загрузка...
Математика 5 клас. Урок 79. Десятковий дріб. Запис десяткових дробів - 21 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 21 » Математика 5 клас. Урок 79. Десятковий дріб. Запис десяткових дробів
23:08
Математика 5 клас. Урок 79. Десятковий дріб. Запис десяткових дробів
Цілі:
-  навчально: сформувати уявлення про десяткові дроби; домогтися засвоєння розрядів десяткового дробу; сформувати вміння читати й записувати десяткові дроби; 
-  розвивальна: формувати вміння грамотно і чітко виражати свої думки; 
-  виховна: виховувати інтерес до математики. Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання: таблиця «Розряди десяткових дробів».
 
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу. Оскільки це перший урок з теми, то можна ознайомити учнів з планом вивчення теми, переліком умінь і навичок, яких учні набудуть під час вивчення теми, тощо.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Оскільки домашнє завдання попереднього уроку полягало в самостійному проведенні аналізу контрольної роботи, то на цьому етапі уроку достатньо розглянути найскладніші моменти контрольної роботи і зібрати зошити з аналізом контрольної роботи для перевірки.
За потреби можна роздати учням індивідуальні завдання на відпрацювання контрольних моментів.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель пропонує учням завдання: Виразіть:
1) у метрах: 4 см, 5 дм, 104 см;
2) у тоннах: 6 кг, 9 ц, 32 ц, 5235 кг.
У результаті виконання завдання учні дістають записи:
Нескладно помітити, що всі ці записи — це звичайні дроби, знаменник яких складається з одиниці і декількох нулів. Учитель пояснює, що такі дроби зустрічаються досить часто. (Можна нагадати, що дроби виникли в результаті вимірювання величин, а більш великі одиниці вимірювання величин найчастіше складаються з 10, 100, 1000 більш маленьких. Наприклад,
1 см = 10 мм, 1 м = 100 см, 1 грн = 100 коп., 1 т= 1000 кг тощо.)
Тому для таких дробів винайшли спеціальну, більш зручну форму запису — десяткову. Отже, завдання уроку: зрозуміти, що таке десятковий дріб, навчитися читати й записувати десяткові дроби. гдз 5 класс математика тарасенкова
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Виконання усних вправ
1.  Прочитайте число, назвіть розряд і цифру, яка стоїть у цьому розряді:
1) 23 456; 2) 173 205; 3) 15 370 829.
2.  Назвіть число, в розряді тисяч якого стоїть цифра 3, в розряді сотень — цифра 1, у розряді десятків — цифра 5, у розряді одиниць — цифра 4.
3.  Як зміниться число, якщо праворуч від нього приписати один нуль? два нулі? три нулі?
V. ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ
 Вивчення нового матеріалу можна провести у формі розповіді вчителя за таким планом:
1. Уявлення про десяткові дроби
Оскільки в 5 класі поняття десяткового дробу розглядають після поняття звичайного дробу, формування уявлення про десятковий дріб базується на уявленні про звичайні дроби, тобто десятковий дріб розглядають як «скорочену» форму запису звичайного дробу.
Це правило можна пояснити інакше. У запису десяткового дробу після коми повинно бути стільки цифр, скільки нулів у знаменнику відповідного звичайного дробу. Якщо цифр у чисельнику не вистачає, дописуємо нулі. Проте дописування одного нуля праворуч від числа означає збільшення числа в 10 разів, двох нулів — у 100 разів тощо.
3. Читання десяткового дробу
Тут важливо ознайомити учнів з розрядами десяткового дробу. Корисним буде використання таблиці «Розряди десяткових дробів», у нижній частині якої потрібно зробити прорізи для вставляння карток з написаними на них цифрами.
Це правило можна пояснити інакше. У запису десяткового дробу після коми повинно бути стільки цифр, скільки нулів у знаменнику відповідного звичайного дробу. Якщо цифр у чисельнику не вистачає, дописуємо нулі. Проте дописування одного нуля праворуч від числа означає збільшення числа в 10 разів, двох нулів — у 100 разів тощо.
3. Читання десяткового дробу
Тут важливо ознайомити учнів з розрядами десяткового дробу. Корисним буде використання таблиці «Розряди десяткових дробів», у нижній частині якої потрібно зробити прорізи для вставляння карток з написаними на них цифрами.
 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3597 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть