загрузка...
Математика 5 клас. Урок 117 - 24 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 24 » Математика 5 клас. Урок 117
15:30
Математика 5 клас. Урок 117
Урок 117. Знаходження числа за його відсотками

Цілі:
-  навчально: удосконалити вміння знаходити число за його відсотками; розв'язувати задачі на знаходження числа за його відсотками;
- розвивальна: формувати вміння розмірковувати, логічно мислити;
-  виховна: виховувати свідоме ставлення до навчання. Тип уроку: удосконалення знань і вмінь. Обладнання: картки з тестовими завданнями.

ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити рівень засвоєння знань учнів, набутих на попередньому уроці, можна шляхом проведення тестових завдань одразу після виконання завдань їх потрібно перевірити, виправити можливі помилки, обговорити контрольні моменти. Картки з тестовими завданнями бажано видати кожному учневі на окремих аркушах.
Тестові завдання
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Якщо під час виконання тестових завдань учні припустилися помилок, то цілком очевидно, що завдання уроку: удосконалення вміння знаходити число за його відсотками. Якщо більшість учнів виконали завдання на достатньому та високому рівнях, то вчитель проводить бесіду, в ході якої нагадує, що вміння розв'язувати задачі на відсотки є обов'язковим для кожної сучасної освіченої людини. Отже, у будь-якому випадку завдання уроку: удосконалити вміння знаходити число за його відсотками, розв'язувати задачі на знаходження числа за його відсотками.
IV, АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Виконання усних вправ
1.  Ціна на товар змінилася і становить 115 % від попередньої. Підвищилась чи знизилась ціна на товар? На скільки відсотків?
2.  Довжина сторони АВ прямокутника ABCD становить 120 % від довжини сторони ВС. Довжина якої зі сторін прямокутника більша? На скільки відсотків?
3.  Катруся розв'язала 80 % задач, заданих додому. Скільки відсотків задач їй залишилось розв'язати? Більше чи менше половини задач розв'язала Катруся?
4. Велосипедисту залишилось подолати 40 % відстані. Скільки відсотків відстані вже подолав велосипедист? Більше чи менше половини відстані залишилось подолати велосипедистові?
V. УДОСКОНАЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Розв'язування задач
1.  Минуло 9 днів, що становить ЗО % відпустки Івана Івановича. Яка тривалість відпустки Івана Івановича?
2.  З молока виходить 4 % вершкового масла. Скільки літрів молока потрібно взяти, щоб отримати 3,2 кг масла?
3.  Під час сушіння гриби втрачають 92 % своєї маси. Скільки свіжих грибів потрібно взяти, щоб отримати б кг сушених?
4.  Середньодобова температура повітря в червні була 20° С, що становить 125 % середньодобової температури повітря в травні. Якою була середньодобова температура повітря в травні?
5.  Велотурист подолав 36 км, або 40 % усієї відстані. Скільки кілометрів залишилось подолати велотуристові?
Якщо рівень навчальних досягнень учнів дозволяє, можна показати розв'язання цієї задачі двома способами. 
I спосіб
1) Скільки кілометрів становить уся відстань?
36:40 100 = 90 (км).
2) Скільки кілометрів залишилось подолати велотуристові?
90-36 = 54 (км).
II спосіб
1) Скільки відсотків відстані залишилось подолати велотуристові?
100%-40% = 60%.
2) Скільки кілометрів залишилось подолати велотуристові?
36:40 60 = 54 (км). 
Відповідь. 54 км.
Запропоновані вправи сприяють удосконаленню (закріпленню) вміння знаходити число за його відсотками, розумінню, які задачі належать до задач на знаходження числа за його відсотками. З метою свідомого засвоєння матеріалу доцільно вимагати від учнів аналізу умови та детального пояснення ходу розв'язання кожної із задач.
Під час розв'язування таких задач доцільно привчати учнів перевіряти здобутий результат, виконуючи прикидку.
Наприклад (задача 2), якщо з молока можна одержати всього 4 % масла, то кількість молока повинна бути набагато більшою за кількість масла. Тобто якщо в результаті розв'язування задачі 2 дістали, наприклад, число 8, то ця відповідь має насторожити і спонукати до перевірки правильності обчислень.
Або (задача 4) якщо температура в червні становить 125 % температури в травні, то це означає, що температура в травні була нижчою від температури в червні. Тобто якщо в результаті розв'язування задачі 4 дістали число, більше за 20, то це також має насторожити і спонукати до перевірки правильності обчислень.
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ
Фронтальне опитування
1.  Як знайти число за його відсотками?
2.  Знайдіть число:
1) 4 % якого дорівнюють 32; 2) 13 % якого дорівнюють 2,6;
3) 32 % якого дорівнюють 0,96; 4) 120 % якого дорівнюють 4,8.
3.  Відомо, що 50 % числа а дорівнюють числу Ь. Яке з чисел більше: а чи Ь1 Чи можна визначити, у скільки разів?
4.  Запишіть формулу для знаходження числа Ь: 1)3% якого дорівнюють а;
2)  100 % якого дорівнюють а;
3) 150 % якого дорівнюють а.
У кожному з випадків порівняйте числа а і Ь.
5.  Під час знаходження числа, 1,5 % якого дорівнюють 4,2, Сергій дістав 2,8, а Володимир — 280. Відомо, що один з хлопців виконав обчислення правильно. Не виконуючи обчислень, визначте, хто з хлопців помилився.
6.  Під час знаходження числа, 130 % якого дорівнюють 41,34, Вікторія дістала 31,8, а Олена — 45,6. Відомо, що одна з дівчат виконала обчислення правильно. Не виконуючи обчислень, визначте, хто з дівчат помилився.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) У грудні було 18 сонячних днів, що становить 45 % усіх сонячних днів, що були протягом зими. Скільки сонячних днів було протягом зими?
2)3 цукрового буряка виходить 8 % цукру. Скільки кілограмів буряка потрібно взяти, щоб отримати 50 кг цукру?
3) Під час сушіння сливи втрачають 88 % своєї маси. Скільки свіжих слив потрібно взяти, щоб отримати 15 кг сушених?
4) За робочий день монтажники проклали 67,2 м кабелю, що становить 105 % плану. Скільки метрів кабелю треба було прокласти за планом?
5) У районній олімпіаді з математики 42 учня стали призерами, що становить 24 % усіх учасників олімпіади. Скільки учасників олімпіади не здобули жодних призів?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1096 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть