
4) Обчисліть значення виразу а + Ь + с9 якщо:
а)а = 219,  & = 523,  с = 131; б) а = 4525,  & = 1984, с = 2346.
Під час виконання запропонованих завдань доцільно вимагати від учнів обґрунтування відповідей з поясненнями, які властивості додавання застосовано в тому чи іншому випадку, формулювання відповідних властивостей.
Можливо, деякі учні впораються із завданням раніше за решту. У цьому випадку можна їм запропонувати картки з додатковим завданням підвищеної складності.

VII. ПІДСУМКИ УРОКУ 
Виконання тестових завдань
Після виконання тестових завдань бажано одразу їх перевірити, обговорити, виправити помилки.
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Виконайте додавання, вибираючи зручний спосіб обчислення: а) 458 + 433 + 42 + 67; б) 635 + 308 + 1365 + 392;
в) 411 + 419 + 145 + 725 + 87.
2) Виконайте дії: а) 456 + (333 + 44); б) (631 + 308) + 1369; в) 19999 + (4801 + 15200); г) (54 271 + 39 999) + 10001.
3) Замінюючи числові доданки їх сумою, спростіть вираз: а) 1903 + (а + 1097); б) (3899 + b) + 211.
4)* Попередньо спростивши вираз, знайдіть його значення:
а)  228 + (x + 272),якщо y = 365;
б)  (1349 +y) + 1651, якщо y = 10398.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1265 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть