загрузка...
Математика 5 клас. Урок 91. Розв'язування задач - 22 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 22 » Математика 5 клас. Урок 91. Розв'язування задач
10:43
Математика 5 клас. Урок 91. Розв'язування задач
Цілі:
-  навчально: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів»; 
-  розвивальна: формувати вміння узагальнювати та робити висновки; гдз математика 5 клас
-  виховна: виховувати відповідальність, дисциплінованість. Тип уроку: узагальнення знань і вмінь. Обладнання: картки з тестовими завданнями.
 
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учитель збирає зошити, перевіряє виконання домашнього завдання. Також перевіряє або аналізує (залежно від того, були виконані в класі чи вдома) виконання тестових завдань. За потреби відповідає на запитання учнів, відпрацьовує контрольні моменти.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель повідомляє, що це останній урок з теми «Десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів», завданням цього уроку є повторення матеріалу з теми, підготовка до контрольної роботи.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
У результаті вивчення теми учні мали навчитися:
^ розпізнавати, читати і записувати десяткові дроби, називати розряди десяткових знаків у їх запису;
^ порівнювати десяткові дроби;
^ округляти десяткові дроби;
^ додавати і віднімати десяткові дроби.
Тому узагальнення і систематизацію знань учнів доцільно проводити за таким планом:
1.  Читання і запис десяткових дробів
Запитання для усного опитування
1)Якізчисел 17; 1/7; 1,7; 170; 0,17; 1 1/7 записані у вигляді десяткового дробу?
2) Наведіть приклади десяткових дробів.
3)Які розряди бувають у десяткових дробів? Які цифри стоять у кожному з розрядів десяткового дробу 8,5623?
Завдання для письмового розв'язування
1) Запишіть цифрами дріб:
а) дві цілих тридцять сім сотих;
б) нуль цілих дві сотих;
в) одинадцять цілих дві тисячних.
2) Запишіть у вигляді десяткового дробу:
5 2/10; 6 71/100 1 7/100; 34/1000
2.  Порівняння десяткових дробів
Запитання для усного опитування 1)Як зміниться значення десяткового дробу, якщо праворуч до нього приписати нуль?
2) Як записати натуральне число у вигляді десяткового дробу?
3) Сформулюйте правило порівняння десяткових дробів.
Завдання для письмового розв'язування
1) Порівняйте числа:
а) 8,9 і 8,6; б) 9,6 і 7,8; в) 29,35 і 29,34; г) 75,64 і 75,604; д) 0,1 і 0,009; є) 84,54 і 84,541.
2) Розташуйте числа 9,8; 3,7; 8,01; 8,1; 3,67; 9,82 у порядку спадання.
3)Які цифри можна поставити замість зірочки, щоб утворилася правильна нерівність:
а) 2,5* > 2,58; б) 6,*8<6,17; в) 7,5*>7,57; г) 2,031<2,0*9?
4) Напишіть три числа, кожне з яких більше за 5,16 і менше від 5,17. Скільки ще можна написати таких чисел?
3. Округлення десяткових дробів
Запитання для усного опитування
1) Поясніть, як округлюють десяткові дроби.
2) Чим відрізняється округлення десяткових дробів від округлення натуральних чисел?
3)Що потрібно зробити з останньою цифрою, що залишається, якщо після неї перша цифра 8? цифра 2? цифра 5?
Завдання для письмового розв'язування
1) Округліть:
а) до десятих: 6,786; 0,53924;
б) до сотих: 13,421; 0,3659;
в) до тисячних: 16,9264; 0,4566.
2) Запишіть усі цифри, які можна поставити замість зірочки, щоб округлення було виконано правильно:
а) 5,68**5,68; б) 16,02**16,03; в) 18,** 19; г) 0,28*9*0,28.
4. Додавання і віднімання десяткових дробів
Запитання для усного опитування
1) Як додають десяткові дроби?
2) Як віднімають десяткові дроби?
3) Як записують числа, якщо виконують додавання або віднімання «в стовпчик»?
4) Чи може сума двох десяткових дробів дорівнювати натуральному числу? Наведіть приклади.
5) Чи може різниця двох десяткових дробів дорівнювати натуральному числу? Наведіть приклади.
Завдання для письмового розв'язування
1) Виконайте дії:
а) 4,98 + 52,462; б) 36,45-6,714; в) 38-4,952; г) 34,7-(б,76 + 0,987).
2) Розв'яжіть рівняння:
а) х+5,89 = 7,1; б) х-9,29 = 17,035.
3) Швидкість катера за течією річки дорівнює 34,2 км/год, в власна швидкість катера — 31,5 км/год. Знайдіть швидкість катера проти течії.
4) Запишіть у метрах і обчисліть: а) 18,2 м - 67 см; б) 2,7 м + 3 дм.
Тестові завдання доцільно розмістити на індивідуальних картках. Одразу після виконання тестових завдань їх бажано перевірити, обговорити та виправити можливі помилки, яких припустилися учні.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідними параграфами підручника.
2.  Виконайте домашню контрольну роботу.
1) Порівняйте десяткові дроби: а) 21,397 і 21,4; б) 0,825 і 0,8248.
2) Округліть:
а) до десятих: 8,347; 0,86945; б) до сотих: 13,9261; 0,4677.
3) Виконайте дії:
а) 5,98 + 42,467; б) 46,45-6,815;
в) 39-5,973; г) 43,7-(7,64 +0,983).
4) Швидкість катера за течією річки дорівнює 28,2 км/год, а власна швидкість катера — 25,5 км/год. Знайдіть швидкість катера проти течії.
5) Запишіть у метрах і обчисліть: а) 19, 3 м - 58 см; б) 3,6 см + 4 дм.
6) Одна зі сторін трикутника дорівнює 8,2 см, що на 3,9 см менше від довжини другої сторони і на 2,3 см більше за довжину третьої сторони трикутника. Знайдіть периметр трикутника.
 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1331 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть