загрузка...
Математика 5 клас. Урок 87. Додавання і віднімання десяткових дробів - 22 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 22 » Математика 5 клас. Урок 87. Додавання і віднімання десяткових дробів
10:24
Математика 5 клас. Урок 87. Додавання і віднімання десяткових дробів
Цілі:
-  навчальна: домогтися засвоєння правил додавання і віднімання десяткових дробів; сформувати вміння виконувати додавання і віднімання десяткових дробів; 
-  розвивальна: формувати вміння працювати за алгоритмом; 
-  виховна: показати застосування знань з математики до розв'язування
практичних задач. Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладнання: схема «Додавання і віднімання десяткових дробів», картки з індивідуальним завданням підвищеної складності. гдз математика 5 клас
 
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II* ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учитель збирає зошити, перевіряє правильність виконання домашнього завдання. За потреби відповідає на запитання учнів, відпрацьовує контрольні моменти.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Створити відповідну мотивацію можна запропонувавши учням задачу практичного змісту.
Задача. Батьки Павлика поїхали в будівельний магазин купувати плінтус для кімнати, але забули виміряти, скільки метрів плінтуса їм потрібно купити. Вони зателефонували Павлику, який саме був удома, і доручили йому визначити, скільки метрів плінтуса потрібно для кімнати. Він виміряв довжину і ширину кімнати: довжина дорівнює 4,96 м, а ширина — 3,7 м. Що потрібно зробити Павлику з цими величинами, щоб допомогти батькам?
Після обговорення учні доходять висновку, що потрібно знайти периметр кімнати, тобто: (4,96 + 3,7)2.
Після того як учні переконались у тому, що необхідно вміти виконувати дії над десятковими дробами, вчитель повідомляє, що завдання уроку: навчитись виконувати додавання і віднімання десяткових дробів.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Виконання усних вправ
1) Обчисліть:
а) 7 + 15; б) 70 + 15; в) 7 + 150; г) 70 + 150; д) 15-7; є) 150-7; ж) 70-15; з) 150-70.
2) Який із наведених записів правильний:
а)   3876    чи   3876  ;      б)  98125     чи     98125   ?
    +251           + 251            -   367              -    376
3) Розв'яжіть рівняння:
а) 27 + л; = 35;б) 35-х = 27;в) х-27 = 35.
4) Зрівняйте кількість цифр у дробових частинах чисел:
а) 6,58 і 2,3; б) 0,8 і 3,79; в) 7,789 і 10,23; г) 1,2 і 3,578; д) 5 і 9,45.
V. ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ
Засвоєння теми «Додавання і віднімання десяткових дробів» зазвичай не викликає в учнів труднощів. Учні повинні засвоїти, що додавання і віднімання десяткових дробів виконують порозрядно, так само, як додавання і віднімання натуральних чисел.
Потрібно домогтися засвоєння того, що перед виконанням дій додавання і віднімання десяткових дробів і записом їх «у стовпчик» ми повинні «підготувати» числа: зрівняти кількість цифр після коми.
Для засвоєння правил додавання і віднімання десяткових дробів можна запропонувати учням опорну схему.
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
1.  Виконання усних вправ
1) Виконайте додавання:
а) 0,2 + 0,3; б) 0,4 + 0,5; в) 0,01 + 0,07; г) 0,03 + 0,06; д) 3 + 0,6; є) 0,8 + 1.
2) Виконайте віднімання:
а) 0,8-0,6; б) 0,9-0,5; в) 0,09-0,06; г) 1-0,3; д) 5-0,8; є) 3-0,6.
3) Додайте:
а) по 0,1 до чисел, починаючи з 1,2 до 2,1;
б) по 0,2 до чисел, починаючи з 3,3 до 4,5.
4) Відніміть:
а) по 0,1 від чисел, починаючи з 3,7 до 2,3;
б) по 0,3 від чисел, починаючи з 5 до 3,5.
2.  Виконання письмових вправ
1) Виконайте додавання:
а) 2,46 + 5,23; б) 4,78 + 23,11; в) 56,8 + 8,7; г) 25,02 + 132,5; д) 37,49 + 0,15; є) 138,756 + 1,32; ж) 78,93+26; з) 0,56 + 0,831; і) 615 + 31,27.
2) Виконайте віднімання:
а) 7,21-3,964; б) 256,3-85,27; в) 15,1-15,098; г) 400-16,82; д) 3541-832,8; є) 1000-890,7; ж)  70,1-38,04; з) 0,67-0,0999; і) 555-55,55.
3) Знайдіть значення виразу:
а) 3,45 + 2,07-4,89; б) 473,8-29,64 + 548,84;
в)  4000-887,5-1832,32 + 39,47.
4) Розв'яжіть рівняння:
а) 48,36 +ж = 78,5; б) х-7,36 = 3,04; в) 9-х = 1,5.
Запропоновані завдання — це завдання початкового і середнього рівня складності, оскільки головне завдання учнів на цьому уроці — засвоїти і навчитись використовувати алгоритм додавання і віднімання десяткових дробів. Учням, які виконають ці завдання раніше за решту, можна запропонувати картки з індивідуальним завданням підвищеної складності.
VII. ПІДСУМКИ УРОКУ
Фронтальне опитування
1.  Поясніть, як виконують додавання десяткових дробів, скориставшись прикладами:
1) 5,8 + 22,191; 2) 8,9021 + 0,68; 3) 5 + 12,09.
2.  Поясніть, як виконують віднімання десяткових дробів, скориставшись прикладами:
1) 88,252-4,69; 2) 6,1-5,99; 3) 11-2,8.
3.  Який з наведених записів правильний:
      23,75          23,75          900          900
1) +           чи +          ; 2) -         чи -           ?
        5,8                5,8          7,15          7,15
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2914 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть