загрузка...
Математика 5 клас. Урок 94 - 22 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 22 » Математика 5 клас. Урок 94
10:57
Математика 5 клас. Урок 94
Урок 94. Множення десяткових дробів 
 
Цілі:
-   навчальна: удосконалити вміння виконувати множення десяткових дробів; сформувати вміння знаходити значення виразів, які містять дії додавання, віднімання і множення десяткових дробів; 
-  розвивальна: формувати вміння застосовувати знання в нових ситуаціях; 
-  виховна: виховувати наполегливість, старанність. Тип уроку: удосконалення знань і вмінь. Обладнання: картки з додатковими індивідуальними завданнями.
 
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх па роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Бажано ретельно перевірити виконання домашніх вправ щодо засвоєння правил, розглянутих на попередньому уроці. Тому вчитель заздалегідь записує відповіді до вправ домашньої роботи, учні перевіряють або кожний свою роботу, або, за налагодженої парної форми роботи, зошити сусіда. Після цього можна запропонувати учням самостійно виконати завдання на множення десяткових дробів.
Одразу після виконання самостійної роботи її потрібно перевірити, виправити можливі помилки. Учням, які припустилися багато помилок, можна запропонувати додаткові  з математики індивідуальні завдання для опрацювання вдома.
                                                             
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель пропонує учням скласти вираз для розв'язання задачі: Маса одного ящика з апельсинами і п'яти ящиків з мандаринами дорівнює 201,4 кг. Чому дорівнює маса одного ящика з апельсинами, якщо маса одного ящика з мандаринами дорівнює 34,8 кг?
Після обговорення учні доходять висновку, що знайти масу одного ящика з апельсинами можна, обчисливши значення виразу:
201,4-34,8-5. Отже, завдання уроку: навчитись знаходити значення виразів, які містять дії додавання, віднімання і множення десяткових дробів.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Фронтальне опитування (повторення правил порядку виконання дії)
1) Які дії називають діями першого ступеня?
2) Які дії називають діями другого ступеня?
3)У якій послідовності виконують дії у виразі, який містить дії одного ступеня і не містить дужок?
4) У якій послідовності виконують дії у виразі, який містить дії першого і другого ступеня і не містить дужок?
5) У якій послідовності виконують дії у виразі, у якому є дужки?
6) У якій послідовності виконують дії у виразі, який містить піднесення до степеня?
2.  Виконання усних вправ
1) Знайдіть значення виразу:
а) 24-4*5; б) (24-4)*5; в) 8*3 + 7*2;
г) 8*(7 + 3)*2; д) 3 2+2; є) (3 + 2) 2
2) Сформулюйте відповідне правило і виконайте дії: а) 7,8-2,4; б) 5,1 + 3,24; в) 12 + 1,2; г) 9-0,4.
V. УДОСКОНАЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1.  Виконання усних вправ
1) Обчисліть:
а) 6 0,6 + 2; б) 5 0,8-3,8; в) 0,4 0,3 + 5,3; г) 4 0,25 + 6 0,5.
2) Обчисліть периметр прямокутника, довжина якого дорівнює 3,2 м, а ширина — 2,4 м.
3) Тюлень і три морських котика мають масу 1,7 т. Чому дорівнює маса тюленя, якщо маса одного морського котика дорівнює 0,1 т?
2.  Виконання письмових вправ
1) Знайдіть значення виразу:
а) 47,60,9-8,2-4,9; б) (38-14,53)0,08;
в) (0,65 + 6,2)-(8,832-4,9); г) (9,36-9,80,35) 0,61 + 14,89.
2) Обчисліть:
а) 1,72; б) 80,52; в) 5,242; г) 0,232; д) 0,43.
3) Обчисліть і результат округліть:
а) до десятих: 3,6 0,78;  5,123,9;  2,011,01;
б) до сотих: 32,7 0,76; 12,6 92,93; 0,0756 1304.
4) Знайдіть за формулою у = 3,5а — Ь значення у, якщо: а) а = 0,82, 6 = 2,87; б) а = 0,184, 6 = 0,204.
5) Складіть вираз для розв'язання задачі й обчисліть значення цього виразу:
а) Обчисліть площу прямокутника, якщо довжина однієї його сторони дорівнює 7,85 м, а другої — на 2,2 м більша, ніж першої.
6) Велосипедист рухався по шосе 2,3 год зі швидкістю 14,6 км/год і по ґрунтовій дорозі 1,6 год зі швидкістю 10,7 км/год. Яку відстань подолав велосипедист?
Залежно від наявності часу це завдання можна виконати колективно або запропонувати як самостійну роботу. Якщо вчитель вибирає самостійну роботу, то завдання бажано видати кожному учневі на окремій картці.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний  матеріал за  відповідним  параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Знайдіть значення виразу:
а) 17,3 0,9-0,8015; б) 20,25 3,18-0,17 52; в) (72-39,18)0,07; г) (8,8 0,45-2,16)0,12.
2) Знайдіть за формулою х = 392Ь + 2с значення х9 якщо: а) & = 4,5, с = 0,8; б) 6 = 0,1, с = 0,5.
3)3 одного міста в протилежних напрямках одночасно виїхали велосипедист зі швидкістю 12,3 км/год і легковий автомобіль зі швидкістю 71,2 км/год. Яка відстань буде між ними через 1,4 год після початку руху? 4)* Знайдіть число, яке більше за суму чисел 8,4 і 6,25 у 3,7 рази.
 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1188 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть