загрузка...
Математика 5 клас. Урок 74. Додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками - 21 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 21 » Математика 5 клас. Урок 74. Додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками
17:47
Математика 5 клас. Урок 74. Додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками
Цілі:
- навчально: домогтися засвоєння правил додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками; сформувати вміння виконувати додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками; сформувати вміння розв'язувати вправи, які передбачають додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками, зокрема, запис мішаного числа у вигляді неправильного дробу;
- розвивальна: розвивати вміння логічно мислити;
-  виховна: виховувати старанність, наполегливість. Тип уроку: засвоєння знань і вмінь. Обладнання: індивідуальні картки із завданнями підвищеної складності.
 
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Якщо на попередньому уроці тестові завдання були запропоновані як домашня самостійна робота, то вчитель перевіряє тестові завдання. Крім того, учитель збирає зошити для перевірки письмового домашнього завдання.
III.  ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
3 метою створення відповідної мотивації учитель пропонує задачу.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Фронтальне опитування
1.  За допомогою якої дії знаходять суму чисел?
2.  Як називають компоненти додавання?
3.  Як знайти невідомий доданок? Наведіть приклади.
4.  За допомогою якої дії знаходять різницю чисел?
5.  Як називають компоненти віднімання?
6.  Як знайти невідоме зменшуване? Невідомий від'ємник? Наведіть приклади.
V. ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ
Вивчення нового матеріалу можна провести у формі розповіді вчителя за таким планом:
1. Як знайти суму двох дробів з однаковими знаменниками?
Щоб знайти суму двох дробів з однаковими знаменниками, потрібно додати їх чисельники, а знаменник залишити той самий. гдз 5 класс математика тарасенкова
Нерідко учні припускаються помилок: додаючи звичайні дроби, додають і чисельник, і знаменник. З метою запобігання таких помилок доцільно ознайомити учнів з буквеним виглядом правила додавання звичайних дробів з однаковими знаменниками:
Тепер можна сформулювати правило:
Щоб перетворити мішане число на неправильний дріб, потрібно цілу частину помножити на знаменник дробової частини і до здобутого добутку додати чисельник дробової частини; цю суму записати як чисельник неправильного дробу, а в його знаменнику записати знаменник дробової частини мішаного числа.
Для того щоб учні краще запам'ятали алгоритм перетворення мішаного числа на неправильний дріб, їм можна запропонувати таку схему:
Зазвичай учні легко засвоюють правила додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками. Тому на етапі формування вмінь більше уваги можна приділити усній роботі, а також розв'язуванню рівнянь і текстових задач, у яких застосовують додавання і віднімання дробів. Можливо, деякі учні виконають завдання раніше від решти. Таким учням можна запропонувати індивідуальні картки із завданнями підвищеної складності.
 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4753 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть