загрузка...
Математика 5 клас. Урок 88 - 22 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 22 » Математика 5 клас. Урок 88
10:29
Математика 5 клас. Урок 88
Урок 88. Додавання і віднімання десяткових дробів 

Цілі:
-  навчально: удосконалити вміння виконувати додавання і віднімання десяткових дробів; сформувати вміння розв'язувати задачі, що передбачають додавання і віднімання десяткових дробів; 
-  розвивальна: формувати вміння логічно мислити; 
-  виховна: виховувати відповідальність, чесність. Тип уроку: удосконалення знань і вмінь. Обладнання: картки-підказки, картки із завданням підвищеної складності.

ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити рівень засвоєння матеріалу попереднього уроку можна шляхом проведення самостійної роботи. Одразу після написання роботи її потрібно перевірити, виправити можливі помилки, провести корекцію знань. Перевірити роботу найзручніше шляхом самоперевірки за готовими розв'язаннями.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель пропонує учням навести приклади текстових задач, для розв'язування яких потрібно вміти виконувати додавання і віднімання десяткових дробів. У випадку, якщо під час виконання цього завдання в учнів виникнуть утруднення, можна розглянути приклад задачі з відповідного параграфу підручника, й обговоривши її, дійти висновку, що завдання уроку (з урахуванням результатів самостійної роботи): удосконалити вміння виконувати додавання і віднімання
десяткових дробів шляхом розв'язування задач, які передбачають виконання цих дій.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Виконання усних вправ
1) Знайдіть число, яке більше за:
а) 12,3 на 5; б) 6,4 на 2,3; в) 10 на 2,7; г) 3,6 на 6,4.
2) Знайдіть число, яке менше від:
а) 10,6 на 3,4; б) 17,4 на 6; в) 9 на 1,8.
3) Маса одного яблука дорівнює 100 г, а другого — на 5 г менша, ніж першого. Чому дорівнює маса обох яблук разом?
4) Власна швидкість катера дорівнює 18 км/год, а швидкість течії річки — 2 км/год. Знайдіть швидкість катера за течією і проти течії річки.
V. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
1.  Виконайте дії:
1) 3,45 + 2,07-4,89; 2) 39,797 + 99,09-100,01; 3) 567 + 48,9-493,01; 4) 11,6-6,7 + 9,65;
5)  473,8-29,64 + 358,84; 6) 368,5-47,73 + 5,972.
2.  З однієї ділянки фермер зібрав 95,37 т зерна, а з другої — на 16,8 т більше. Скільки тонн зерна зібрав фермер з двох ділянок?
3.  Власна швидкість теплохода дорівнює 21,65 км/год, а швидкість течії річки дорівнює 4,9 км/год. Знайдіть швидкість теплохода за течією річки і його швидкість проти течії.
4.  Швидкість катера проти течії річки дорівнює 16,5 км/год. Знайдіть швидкість катера за течією і його власну швидкість, якщо швидкість течії річки дорівнює 4,7 км/год. 5.  Парашутист перші 4 с падав не розкриваючи парашута. Першої секунди він пролетів 4,9 м, а кожної наступної — на 9,8 м більше, ніж попередньої. Скільки метрів пролетів парашутист за ці 4 с?
6.  Довжина однієї сторони трикутника дорівнює 21,4 см, довжина другої — на 2,5 см більша за довжину першої. Знайдіть довжину третьої сторони, якщо периметр трикутника дорівнює 67,5 см.
Запропоновані задачі є переважно задачами середнього рівня, адже основна мета уроку — удосконалити вміння учнів виконувати додавання і віднімання десяткових дробів, тому задачі з громіздкою умовою тут не доречні. Якщо деякі учні виконають завдання раніше за решту, їм можна запропонувати індивідуальні завдання підвищеної складності.
Залежно від наявності часу і рівня підготовленості учнів учитель вибирає або колективне виконання цього завдання, або пропонує його як самостійну роботу. Якщо вчитель вибирає самостійну роботу, то її бажано перевірити (наприклад, шляхом взаємоперевірки за готовими розв'язаннями), виправити і проаналізувати помилки.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний  матеріал  за  відповідним  параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Знайдіть значення виразу:
а) 16,52-(4,9 + 10,95); б) 4,2-(0,98 + 1,75);
в) 495,6-(і1,9 + 275); г) (5,3 + 2,7)-(і,4 + 2,б).
2) Під час дводенного автомобільного пробігу першого дня проїхали 238,4 км, а другого — на 52,6 км менше, ніж першого. Знайдіть довжину пробігу.
3) Швидкість катера проти течії річки дорівнює 19,5 км/год, а швидкість течії річки дорівнює 1,6 км/год. Обчисліть власну швидкість катера і його швидкість за течією річки.
4) Загальна маса трьох кавунів дорівнює 25,67 кг. Маса одного з них дорівнює 6,87 кг, а маса другого — на 1,55 кг більша, ніж маса першого. Яку масу має третій кавун?

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1675 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть