загрузка...
Математика 5 клас. Урок 126. Використання середнього арифметичного та середнього значення величини для розв'язування задач - 24 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 24 » Математика 5 клас. Урок 126. Використання середнього арифметичного та середнього значення величини для розв'язування задач
16:12
Математика 5 клас. Урок 126. Використання середнього арифметичного та середнього значення величини для розв'язування задач
Цілі: 
- навчальна: сформувати вміння розв'язувати задачі практичного змісту
на знаходження середнього значення величини; 
- розвивальна: розвивати пізнавальний інтерес; 
- виховна: показати практичну значущість математики. Тип уроку: застосування знань і вмінь.
Обладнання: картки з тестовими завданнями, мірна стрічка, стакан квасолі, декілька яблук (або картоплин), ваги.

ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити правильність виконання домашнього завдання можна шляхом самоперевірки за готовими розв'язаннями. Учитель записує на дошці дії, за допомогою яких можна розв'язати задачі, що були задані додому. Учні звіряють свої розв'язання із записами на дошці, наводять відповідні коментарі, пояснюють, які величини були знайдені за допомогою наведених дій. Після цього можна запропонувати учням виконати тестові завдання. Одразу після виконання завдань їх бажано перевірити, виправити помилки, обговорити контрольні моменти. Тестові завдання бажано видати кожному учневі на окремій картці.
Тестові завдання
1. Велосипедист їхав 3 год зі швидкістю 18 км/год і 5 год — зі швидкістю 16 км/год. Знайдіть середню швидкість велосипедиста протягом усього шляху.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель проводить бесіду, в ході якої ще раз нагадує учням, що поняття середнього арифметичного та середнього значення величини широко використовують у повсякденному житті, з практичних потреб людей. Тому завдання уроку: навчитись розв'язувати задачі практичного змісту на знаходження середнього значення величини.
IV. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Виконання практичних завдань
1) Виміряйте зріст кожного учня вашого класу. Знайдіть середній зріст:
а) дівчаток вашого класу; б) хлопчиків вашого класу; в) учнів вашого класу.
2) Зважте спочатку два яблука (або картоплини), потім решту яблук (картоплин). Знайдіть середню масу одного яблука (картоплини).
3) Зважте квасолю, яка міститься в стакані. Знайдіть середню масу однієї квасолини.
4) Запишіть оцінки з математики, які отримали учні вашого класу за минулий навчальний рік. Знайдіть середній бал успішності з математики за 4 клас. Потім запишіть оцінки, які отримали учні вашого класу за І семестр цього навчального року. Знайдіть середній бал успішності з математики за І семестр. Порівняйте середній рівень успішності з математики за минулий навчальний рік і за І семестр цього навчального року.
Залежно від кількості учнів у класі та рівня їх організованості запропоновані вправи можна виконувати колективно або в групах. Якщо вчитель вибирає роботу в групах, потрібно передбачити необхідну кількість обладнання або організувати роботу так, щоб різні групи виконували різні завдання і відповідно використовували різне обладнання. У цьому випадку потрібно встановити час, відведений на виконання кожного із завдань. Якщо вчитель обирає роботу в групах, то можна організувати взаємоперевірку правильності виконання завдань.
V. ПІДСУМКИ УРОКУ
Фронтальне опитування
1.  Що називають середнім арифметичним чисел?
2.  Поясніть на прикладах, як знайти середнє значення величини.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Виміряйте довжину 10 своїх кроків. Знайдіть середню довжину кроку.
2) Знайдіть середній зріст членів вашої родини.
3) Виміряйте площу кожної з кімнат вашого помешкання. Знайдіть середню площу кімнат помешкання.
4) Запишіть температуру повітря, яка була о 16-ій, 17-ій і 18-ій годинах. Знайдіть середню температуру повітря за цей час.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1022 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть