загрузка...
Математика 5 клас. Урок № 96 - 22 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 22 » Математика 5 клас. Урок № 96
11:10
Математика 5 клас. Урок № 96
Урок № 96. Множення десяткових дробів

Цілі:
-  навчально: удосконалити вміння розв'язувати текстові задачі, які передбачають множення десяткових дробів; перевірити рівень засвоєння знань учнів з теми «Множення десяткових дробів» шляхом проведення самостійної роботи; 
-  розвивальна: формувати вміння логічно мислити; 
-  виховна: виховувати відповідальність, чесність. Тип уроку: застосування знань і вмінь.
Обладнання: картки з друкованою основою, сигнальні картки зеленого, червоного та жовтого кольорів, картки з тестовими завданнями.

ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II* ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити рівень засвоєння знань учнів, набутих на попередньому уроці, можна шляхом виконання завдань на картках з друкованою основою. Можна запропонувати картки двох видів: для учнів з високим і достатнім рівнями навчальних досягнень (творчі завдання) і для учнів з більш низьким рівнем навчальних досягнень (картки-підказки).
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель повідомляє учнів, що цей урок — останній з теми, тому в кінці уроку буде проведено самостійну роботу, в ході якої учні мають продемонструвати вміння виконувати множення десяткових дробів, знання властивостей множення, вміння розв'язувати задачі, у яких передбачено множення десяткових дробів. Оскільки кожний учень повинен відповідально ставитись до процесу здобуття знань, то протягом уроку потрібно з'ясувати всі незрозумілі моменти, якщо такі залишилися, бути уважним і зосередженим.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ
Гра «Світлофор» (Усне фронтальне опитування з використанням сигнальних карток)
Учитель ставить запитання, кожне з яких починається словами «Чи правильно, що...».
Якщо учень вважає, що відповідь на запитання «Так», він піднімає зелену картку; якщо «Ні» —червону; якщо учень не знає відповіді, він піднімає жовту картку.
Доцільно пояснити учням, що ця гра вимагає чесності: якщо відповідь на запитання учень не знає, то краще в цьому зізнатися (собі й учителеві), щоб своєчасно усунути прогалину в знаннях. Чи правильно, що... 1)щоб помножити десяткові дроби «в стовпчик», їх потрібно записати не зважаючи на коми? 2)щоб помножити десяткові дроби «в стовпчик», їх потрібно записати так, щоб кома була під комою? 3)у добутку десяткових дробів потрібно справа відокремити комою стільки десяткових знаків,  скільки їх у найбільшому множнику?
4) у добутку десяткових дробів потрібно справа відокремити комою стільки десяткових знаків, скільки їх у найменшому множнику?
5) у добутку десяткових дробів потрібно справа відокремити комою стільки десяткових знаків, скільки їх в обох множниках разом?
6) якщо в добутку менша кількість цифр, ніж їх потрібно відокремити комою, то ліворуч треба приписати потрібну кількість нулів?
7) якщо добуток закінчується нулями, то спочатку треба відкинути нулі, а потім відокремлювати комою потрібну кількість знаків?
8) під час множення десяткових дробів виконуються всі властивості множення, крім переставної?
9) під час множення десяткових дробів виконуються всі властивості множення?
V. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Розв'язування задач
1. Турист подолав одну частину шляху пішки зі швидкістю 2,1 км/год за 3,2 год, а другу частину — велосипедом зі швидкістю 10,4 км/год за 1,3 год. Який шлях подолав турист?
2.  Купили 3,8 кг вишень по 4,25 грн за кілограм і 5,4 кг суниць по 6,85 грн за кілограм. За які фрукти заплатили більше і на скільки?
3.  З одного порту в протилежних напрямках одночасно вийшли пароплав зі швидкістю 25,9 км/год і катер зі швидкістю 32,6 км/год. Яка відстань буде між ними через 1,8 год після початку руху?
4.  З одного селища в одному напрямку одночасно вирушили велосипедист зі швидкістю 12,8 км/год і пішохід зі швидкістю 3,5 км/год. Яка відстань буде між ними через 3,6 год після початку руху?
5.  Одна бригада шахтарів видобула 3,025 тис. тонн вугілля, друга — в 1,4 раза більше, ніж перша, а третя — в 1,2 раза більше, ніж друга. Скільки тонн вугілля видобули три бригади?
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ 
Виконання тестових завдань
4. З одного села в протилежних напрямках одночасно вирушили два пішоходи. Один з них рухався зі швидкістю 2,7 км/год, а другий — 1,8 км/год. Яка відстань буде між ними через 1,2 год після початку руху? Який з виразів є розв'язанням задачі?
Тестові завдання доцільно розмістити на індивідуальних картках. Одразу після виконання тестових завдань їх бажано перевірити, обговорити та виправити можливі помилки, яких припустилися учні.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Човен плив 3,6 год за течією річки зі швидкістю 10,8 км/год і 2,5 год проти течії зі швидкістю 7,8 км/год. Яку відстань подолав човен?
2) Купили 1,4 кг огірків за ціною 9,25 грн за кілограм і 6,8 кг картоплі за ціною 2,85 грн за кілограм. За що заплатили більше: за огірки чи за картоплю і на скільки?
3)3 однієї станції в одному напрямку одночасно вирушили два потяги. Один із них рухався зі швидкістю 64,7 км/год, а другий — 56,9 км/год. Яка відстань буде між ними через 4,5 год після початку руху? 4)* Сторона аркуша картону квадратної форми дорівнює 7,2 дм. Від кожного кута цього аркуша відрізали квадратики зі стороною 1,2 дм. Чому дорівнює периметр шматка картону, що залишився? Розв'яжіть задачу двома способами. Який спосіб найпростіший?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1094 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть