загрузка...
Математика 5 клас. Урок 125 - 24 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 24 » Математика 5 клас. Урок 125
16:10
Математика 5 клас. Урок 125
Урок 125. Середнє значення величини 

Цілі:
-  навчальна: удосконалити вміння розв'язувати задачі на знаходження
середнього значення величини; 
-  розвивальна: розвивати логічне мислення; 
-  виховна: виховувати старанність, наполегливість. Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.

ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II* ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити, як учні засвоїли поняття середнього значення величини, можна шляхом проведення самостійної роботи, завдання якої аналогічні до тих, які були розв'язані в класі на попередньому уроці і запропоновані як домашні. Одразу після виконання роботи її потрібно перевірити. Для цього вчитель пропонує учням виписати відповіді до завдань на окремих аркушах і після того, як будуть зібрані зошити, звірити їх з правильними відповідями, заздалегідь написаними на закритій частині відкидної дошки.
Самостійна робота
Варіант 1
1.  Купили три види цукерок: за ціною 48,5 грн, 34,7 грні 56,3 грн за кілограм. Яка середня ціна куплених цукерок?
2.  Пішохід був у дорозі 2 год. За першу годину від подолав 4,7 км, а за другу — на 0,2 км більше. Знайдіть середню швидкість пішохода.
Варіант 2
1.  З трьох ділянок зібрали пшеницю. З однієї ділянки зібрали
14.2 т пшениці, с другої — 16,4 т, а з третьої — 15,9 т. Скільки тонн пшениці зібрали в середньому з однієї ділянки?
2.  Велосипедист був у дорозі 2 год. За першу годину він подолав
12.3 км, а за другу — на 1,2 км менше, ніж за першу. Знайдіть середню швидкість велосипедиста.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Якщо під час написання самостійної роботи учні припустилися помилок, то цілком логічно, що завдання уроку: удосконалити вміння знаходити середнє значення величини. Якщо більшість учнів виконали самостійну роботу на достатньому та високому рівнях, то вчитель проводить бесіду, в ході якої нагадує, що поняття середнього значення широко використовують у повсякденному житті, а також на виробництві, у сільському господарстві, у різних галузях науки. Учитель наголошує, що на попередньому уроці були розглянуті найпростіші задачі на обчислення середнього значення величини. Як приклад можна навести таку задачу: З поля площею 10 га зібрали по 5,2 ц гречки з 1 га, а з поля площею 15 га зібрали по 4,8 ц гречки з 1 га. Визначте середню врожайність (кількість центнерів, зібраних з 1 га) гречки на цих двох полях.
Після обговорення учні доходять висновку, що наведена задача відрізняється від тих, які були розв'язані на минулому уроці. Отже, завдання уроку: вдосконалити вміння обчислювати середнє значення величини, навчитись застосовувати поняття середнього значення до розв'язування задач.
IV. УДОСКОНАЛЕННЯ ЗНАНЬ
На цьому етапі уроку можна колективно розв'язати задачу, запропоновану на етапі формулювання мети і завдань уроку.
V. УДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ
Розв'язування задач
1.  У волейбольній команді двом гравцям по 21 року, трьом — по 20 років і одному 24 роки. Який середній вік гравців цієї команди?
2.  Мопедист їхав 3 год зі швидкістю 14 км/год і 2 год зі швидкістю 18 км/год. Знайдіть середню швидкість мопедиста за весь час
руху.
3.  Мотоцикліст проїхав 100 км зі швидкістю 50 км/год і ще 120 км зі швидкістю 40 км/год. Знайдіть середню швидкість мотоцикліста на всій відстані.
4.  Мотоцикліст протягом 2 год їхав зі швидкістю 70 км/год, а потім підвищив швидкість на 10 % і їхав ще 3 год. Знайдіть середню швидкість, з якою мотоцикліст подолав весь шлях.
5.  Купили 2 кг огірків першого сорту і 3 кг огірків другого сорту. Середня ціна 1 кг куплених огірків — 5,82 грн. Яка ціна 1 кг огірків першого сорту, якщо 1 кг огірків другого сорту коштує 5,5 грн?
6.  Автомобіль проїхав першу частину шляху за 2,6 год зі швидкістю 78 км/год, а другу частину — за 3,9 год. З якою швидкістю автомобіль проїхав другу частину шляху, якщо середня швидкість потягом усього часу становила 70,2 км/год?
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ
Виконання усних вправ
1.  Пішохід за 1 год пройшов 5 км, а за другу — 4 км. Знайдіть середню швидкість пішохода протягом 2 год.
2.  Приміщення складається з двох кімнат площею 16 м2 і трьох кімнат площею 20 м2. Знайдіть середню площу кімнат цього приміщення.
3.  На автомобіль навантажено два контейнери масою 200 кг, три контейнери масою 160 кг і один — масою 320 кг. Знайдіть середню масу контейнерів.
4.  У п'ятницю кінотеатр «Витязь» відвідало 400 глядачів, у суботу — 600 глядачів. Скільки глядачів відвідало цей кінотеатр у неділю, якщо за ці дні кінотеатр відвідувало в середньому 580 глядачів у день?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Турист пройшов 31,2 км за 6 год, а решту 14,7 км — за 3 год. Знайдіть середню швидкість туриста протягом усього шляху.
2) Потяг їхав 5 год зі швидкістю 62 км/год і 3 год зі швидкістю 52 км/год. Знайдіть середню швидкість потягу протягом усього шляху.
3) Фермер продав 220 кг яблук першого сорту за ціною 8,2 грн за 1 кг і 180 кг яблук другого сорту. Яка ціна 1 кг яблук другого сорту, якщо середня ціна на яблука становила 7,57 грн за 1 кг?
4) Автомобіль подолав відстань 90 км від селища Привітного до селища Яблуневого зі швидкістю 60 км/год, а повертався від Яблуневого до Привітного зі швидкістю 50 км/год. Знайдіть середню швидкість руху автомобіля.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1212 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть