загрузка...
Математика 5 клас. Урок № 21 - 7 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 7 » Математика 5 клас. Урок № 21
10:19
Математика 5 клас. Урок № 21
Цілі:
навчально: удосконалити вміння розв'язувати задачі із застосуванням поняття степеня натурального числа з натуральним показником; сформувати вміння обчислювати значення виразів, які містять степені;
розвивальна: розвивати пам'ять;
виховна: виховувати уважність, скрупульозність.
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.
Обладнання: сигнальні картки, картки із завданнями на встановлення відповідностей.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II* ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Виконання усних вправ із сигнальними картками
До кожного прикладу наведено декілька відповідей, з яких тільки одна правильна. Учні піднімають сигнальну картку, на якій написано букву, що, на їх думку, відповідає правильній відповіді. (Картки можна виготовити різнокольоровими, кожній букві відповідає певний колір. Тоді вчителеві буде легше зорієнтуватись і визначити, хто з учнів надав неправильну відповідь.)
1) Який із степенів відповідає запису: 5*5*5*5?
А) 54 Б) 45 В) 55
2) Яке з чисел є показником степеня 10010 ?
А   100  Б   10
3) Якому числу дорівнює квадрат числа 11? 
А) 22 Б) 121
4) Чому дорівнює З4?
А) 81 Б) 12 В) 27
5) Чому дорівнює 1 7 степени?
А) 7 Б_ 1
6) Кубом якого числа є число 1000? 
А) 1 Б) 10  В) 100
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Можливо, під час перевірки домашнього завдання будуть учні, які припустяться помилок. Тоді цілком логічно, що завдання уроку: удосконалення знань, набутих на попередньому уроці. Крім того, учитель створює проблемну ситуацію, а саме: пропонує знайти значення виразу:
а) 2 + 53; б) 2-53; в) (2-5)3; г) (2 + 5)3.
Зрозуміло, що для обчислення значення цих виразів необхідно знати порядок дій у виразах зі степенями. Отже, завдання уроку: навчитися обчислювати значення виразів, які містять степені.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Виконання усних вправ, спрямоване на повторення порядку дій під час обчислення значень виразів
1) Укажіть порядок дій у виразі: 400 —(18 + 705:15) —4.
2) Виконайте дії:
а) 150-50 2; б) 2 36 + 4; в) (4 + 104):9-8; г) 5 + 90:(2 10-1і)-4.
V. УДОСКОНАЛЕННЯ І ПОГЛИБЛЕННЯ ЗНАНЬ
Учитель формулює правило, що виражає порядок дій у виразах, які містять степені: Якщо вираз містить степені і не має дужок, то для знаходження значення цього виразу спочатку потрібно замінити степені їхніми значеннями, а потім виконати решту дій.
Якщо вираз містить дужки, то спочатку виконують дії в дужках.
Проілюструвати це правило можна на прикладах, наведених на етапі формулювання мети і завдань уроку. Розв'язування цих завдань доцільно провести колективно, у формі бесіди. а) 2 + 53=2 + 125 = 127; б) 2 53 =2 125 = 250;
в) (2-5)3=103=1000; г) (2 + 5)3 =73 =343.
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
1.  Виконання усних вправ
1) Укажіть порядок дій у виразі:
а) З2 5; б) 7 + 83; в) (Ю + 7)4; г) (25-32)3.
2)Обчисліть: а) 4-32; б) (4-3)2; в) (1 + 2)3; г) 1 + 23.
3) Знайдіть значення виразу:
а) 159 (64-2°); б) (і21-112):453; в) 569(32-23); г) 365:(50
2.  Виконання письмових вправ
1) Знайдіть значення виразу:
а) 102-34; б) 142-43; в) 122:32-24; г) 28:1б + 34;
д)* 352:(24-32)2; є)* (43 -б2)2 :(33 -23)2.
2) Знайдіть значення виразу:
а) 18-а3, якщо а = 2; б) 263+13, якщо & = 3; в) х3-2х29 якщо х = 5.
3) Знайдіть значення виразу:
а)  (а2 — Ь2):(« — Ь), якщо а = 16, 6 = 13;
б)  (т2 —я2):(т + п), якщо т = 19, п = 15.
4) Доведіть, що 102+112 + 122=132+142.
5) Розв'яжіть рівняння:
а) x+ 152=172; б) 202-х = 63; в) 92+д: = 162; г) х-33=53.
Запропоновані вправи спрямовані не тільки на формування вміння учнів обчислювати значення виразів, які містять степені, а й на запам'ятовування таблиці квадратів і кубів чисел, степенів чисел 2 і 3, тобто найуживаніших степенів, з якими учні працюватимуть у старших класах.
VII. ПІДСУМКИ УРОКУ
Виконання вправи на встановлення відповідності
Можливо, учні вперше виконуватимуть таку вправу, тому важливо провести детальний інструктаж. Бажано, щоб кожний учень отримав завдання на картці.
Установіть відповідність між виразом (1—4) і його значенням (А-Д).
Відповідь. 1 — В; 2 — Д; 3 — А; 4 — Б.
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний  матеріал за  відповідним  параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1)Обчисліть: а) 3 43; б) 6 24; в) 27:32; г) 250-53.
2) Знайдіть значення виразу:
а) 24+33; б) 30-2 З2; в) (26-4):22; г) 122 -(і02 -З4).
3) Знайдіть значення виразу:
а) а5-10, якщо а = 2; б) 263-14, якщо b = 3.
4) Розгляньте рівності:
1 2 ст =1                        11 2 =121
11 2 ст =121                 101 2 =10201
111 2 ст =12321           1001 2 =1002001
1111 2 ст =1234321     10001 2 = 100020001
Здогадайтеся: а) квадратом якого числа є число 12345654321;
б) чому дорівнює квадрат числа 1000001.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1486 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть