загрузка...
Математика 5 клас. Урок 70. Звичайні дроби і ділення натуральних чисел - 21 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 21 » Математика 5 клас. Урок 70. Звичайні дроби і ділення натуральних чисел
17:12
Математика 5 клас. Урок 70. Звичайні дроби і ділення натуральних чисел
Цілі:
-  навчальна: показати зв'язок між дією ділення і звичайними дробами; сформувати вміння записувати частку натуральних чисел у вигляді дробу, дріб у вигляді частки, натуральне число у вигляді дробу з довільним наперед указаним знаменником; 
- розвивальна: розвивати вміння встановлювати аналогії, робити висновки, узагальнювати; 
-  виховна: виховувати свідоме ставлення до навчання. Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання: картки з тестовими завданнями.гдз 5 класс математика тарасенкова
 
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II.  ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 
Виконання тестових завдань
1. При якому з наведених значень х дріб х/12 буде меншим від одиниці?     
V. ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ
Вивчення нового матеріалу можна провести, розглядаючи конкретні приклади. Поступово ускладнюючи завдання,
учитель привчає учнів проводити аналогії, робити висновки, узагальнювати.
Задача 1. Розділити  порівну 6  плиток  шоколаду між трьома дітьми.
Розв'язання. Зрозуміло, що 6 ділиться на 3 націло, тому 6:3 = 2 (плитки) кожному.
Задача 2. Розділити  порівну 3  плитки шоколаду між трьома дітьми.
Розв'язання. Зрозуміло, що 3 ділиться націло на 3, тому 3:3 = 1 (плитка) кожному.
Задача 3. Розділити  порівну 2  плитки  шоколаду між трьома дітьми.
Розв'язання. Оскільки 2 не ділиться націло на 3, поділимо кожну плитку шоколаду на 3 рівних частини.
5) За тиждень родина витратила 5 кг картоплі, вживаючи щодня однакову її кількість. Скільки кілограмів картоплі вживали щодня?
Розуміння того, що риску дробу можна розглядати як знак ділення (а знак ділення — як риску дробу) — важливий етап у засвоєнні учнями шкільної математики. Тут особливо важливим є неформальний підхід до засвоєння цього факту. Цьому сприяють наведені вправи. Важливо домогтися розуміння, що будь-яке натуральне число можна поділити на будь-яке інше натуральне число, і що будь-яке натуральне число можна подати у вигляді дробу.
2. Розв'яжіть задачі
1) Прогулюючись, Іван Іванович за 25 хв подолав 1195 м. Знайдіть
швидкість (у м/хв), з якою прогулювався Іван Іванович. 2)3 5 кг помідорів виходить 3 л томатного соку. Скільки літрів
томатного соку вийде з 1 кг помідорів? 3) На три вантажівки розклали порівну 10 т овочів. Скільки тонн овочів поклали на кожну вантажівку? *>§\ Учитель вибирає один з двох варіантів залежно від наявності часу та рівня підготовленості учнів. Другий варіант вимагає кращої підготовленості, ніж перший, проте розв'язування таких задач сприяє свідомому розумінню, що будь-яке натуральне число можна поділити на будь-яке натуральне число. Тому за наявності часу можна використати обидва варіанти.
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
                                                 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2645 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть