загрузка...
Математика 5 клас. Урок 114 - 24 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 24 » Математика 5 клас. Урок 114
15:01
Математика 5 клас. Урок 114
Урок 114. Знаходження відсотків від числа  

Цілі:
-  навчальна: удосконалити вміння розв'язувати задачі на знаходження
відсотків від числа; 
-  розвивальна:формувати вміння знаходити різні способи розв'язування
задач;
-  виховна: виховувати свідоме ставлення до навчання. Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.
Обладнання: картки з тестовими завданнями, з індивідуальним завданням підвищеної складності.

ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити правильність виконання домашнього завдання можна шляхом самоперевірки за готовими розв'язаннями, заздалегідь написаними на дошці. За потреби вчитель відповідає на запитання учнів, обговорює контрольні моменти. Після цього учням, які припустилися помилок у домашньому завданні, можна запропонувати тестову роботу, завдання якої аналогічні до домашніх. Одразу після виконання роботи її потрібно перевірити, виправити можливі помилки, провести корекцію знань.
Учням, які виконали домашню роботу на високому рівні, можна запропонувати індивідуальне завдання підвищеної складності.
1. Тестові завдання
2. Індивідуальне завдання підвищеної складності
Площа одного поля дорівнює 14 га, а площа другого становить 70 % площі першого.Урожайність пшениці на другому полі дорівнює 42 ц з одного гектара, а урожайність пшениці на першому полі становить 80 % урожайності на другому полі. З якого поля зібрали більше пшениці і на скільки центнерів?
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель проводить бесіду, в ході якої пояснює, що задачі на відсотки часто доводиться розв'язувати людям найрізноманітніших професій. Крім того, існує багато задач на відсотки, які мають практичний зміст і які потрібно вміти розв'язувати в повсякденному житті. Учитель наголошує, що учні навчилися розв'язувати найпростіші задачі на знаходження відсотків від числа. Тому завдання цього і декількох наступних уроків — навчитися розв'язувати більш складні задачі на відсотки.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Виконання усних вправ
1.  Кожний із 28 учнів класу відвідує яку-небудь спортивну секцію. Скільки відсотків учнів відвідують спортивні секції?
2.  На присадибній ділянці росте 45 дерев, серед яких 15 яблунь, 13 вишень, 11 груш і 6 кленів. Чи правильно, що 100 % дерев, які ростуть на присадибній ділянці, є фруктовими? Відповідь обґрунтуйте.
3.  26 % усіх дерев парку становлять берези, 34 % — дуби, а решту — клени. Скільки відсотків усіх дерев парку становлять клени?
4.  У табуні 45 коней. Чи можуть вороні коні становити:
1) 20 % від усіх коней табуна; 2) ЗО % від усіх коней табуна? Відповідь обґрунтуйте.
V. УДОСКОНАЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Виконання вправ
1.  На ремонт школи витратили 4340 грн. З них 35 % витратили в червні, 40 % — в липні, а решту — в серпні. Скільки коштів витратили в серпні?
2.  Сплав містить 28 % міді, 56 % заліза, а решту — нікель. Скільки кілограмів нікелю міститься в 1200 кг сплаву?
3.  У саду росло 200 дерев, з яких 40 % становили яблуні. 20 % яблунь були сорту «Слава переможцям». Скільки яблунь сорту «Слава переможцям» росло в саду?
4.  На клумбі росте 300 кущів троянд червоного, рожевого і білого кольору. Червоні троянди становлять 35 % усіх троянд, рожеві — 40 % решти. Скільки троянд білого кольору росте на клумбі?
5. За чотири дні туристи подолали 120 км. Першого дня вони подолали 25 % усієї відстані, другого — 90 % відстані, подоланої першого дня, третього — 60 % решти. Яку відстань подолали туристи четвертого дня? Запропоновані завдання — це задачі двох типів:
- на знаходження величини, яка є рештою після знаходження декількох відсотків від числа;
-  на знаходження відсотків від решти.
Доцільно показати учням два способи розв'язання кожної з цих задач.
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ
Конкурс на найкращу задачу
Учитель пропонує учням придумати задачу, яку можна розв'язати, виконавши дії: 1) 1800 0,28 = 504; 2)18000,43 = 774;
3)  1800-(504 + 774) = 522.
Після того як учні наведуть умови задач, учитель разом з учнями обирає найкращу. Потім учні розв'язують цю задачу самостійно другим способом.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) До магазину завезли 1600 кг овочів, з них 27 % становлять огірки, 42 % — картопля, а решту — капуста. Скільки кілограмів капусти завезли в магазин?
2) Маринад для огірків містить 80 % води, 3 % солі, 2 % цукру, а решта — оцет. Скільки літрів оцту потрібно для 12 л мари-нада?
3)У столярному цеху за три місяці виготовили 12 000 стільців. Першого місяця було виготовлено 32 % всіх стільців, другого — 55 % решти. Скільки стільців виготовили третього місяця?
4) Фермер зібрав 1400 кг помідорів, частину з яких він засолив, частину передав безкоштовно до дитячого будинку, а решту продав за ціною 12,5 грн за кілограм. Скільки грошей виручив фермер, якщо він засолив 22 % усіх зібраних помідорів, а до дитячого будинку передав ЗО % решти?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1034 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть