загрузка...
Математика 5 клас. Урок 99. Ділення десяткового дробу на натуральне число - 22 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 22 » Математика 5 клас. Урок 99. Ділення десяткового дробу на натуральне число
11:25
Математика 5 клас. Урок 99. Ділення десяткового дробу на натуральне число
Цілі:
-  навчально: домогтися засвоєння правила ділення десяткового дробу на натуральне число; сформувати вміння виконувати ділення десяткового дробу на натуральне число; -  розвивальна: формувати вміння правильно і чітко виражати свої думки; 
-  виховна: виховувати працелюбність, старанність. Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладнання: картки для завдання на встановлення відповідностей, картки з друкованою основою.
 
 ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірити домашнє завдання можна шляхом проведення самостійної роботи, у якій запропонувати завдання на встановлення відповідностей. Бажано кожному учневі видати картки із завданнями. Установіть відповідність між виразом (1—4) та його значенням (А-Д).
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель пропонує задачі, які мають переконати учнів у необхідності навчитися ділити десяткові дроби на натуральні числа.
Задача 1. За 3 кг яблук мама заплатила 28,5 грн. Скільки коштує 1 кг яблук?
Задача 2.3 якою швидкістю рухався велосипедист, якщо за 4 год він подолав 49,2 км?
Задача 3. З поля, площа якого дорівнює 12 га, зібрали 220,8 ц соняшника. Яка врожайність соняшника на цьому полі?
Після обговорення учні доходять висновку, що для розв'язання кожної з цих задач потрібно виконати ділення десяткового дробу на натуральне число.
Отже, завдання уроку: засвоїти правило ділення десяткового дробу на натуральне число; навчитись виконувати ділення десяткового дробу на натуральне число.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальне опитування
1.  Як називають числа а, Ь і с у запису а:Ь = с?
2.  Як перевірити правильність рівності а:Ь = с?
3.  Як знайти невідомий множник?
4.  Як знайти невідоме ділене?
5.  Як знайти невідомий дільник?
6.  Як дізнатись, у скільки разів число а більше за число Ь?
7.  Чому дорівнює частка: а:1; а: а; 0:а?
8.  Виконайте ділення «куточком» чисел: 1) 648:54; 2) 1957:19.
9.  Знайдіть серед наведених чисел пари рівних: 3,1; 3,01; 3,10; 1,05; 1,5; 10,5; 1,050.
V. ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ
Вивчення нового матеріалу доцільно провести у формі розповіді вчителя. Можна спочатку сформулювати правило ділення десяткового дробу на натуральне число, а потім проілюструвати його на прикладах, урахувавши всі особливі випадки (ціла частина діленого менша від дільника або дорівнює 0; обчислення не закінчується діленням дробової частини, ділення натурального числа на натуральне число). Ці приклади учні повинні записати в зошити.
Після цього доцільно розв'язати задачі, запропоновані на етапі формулювання мети і завдань уроку.
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
1.  Виконання усних вправ
1) Чому дорівнює ціла частина частки:
а) 5,48:3; б) 42,5:8; в) 3,5:5; г) 90,78:9; д) 0,64:4; є) 8,9:10?
2) Обчисліть:
а) 48:4; 4,8:4; 0,48:4; 0,048:4; 6)24:3; 2,4:3;  0,24:3;  0,024:3;
в)  205:5; 20,5:5; 2,05:5; 0,205:5.
3) Виконайте ділення:
а) 4,8:2; 6) 3,9:3; в) 2,5:5; г) 0,4:4; д) 0,24:2; є) 0,35:7.
2.  Виконання письмових вправ
1) Виконайте ділення:
а) 20,7:9; б) 243,2:8; в) 88,291:7;
г)  772,8:12; д) 93,15:23; є) 159,84:72.
2) Обчисліть:
а) 1:80; 6) 7,503:410; в) 0,909:45; г) 3:32; д) 806,52:5200; є) 468:3600.
3) Розв'яжіть рівняння:
а) 5х = 2,45; б) 8х = 0,07208; в) 34х = 246,5; г) 8д;-2л; = 10,2.
4) Виконайте дії:
а) 103,6:28-2,07; б) 0,88 0,45 + 26,64:111; в) 0,96:12-0,32 0,05.
5) Периметр рівностороннього трикутника дорівнює 18,6 см. Чому дорівнює довжина сторони цього трикутника?
Дія ділення зазвичай викликає в учнів утруднення. Тому на цьому уроці (першому з теми) доцільно пропонувати вправи початкового та середнього рівнів. Оскільки ділення десяткового дробу на натуральне число є основою ділення на десятковий дріб, то потрібно приділити велику увагу відпрацьовуванню навичок ділення на натуральне число. З метою свідомого засвоєння матеріалу доцільно під час виконання вправ вимагати від учнів формулювання відповідних правил, пояснення особливих випадків. гдз математика
VII. ПІДСУМКИ УРОКУ
1. Фронтальне опитування
1) Поясніть, як поділити десятковий дріб на натуральне число.
2) Що потрібно зробити, якщо ціла частина діленого менша від дільника?
3) Що потрібно зробити, якщо обчислення не закінчується діленням дробової частини?
Учитель ще раз акцентує увагу учнів на тому, що дію ділення десяткового дробу на натуральне число, так само як і додавання, і віднімання, і множення десяткових дробів, зводять фактично до однойменних дій над натуральними числами. Після цього вчитель пропонує учням самостійну роботу на картках з друкованою основою, яку після виконання бажано перевірити, виправити помилки, за потреби провести корекцію знань.
2. Самостійна робота
Обчисліть значення виразів у першому стовпці таблиці і за їх допомогою запишіть значення виразів у наступних стовпцях:
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний  матеріал за  відповідним  параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Обчисліть:
а) 201,6:12; б) 57,144:12; в) 31,5:28; г) 43:16; д) 7:32; є) 12,24:12; ж) 1,75:7; з) 13,2:24; і) 11,9:4; к) 168:400; л) 7320:500; м) 86,4:24.
2) Розв'яжіть рівняння:
а) 3* = 0,0087; б) 12* = 1,82; в) 5х + 15д: = 165.
3) Виконайте дії:
а) 14,18 + 8,32:16; б) 1-0,224:8; в) 0,16-240-360:75.
4) Яку масу мають 10 страусиних яєць, якщо маса 26 таких яєць дорівнює 33,8 кг?

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3772 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть