загрузка...
Математика 5 клас. Урок 77. Розв'язування задач - 21 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 21 » Математика 5 клас. Урок 77. Розв'язування задач
22:58
Математика 5 клас. Урок 77. Розв'язування задач
Цілі:
-  навчально: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Звичайні дроби і дії з ними»;
-  розвивальна: формувати вміння узагальнювати та робити висновки;
-  виховна: виховувати відповідальність, дисциплінованість. Тип уроку: узагальнення знань і вмінь. Обладнання: картки з тестовими завданнями.
 
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II* ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учитель збирає зошити, перевіряє правильність виконання домашнього завдання. За потреби відповідає на запитання учнів.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель повідомляє, що це останній урок з теми, завданням цього уроку є повторення матеріалу з теми, підготовка до контрольної роботи.
IV, УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
У результаті вивчення теми учні мали навчитися:
^ розпізнавати і наводити приклади звичайних дробів; пояснювати, що показує знаменник і що показує чисельник дробу;
^  читати й записувати звичайні дроби;
^ знаходити дріб від числа та число за його дробом;
^ формулювати означення правильного і неправильного дробу;
^ перетворювати неправильний дріб на мішане або натуральне число та мішане число на неправильний дріб;
^ порівнювати дроби з однаковими знаменниками;
^ додавати та віднімати дроби з однаковими знаменниками.
Тому узагальнення і систематизацію знань учнів доцільно проводити за таким планом:
1. Уявлення про звичайні дроби. Знаходження дробу від числа та числа за його дробом
Запитання для усного опитування
1) Наведіть приклади дробових чисел.
2) Як записують звичайний дріб?
3) Що показує знаменник звичайного дробу?
4) Що показує чисельник звичайного дробу?
5) Як знайти m/n від числа а?
6) Як знайти число, якщо p/q від нього дорівнює 6?
Завдання для письмового розв'язування
1) Побудуйте квадрат і розділіть його на 8 рівних частин. Зафарбуйте три таких частини. Яку частину квадрата зафарбовано?
2) Знайдіть 2/5 від числа 80.
3) Знайдіть число, якщо 3/4 від нього становлять 12.
2. Правильні та неправильні дроби. Порівняння звичайних дробів з однаковими знаменниками
Запитання для усного опитування 1)Який дріб називають правильним? неправильним? Наведіть
приклади правильних і неправильних дробів. 2) Чи правильно, що:
а) будь-який правильний дріб менший від 1;
б) будь-який неправильний дріб більший за 1;
в) будь-який правильний дріб менший від неправильного? 3)Як неправильний дріб перетворити на мішане число? Чи кожний неправильний дріб можна перетворити на мішане число? 4) Як порівнюють звичайні дроби з однаковими знаменниками?
Завдання для письмового розв'язування 
1) Підкресліть неправильні дроби:
3. Додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками
Запитання для усного опитування
1) Як додають дроби з однаковими знаменниками?
2) Як віднімають дроби з однаковими знаменниками?
3) Як додають мішані числа, дробові частини яких мають однакові знаменники?
4) Як віднімають:
а) звичайний дріб від натурального числа;
б) мішані числа, у яких дробова частина зменшуваного більша за дробову частину від'ємника;
в) мішані числа, у яких дробова частина зменшуваного менша від дробової частини від'ємника?
Завдання для письмового розв'язування 
1) Виконайте дії:
Тестові завдання доцільно розмістити на індивідуальних картках. Одразу після виконання тестових завдань їх бажано перевірити, обговорити та виправити можливі помилки, яких припустилися учні.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідними параграфами підручника.
2.  Виконайте домашню контрольну роботу.
1) З-поміж наведених чисел виберіть неправильні дроби і запишіть їх у вигляді натуральних або мішаних чисел:
 
 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1787 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть