загрузка...
Математика 5 клас. Урок 71. Мішані числа - 21 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 21 » Математика 5 клас. Урок 71. Мішані числа
17:23
Математика 5 клас. Урок 71. Мішані числа
Цілі:
-  навчальна: сформувати поняття мішаного числа; сформувати вміння виділяти цілу частину з неправильного дробу;
- розвивальна: розвивати грамотне математичне мовлення;
-  виховна: виховувати свідоме ставлення до навчання. Тип уроку: засвоєння знань і вмінь. Обладнання: паперові моделі кругів.

ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II.  ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити, як учні засвоїли матеріал попереднього уроку, можна шляхом проведення математичного диктанту. Одразу після написання потрібно організувати його перевірку, за потреби провести корекцію знань.
V. ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ
3 метою свідомого засвоєння поняття мішаних чисел можна запропонувати учням таку практичну вправу. Роздати кожному учневі по три паперові моделі рівних кругів, кожна з яких розрізана на 4 рівні частини (тобто всього кожен учень одержить по 12 четвертинок кругів). Потім запропонувати скласти круг, використовуючи: 1) п'ять четвертинок; 2) одинадцять четвертинок. У першому випадку учні дістануть 1 круг і одну «зайву» четвертинку; у другому — 2 круги і три «зайві» четвертинки.
Під час читання мішаних чисел учні нерідко припускаються помилки, читаючи, наприклад, «5 цілих і три четвертих». Потрібно вимагати від учнів правильного читання мішаних чисел: «5 цілих три четвертих». Можна пояснити учням, що вираз «5 цілих і три четвертих» означає, що мова йде про два числа: 5 і 3/4. (Яскравим при-
4 кладом може бути прізвище та ім'я людини, адже ми не кажемо «Петрова і Ольга», якщо мова йде про одну людину — Петрову Ольгу.) 2) Які з наведених дробів можна подати у вигляді мішаних чисел:
VII. ПІДСУМКИ УРОКУ 
Виконання усних вправ
1) Укажіть по три значення змінної а, при яких дріб а/5:
а)  не можливо записати у вигляді мішаного числа;
б) можливо записати у вигляді мішаного числа;
в) можливо записати у вигляді натурального числа.
2) Подайте у вигляді мішаного числа дріб:


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1918 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть