загрузка...
Математика 5 клас. Урок 16 - 7 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 7 » Математика 5 клас. Урок 16
09:34
Математика 5 клас. Урок 16
Цілі:
навчальна: удосконалити вміння виконувати множення чисел; сформувати вміння застосовувати дію множення до обчислення значень виразів і розв'язування задач; розвивальна: формувати вміння мислити логічно; 
виховна: виховувати наполегливість, старанність.
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.
Обладнання: картки з тестовими завданнями для перевірки домашнього завдання.
 
предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Рівень засвоєння матеріалу попереднього уроку доцільно перевірити за допомогою тестових завдань. Бажано кожному учневі видати картки із завданням. Одразу після виконання завдання їх потрібно перевірити, проаналізувати припущені помилки.
Тестові завдання
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель проводить бесіду, під час якої наводить приклади практичних задач, для розв'язування яких потрібно виконувати множення. Після обговорення і складання плану розв'язання цих задач стає зрозумілим завдання уроку: удосконалити вміння виконувати множення, розв'язувати задачі, у яких потрібно множити числа.
Приклади практичних задач гдз математика для 5 класса по мерзляку
1) Скільки грамів насіння трави потрібно, щоб засіяти футбольне поле, довжина якого дорівнює 120 м, ширина — 90 м, якщо витрата насіння складає 50 г на 1 м2?
2) У фермера є два види мішків: в один з них вміщується по 50 кг картоплі, а в другий — по 35 кг. Усю вирощену картоплю він розклав у 42 мішки по 50 кг і 28 мішків по 35 кг. Скільки кілограмів картоплі виростив фермер?
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Доцільно нагадати учням, що, крім наведених, ще чималу кількість задач можна розв'язати за допомогою дії множення. Треба пам'ятати, що за умовою задачі можна визначити, що саме в цій задачі потрібно буде виконувати множення чисел. Ці ознаки такі:
- У задачі йдеться про рух об'єктів, отже, знаємо, що 5 = і>£, де 5 —відстань, о —швидкість, і —час.
-  Деяка величина х в а разів більша за &,отже, х = а-Ь.
- Купили а одиниць (кг) товару, одна одиниця (кг) товару коштує Ь грн. Отже, вся покупка коштує а-Ь (грн).
Крім цього, доцільно повторити порядок виконання дій у виразах.
Виконання усних вправ
Обчисліть:
а) 6 + 4 25; б) 113-13 6; в) ЗО 7 + 3 40; г) 38 5-5(13 + 17).
V. УДОСКОНАЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1.  Виконання усних вправ
1) Мотоцикліст їде зі швидкістю 60 км/год. Яку відстань він проїде за: а) 2 год; б) 5 год?
2) Кілограм печива коштує 28 грн. Скільки треба заплатити за: а) 3 кг печива; б) 5 кг печива?
3) Знайдіть число, яке:
а) удвічі більше за число 78; б) у 7 разів більше за число 90.
2.  Виконання письмових вправ
1) Виконайте множення:
а) 250 736 44; б) 502125-36; в) 77 213-401.
2) Знайдіть значення виразу:
а) 48116 + 2004; б) 89-45-109-23; в) (б72 + 408)(5286-4832).
3) Обчисліть значення виразу 107х, якщо х дорівнює: а) 435; б) 280; в) 301.
4) На завод, який виготовляє яблучний сік, привезли 40 контейнерів з яблуками. У кожному контейнері було по 120 ящиків по 25 кг. Скільки тонн яблук привезли на завод?
5) Від станції одночасно в протилежних напрямках відійшли два потяги. Швидкість одного з них — 55 км/год, швидкість другого — 45 км/год. Яка відстань буде між ними через 6 год? Залежно від рівня підготовленості учнів запропоновані вправи
можна виконувати колективно або частину з них — колективно, а іншу частину пропонувати для самостійного розв'язування з подальшою перевіркою (взаємоперевіркою) та обговоренням.
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ Виконання усних вправ
1) Чи можливо в сумці, яка витримує не більше ніж 2 кг, унести покупки, указані в таблиці?
2) Які числа потрібно написати замість зірочок, щоб запис був правильний?
     243                    312                 4132
X                           X                    Х
     * * *                   * * *                * * * 
      243                312                8264
а) +            ; б) +            ; в) +
       243               624                 4132
     * * *                *****          * * * *
3) Складіть задачу, розв'язання якої можна записати так:
1)  16-3 = 48 (км) — перший велосипедист;
2)  12-3 = 36 (км) — другий велосипедист;
3)  48 + 36 = 84 (км) — відстань через 3 години.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Знайдіть добуток чисел 15, 33 і 101.
2) Виконайте дії:
а) 72 306-20494; б) ЗО 727-90 39; в) (1200-936)(279 + 31). 3)На пасіці п  вуликів. За літо з кожного вулика одержали по
25 кг меду. Скільки кілограмів одержали з усієї пасіки, якщо: а) п = 164; б) д = 500? 4)* Доведіть, що 53-24 < 56 23< 51 26. 3. Повторіть переставну і сполучну властивість додавання.
 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 972 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть