загрузка...
Математика 5 клас. Урок 80 - 21 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 21 » Математика 5 клас. Урок 80
23:14
Математика 5 клас. Урок 80
Урок 80. Десятковий дріб. Запис десяткових дробів

Цілі:
-  навчально: удосконалити вміння записувати й читати десяткові дроби,
використовувати їх для запису значень величини; 
-  розвивальна: розвивати пам'ять, увагу; 
-  виховна: сприяти розумінню учнями того, що математика необхідна
людям для практичних потреб. Тип уроку: удосконалення знань і вмінь. Обладнання: картки з друкованою основою.

Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити рівень засвоєння матеріалу попереднього уроку найзручніше шляхом проведення математичного диктанту. Одразу після написання диктанту його потрібно перевірити, виправити можливі помилки. Це можна зробити шляхом самоперевірки. Для цього одному з учнів можна запропонувати писати диктант на закритій частині відкидної дошки.
Математичний диктант
Варіант 1 (2)
1.  Запишіть десятковий дріб 3, 7(2,3).
2.  Запишіть десятковий дріб 2,03 (1,007).
3.  Запишіть десятковий дріб 5,002 (3,02). Скільки одиниць у розряді сотих цього дробу?
4.  Запишіть десятковий дріб 352,17 (831,24). Скільки одиниць у розряді сотень цього дробу?
5.  Подайте неправильний дріб дробу 374/100 (259/100) у вигляді десяткового дробу.
6.  Подайте десятковий дріб 7,05 (4,09) у вигляді неправильного дробу.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель нагадує:, що дроби виникли з практичних потреб людини, що вони потрібні для вимірювання величин. Тому завдання уроку: навчитися записувати величини, використовуючи десяткові дроби.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
3 метою свідомого засвоєння знань на цьому етапі уроку доцільно повторити співвідношення між різними одиницями довжини та маси у метричній системі. Для цього можна запропонувати учням заповнити таблиці. (Для зручності ці таблиці подані вже заповненими.) За потреби ці таблиці можна використовувати протягом уроку.
V. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
1.  Виконання усних вправ
1) Поясніть, чому:
а) 1год40хв Ф 1,4год;б)13хв20с Ф 13,2 хв;
в)  1 тиждень 2 доби Ф 1,2 тижня.
2) Обґрунтуйте рівності:
а) 2 кг = 0,02 ц; б) 2 ц = 0,2 т; в) 5 а = 0,05 га; г) 1 м2 = 0,01 а.
2.  Виконання практичних вправ
1) Виміряйте довжину і ширину підручника з точністю до 1 мм. Запишіть відповідь у сантиметрах.
2) Запишіть свій зріст у метрах.
3.  Виконання письмових вправ
1) Виразіть у метрах і запишіть у вигляді десяткового дробу: 
а) 12 дм; б) 34 см; в) 506 см;
г) 2 дм 2 см; д) 6 см 3 мм; є) 5 дм 7 мм.
2) Виразіть у дециметрах і запишіть у вигляді десяткового дробу: 
а) 67 см; б) 315 см 37 дм; в) 5841 мм;
г) 5 см 6 мм; д) 49 см 6 мм; є) 1 дм 2 см.
3) Виразіть у гривнях:
а) ЗО коп.; б) 4 коп.; в) 1 грн 31 коп.;
г) 180 коп.; д) 409 коп.; є) 1037 коп.
4) Виразіть у кілограмах:
а) 7 г; б) 48 г; в) 508 г; г) 2407 г;
д) 2 кг 162 г; є) 5 кг 78 г; ж) 1 кг 8 г.
5) Виразіть у тоннах і кілограмах:
а) 1,765 т; б) 24,300 т; в) 4,067 т; г) 5,050 т; д) 8,004 т.
6)3 однієї тони пшениці можна одержати 780 кг пшеничного борошна, 25 кг манної крупи, 195 кг кормових відходів. Виразіть подану кількість продукції:
а) у центнерах; б) у тоннах.
7) Побудуйте відрізок довжиною 10 см. Зафарбуйте 0,3 цього відрізка червоним кольором, а 0,5 — синім.
Основна дидактична мета уроку — навчити учнів застосовувати десяткові дроби до запису величин у метричній системі. Виконання запропонованих вправ сприяє досягненню цієї мети.
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ
Виконання завдань на картках з друкованою основою
Альтернативні варіанти
N Учитель на власний розсуд обирає один з двох варіантів карток з друкованою основою. За наявності часу можна виконати спочатку перший варіант, а після обговорення і виправлення можливих помилок, з метою корекції знань запропонувати учням виконати завдання другого варіанту. Або запропонувати учням виконання одразу двох варіантів (за варіантами), а потім організувати взаємоперевірку.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Виразіть у кілометрах і запишіть у вигляді десяткового дробу: 
а) 3 км 376 м; б) 675 м; в) 17 м; г) 5 м;
д) 5002 м; є) 6 км 37 м; ж) 1 км 8 м.
2) Виразіть у кілометрах і метрах:
а) 2,356 км; б) 8,700 км; в) 5,075 км; г) 6,070 км; д) 3,006 км.
3) Запишіть у вигляді десяткових дробів частки: 
а) 7602:100; б) 61:1000; в) 7:100; г) 1849:1000.
4)" Фермер має ділянку землі площею 1 га. 0,6 ділянки він засіяв кукурудзою, 0,2 — соняшником, 0,05 ділянки — картоплею, 0,1 — морквою, 0,02 — цибулею, 0,03 — огірками. Виразіть площу, яку засіяв фермер кожною із наведених сільськогосподарських культур, у квадратних метрах. Чи залишилось у фермера на землі вільне місце?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1324 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть