загрузка...
Математика 5 клас. Урок 32 - 8 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 8 » Математика 5 клас. Урок 32
10:13
Математика 5 клас. Урок 32
Урок 32. Буквені вирази
Цілі:
навчально: удосконалити вміння знаходити значення буквених виразів; сформувати вміння складати буквені вирази за умовою задачі;
розвивальна: формувати вміння логічно мислити; 
виховна: виховувати працелюбність. 
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.
Обладнання: картки з тестовими завданнями, завдання на встановлення відповідності.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II* ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити, як учні засвоїли матеріал попереднього уроку, можна, запропонувавши учням тестові завдання. Тексти завдань доцільно видати кожному учневі на окремих картках. Одразу після виконання роботи її бажано перевірити, зробити аналіз можливих помилок.
Тестові завдання
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Можливо, під час виконання тестових завдань учні припустяться помилок. Тоді цілком логічно, що завданням уроку буде вдосконалення вміння обчислювати значення буквених виразів при заданих значеннях букви та складати буквені вирази. Якщо більшість учнів успішно впорається з виконанням тестових завдань, то можна сформулювати завдання уроку, створивши проблемну ситуацію. Складіть один вираз для розв'язання всіх наведених задач.
1) Яку відстань подолають туристи, якщо будуть рухатись 6 год зі швидкістю 4 км/год?
2) Яку відстань подолають туристи, якщо будуть рухатись 6 год зі швидкістю 12 км/год?
3) Яку відстань подолають туристи, якщо будуть рухатись 6 год зі швидкістю 32 км/год?
4) Яку відстань подолають туристи, якщо будуть рухатись 6 год зі швидкістю 55 км/год?
Напевно учні помітять, що в умовах усіх задач змінюється тільки швидкість. Тоді учні самі або за допомогою вчителя доходять висновку: один вираз для всіх задач можна скласти, якщо швидкість позначити якою-небудь буквою. Отже, завдання уроку: навчитись складати буквені вирази за умовами задач.
IV. УДОСКОНАЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Перш ніж приступити до розв'язування вправ, учитель може провести бесіду про те, що складати буквені вирази за умовами задач — це непросте завдання, його виконання потребує зосередженості, працелюбності.
1. Виконання усних вправ
1)Одна бригада шляховиків побудувала т км дороги, а друга — п км. Скільки кілометрів дороги побудували обидві бригади разом?
2) Тривалість дня становить а год. Яка тривалість ночі? Наведіть приклади значень, яких може набувати буква а. Чи може а дорівнювати 1 год, 10 год, 25 год?
3) Микола купив 10 зошитів по х грн і 12 олівців по у грн. Скільки грошей заплатив Микола за всю покупку? Наведіть розумні значення, яких можуть набувати букви х і у.
2. Виконання письмових вправ
1) Туристи 3 год їхали потягом зі швидкістю 75 км/год, а потім х км ішли пішки. Яку відстань подолали туристи? Складіть вираз і обчисліть його значення при таких значеннях х: 10; 12; 15; 20.
2) У вагоні трамвая було х пасажирів. На зупинці з нього вийшло 25 пасажирів, а ввійшло — у пасажирів. Скільки пасажирів стало у вагоні? Складіть вираз і обчисліть його значення, якщо:
а) х = 62, у = 14; б) х = 58, у = 21.
Якого найменшого значення може набувати х?
3) Робітник мав виготовити 600 деталей. Щодня він виготовляв по п деталей. Скільки деталей залишилось виготовити робітникові після п'яти днів роботи? Складіть вираз і обчисліть його
значення при таких значеннях п: 50; 65; 100; 120. Якого найбільшого значення може набувати п?
4) Два автомобілі виїхали з одного пункту в протилежних напрямках. Швидкість одного автомобіля становить ог км/год, а швидкість другого — ьг км/год. Яка відстань буде між ними через 4 год? Складіть вираз і обчисліть його значення, якщо: а) и, =60, о2 =75; б) иг =70,  о2 =65.
5) Батькові х років, а синові — у років. Батько старший за сина на ЗО років. Заповніть порожні місця в таблиці:
а) У скільки разів батько був старшим за сина, коли синові було 1 рік, 5 років, ЗО років?
б) У скільки разів син був молодшим від батька, коли батькові було 32 роки, 35 років, 45 років?
N§4 Запропоновані вправи сприяють формуванню вмінь учнів складати вирази за умовою задачі, знаходити значення виразів при заданих значеннях букви. Відповіді учнів на запитання про те, яких значень можуть набувати ті чи інші величини в запропонованих задачах, свідчать про свідоме, а не формальне засвоєння відповідного навчального матеріалу.
V. ПІДСУМКИ УРОКУ
Підсумком уроку може бути виконання завдання на встановлення відповідності. Залежно від наявності часу, рівня підготовленості учнів тощо, це завдання можна виконати колективно або як самостійну роботу. Якщо вчитель обирає колективну роботу, таблицю із завданням потрібно заготовити заздалегідь (наприклад, на закритій частині відкидної дошки). У разі, якщо вчитель обере самостійну роботу, бажано кожному учневі видати окрему картку.
Установіть відповідність між умовою задачі (1—4) і виразом для її розв'язання (А—Д).
Відповідь. 1 — В; 2 — А; 3 — Д; 4 — Б.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) У книжковій шафі чотири полиці. На трьох із них стояло по т книжок, а на четвертій — п книжок. Скільки всього книжок було в шафі? Складіть вираз і обчисліть його значення, якщо: а) /п = 12, п = 15; б) /тг = 14,  п = 10.
2) На автостоянці було 60 автомобілів. Після того як автостоянку залишило х автівок, на неї приїхало у автомобілів. Скільки автівок стало на автостоянці? Складіть вираз і обчисліть його значення, якщо # = 19, г/ = 32. Якого найбільшого значення може набувати х?
3) До магазину привезли 840 кг цукру. Протягом семи днів щодня продавали по а кг цукру. Скільки кілограмів цукру залишилось у магазині? Складіть вираз і обчисліть його значення при таких значеннях а: 70; 92; 110; 120. Якого найбільшого значення може набувати буква а?
4)* Відстань між селами Гусарівка і Андріївка, розташованими на березі річки, дорівнює 48 км. Скільки часу знадобиться, щоб пропливти човном з Гусарівки в Андріївку і повернутися назад, якщо власна швидкість човна дорівнює 14 км/год, а швидкість течії річки дорівнює а км/год? Складіть вираз і обчисліть його значення, якщо а = 2.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 866 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть