загрузка...
Математика 5 клас. Урок 68. Правильні та неправильні дроби - 21 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 21 » Математика 5 клас. Урок 68. Правильні та неправильні дроби
16:59
Математика 5 клас. Урок 68. Правильні та неправильні дроби
Цілі:
-  навчальна: сформувати поняття правильного і неправильного дробу; сформувати вміння розв'язувати задачі, які передбачають використання цих понять; 
-  розвивальна: розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; 
-  виховна: виховувати спостережливість, уважність. Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання: картки з тестовими завданнями.

ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірка домашнього завдання має на меті перевірити, як учні засвоїли тему «Звичайні дроби»: поняття звичайного Дробу, означення чисельника і знаменника, знаходження дробу від числа та числа за його дробом. Тестові завдання бажано видати кожному учню на окремих картках.
Одразу після виконання тестової роботи її потрібно перевірити, за потреби провести корекцію знань учнів.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Створити   відповідну  мотивацію  можна  запропонувавши учням логічну вправу. На дошці записано декілька дробів, причому правильні дроби записано одним кольором, наприклад синім, а неправильні — іншим, наприклад червоним:
Учитель ставить учням такі запитання:
—  Чому деякі дроби записані одним кольором, а деякі — іншим?
— Що спільного у всіх дробів, записаних синім кольором?
— Що спільного у всіх дробів, записаних червоним кольором? Якщо в учнів ці запитання викличуть утруднення, то можна поставити навідні запитання:
— Назвіть чисельник і знаменник кожного з дробів.
— Порівняйте чисельник і знаменник кожного з дробів, записаних синіх кольором.
— Порівняйте чисельник і знаменник кожного з дробів, записаних червоних кольором.
Після цього вчитель повідомляє, що дроби, записані синім кольором, — це приклади правильних дробів, а дроби, записані червоним кольором, — приклади неправильних дробів. Отже, завдання уроку: засвоїти поняття правильного і неправильного дробу.
Задача 3. На день народження Котигорошка мати спекла два однакових пирога, обидва поділила порівну на 10 рівних частин за кількістю запрошених. Гості з'їли по одному шматочку, а потім двоє з них — Хлопчик-мізинчик та Кіт у чоботях — попросили по одному шматочку від другого пирога. Яку частину пирогів з'їли всі гості разом?
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Запишіть усі правильні дроби зі знаменником 7.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2809 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть