загрузка...
Математика 5 клас. Урок 112 - 23 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 23 » Математика 5 клас. Урок 112
12:47
Математика 5 клас. Урок 112
Урок 112. Поняття відсотка 
 
Цілі:
-  навчально: сформувати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових і звичайних дробів і десяткові та звичайні дроби — у вигляді відсотків; 
- розвивальна: сприяти розвитку математичної культури; 
-  виховна: виховувати наполегливість, працелюбність. Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання: таблиця «Деякі рівності між відсотками і дробами».
 
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II.  ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити, як учні засвоїли матеріал попереднього уроку, можна шляхом проведення самостійної роботи, до якої включити завдання, аналогічні до домашніх. Одразу після написання роботи її бажано перевірити, виправити можливі помилки, обговорити контрольні моменти. Перевірку можна організувати шляхом само- або взаємоперевірки за готовими розв'язаннями. Для цього вчитель або заздалегідь пише розв'язання на закритій частині дошки, або пропонує виконати самостійну роботу на закритій частині дошки двом (за кількістю варіантів) учням.
Самостійна робота
Варіант 7
1.  До магазину завезли 328 ц картоплі. Першого дня продали 1 % усієї картоплі. Скільки центнерів картоплі продали першого дня?
2.  Відремонтували 1 % дороги. Яка довжина дороги, якщо відремонтували 1,8 км?
3.  На автостоянці стояли автівки, вантажівки й автобуси. Автобуси становили 28 % від усіх машин, що були на стоянці, а вантажівки — 13 %. Скільки відсотків від усіх машин, що були на стоянці, становлять автівки?
Варіант 2
1.  Фермер зібрав 245 ц фруктів. До дитячого будинку він передав 1 % усіх фруктів. Скільки центнерів фруктів фермер передав до дитячого будинку?
2.  Засіяли 1 % поля. Яка площа поля, якщо засіяли 0,9 га?
3.  44 % всіх співробітників фірми приїжджають на роботу на метро, 38 % — автобусом, а решта — велосипедами. Скільки відсотків усіх співробітників фірми приїжджають на роботу велосипедами?
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель пропонує учням ще раз пригадати означення відсотка:
V. ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ
Основна мета уроку — домогтися засвоєння того, що відсоток є особливою формою запису дробу. Вивчення нового матеріалу можна провести у формі бесіди, в ході якої розглянути зазначені питання, проілюструвавши їх прикладами.
1. Як записати відсотки у вигляді десяткового дробу?
Щоб записати відсотки у вигляді десяткового дробу, потрібно число відсотків поділити на 100. Наприклад,
З % = 3 : 100 = 0,03; 27 % = 27 : 100 = 0,27;
145% =145: 100=1,45.
2.  Як записати десятковий дріб у вигляді відсотків?
Щоб записати десятковий дріб у вигляді відсотків, потрібно цей дріб помножити на 100. Наприклад,
0,05 = 0,05 100% = 5%; 0,4 = 0,4 100% = 40%;
1,37 = 1,37 100% = 137%.
3.  Як записати звичайний дріб у вигляді відсотків?
Щоб записати звичайний дріб у вигляді відсотків, потрібно спочатку перетворити його на десятковий, а потім здобутий десятковий дріб помножити на 100.
Наприклад,
- = 2:5 = 0,4, 0,4 100% = 40%. 5
Усі приклади, наведені на етапі засвоєння знань, учні повинні
записати в зошити. Крім того, доцільно запам'ятати деякі рівності
між відсотками і дробами. Тому учням можна запропонувати таку
таблицю:
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
1.  Виконання усних вправ
1) Скільки відсотків числа становить його:
а) половина; б) чверть; в) п'ята частина; г) три чверті?
2.  Виконання письмових вправ
1) Запишіть у вигляді десяткового дробу:
а) 2 %; б) 6 %; в) 10 %; г) 47 %; д) 60 % ; є) 240 %.
2) Запишіть у вигляді відсотків десятковий дріб: а) 0,21; б) 0,6; в) 0,07; г) 0,375; д) 0,021; є) 3.
3) Запишіть у вигляді відсотків звичайний дріб:
а) 1/2; б) 1/5; в) 1 3/4; г) 5/8. 
4) Вишні становлять 0,6 усіх дерев, що ростуть у саду. Скільки відсотків від усіх дерев саду становлять вишні?
5) Першого дня туристи подолали — всього маршруту. Скільки відсотків маршруту подолали туристи першого дня? 6)3 мішка взяли — всього борошна. Скільки відсотків борошна залишилось у мішку? 7) Бабуся спекла пиріжки.  0,3 з них становили пиріжки з вишнями, 0,2 — з картоплею, 0,4 — з маком, а решта — із сиром. Скільки відсотків усіх пиріжків становили пиріжки з сиром? Запропоновані вправи сприяють не тільки формуванню вміння записувати відсотки у вигляді десяткового або звичайного дробу і десятковий або звичайний дріб — у вигляді відсотків, а й удосконаленню розуміння того, що всій величині відповідає 100 %, або вся величина становить одиницю.
Залежно від рівня підготовленості учнів і наявності часу вчитель вибирає форму виконання цього завдання: колективно або самостійно. Якщо вчитель вибирає самостійну роботу, кожному учневі бажано видати на окремому аркуші таку таблицю.
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи. гдз по математике
1) Запишіть у вигляді десяткового дробу: а) 35 %; б) 8 %; в) 80 %; г) 135 %.
2) Запишіть у вигляді відсотків десятковий дріб: а) 0,92; б) 0,08; в) 0,1; г) 1,128.
3) Запишіть у вигляді відсотків звичайний дріб:

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1544 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть