загрузка...
Математика 5 клас. Урок 9. Додавання натуральних чисел - 3 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 3 » Математика 5 клас. Урок 9. Додавання натуральних чисел
16:16
Математика 5 клас. Урок 9. Додавання натуральних чисел
Цілі:
навчальна: удосконалити вміння виконувати додавання багатоциф-рових чисел; сформувати вміння застосовувати додавання чисел для розв'язування текстових задач; розвивальна: розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення; 
виховна: виховувати позитивне ставлення до навчання. 
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.
Обладнання: картки для бліцопитування.
ХІД УРОКУ:

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
 Перевірити, як учні засвоїли матеріал попереднього уроку, можна, провівши математичний диктант або бліцопитування (більш високий рівень). Обидва варіанти перевірки рівня засвоєння матеріалу учнями передбачають негайну перевірку і обговорення. Якщо вчитель вибирає бліцопитування, то перед його проведенням потрібно попередити учнів, що вони мають бути готовими обґрунтувати свою відповідь, а під час перевірки запропонувати декільком учням пояснити, чому саме вони вибрали ту чи іншу відповідь. Для проведення бліцопитування доцільно заздалегідь підготувати відповідні картки.

Альтернативні варіанти
1.  Математичний диктант «Продовжте речення»
1) Число, яке дістають у результаті додавання чисел, називають...
2) Сума чисел ЗО 750 і 5 250 дорівнює...
3) Щоб додати числа 234 789 і 58 208, їх потрібно записати у стовпчик так:...
4) Якщо кожний з двох доданків збільшити на 50, то сума...
5) Якщо один з доданків зменшити на 38, а другий залишити без змін, то сума...
6) Якщо сума двох чисел дорівнює одному з них, то друге число дорівнює...
2.  Бліцопитування
Не виконуючи обчислень, визначте, чи правильне твердження.

III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Можливо, під час виконання зазначених видів робіт на етапі перевірки домашнього завдання учні припустилися помилок. Тоді цілком логічно, що завданням уроку буде вдосконалення знань і вмінь учнів. Якщо більшість учнів виконали завдання на достатньому і високому рівнях, то створити відповідну мотивацію можна, запропонувавши учням скласти задачу, для розв'язування якої потрібно вміти виконувати додавання чисел.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Виконання усних вправ
1) Що означає: число а збільшити на число Ь?
2) Збільште: а) 1350 на 450; б) ЗО 000 на 7 000.
3)3більште: а) число 22 000 на суму чисел 55 і 65; б) суму чисел 250 і 360 на число 1100.
4) Як знайти число а, якщо відомо, що воно на 360 менше від числа Ь?
5) Число 3 780 400 на 610 менше від числа х. Знайдіть х.
V. УДОСКОНАЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1. Виконання усних вправ
1) Кожну сторону квадрата збільшили на 12 см. Як змінився периметр квадрата?
2) Довжину прямокутника зменшили на 5 см, а ширину — на 10 см. Як змінився периметр прямокутника?
3) Впишіть у таблицю (заздалегідь заготовлену на дошці) відстань, на яку віддалялися туристи від початкової точки маршруту протягом трьох днів.
2. Виконання письмових вправ (розв'язування текстових задач)
Задачі, запропоновані на уроці, — це прості задачі на знаходження величин шляхом додавання чисел. Такий тип задач учням відомий з початкових класів. Мета уроку — відтворити вміння аналізувати умову задачі, повторити види коротких (схематичних) записів умови задачі, оформлення її розв'язання. Звичайно, доцільно підбирати задачі, у яких величини виражені багатоцифровими числами. Учителеві слід пам'ятати, що короткий запис умови задачі — це засіб навчання, а не складова частина програми з математики. Тому під час проведення контрольних робіт не варто вимагати від учнів, щоб вони виконували короткий запис задачі в якомусь певному вигляді.
Крім того, бажано нагадати учням, що мета використання короткого запису — виявлення величин, про які йдеться в умові задачі, та з'ясування зв'язків між ними.
Короткий (схематичний) запис умови задачі тільки тоді допоможе учням знайти розв'язок, коли учні виконають його самостійно, оскільки тільки в цьому разі вони усвідомлено аналізуватимуть умову задачі.
Оформлення розв'язання задачі вчитель вибирає на власний розсуд (залежно від рівня підготовленості учнів, наявності часу тощо). Можна записувати запитання, у яких йдеться про величину, яку знаходимо, а потім — дію, за допомогою якої знаходимо величину, або записувати дію, а потім — величину, яку знаходили за допомогою цієї дії.
Величини, наведені в запропонованих задачах, — реальні або наближені до реальних. Це сприяє розвитку пізнавального інтересу, вихованню позитивного ставлення до навчання.
1) Відстань від Землі до Марса становить 78 300 000 км, що на 13 300 000 км менше, ніж від Землі до Меркурія. Яка відстань від Землі до Меркурія?
2) Відстань від Луганська до Сімферополя дорівнює 711 км, а від Сімферополя до Івано-Франківська — на 416 км більша. Яку відстань подолає автівка, яка буде рухатись із Луганська до Івано-Франківська через Сімферополь?
3) Населення Феодосії становить 106 000 мешканців, що на 748 000 мешканців менше, ніж у Львові, а населення Києва — на 1 767 000 мешканців більше, ніж Львова і Феодосії разом. Яка численність населення Києва?
4) Площа Черкаської області становить 20 900 км2, що на 3 688 км2 менше, ніж площа Кіровоградської області, і на 7 848 км2 менше, ніж площа Полтавської області. Яку площу займають ці три центральні області України разом?
Можливо, учні не встигнуть розв'язати всі запропоновані задачі. У цьому випадку яку-небудь із задач (на розсуд учителя) можна запропонувати як додаткове завдання для учнів, які впораються із завданнями раніше за інших.

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ
Фронтальна робота. Виконання усних вправ
1) Чи вистачить 11 000 грн для того, щоб купити: ноутбук вартістю 6 041 грн, мобільний телефон вартістю 2 624 грн і фотоапарат вартістю 2 137 грн?
Відповідь. Ні.
2) Ноутбук і мобільний телефон разом коштують 7100 грн, мобільний телефон і фотоапарат — 4400 грн, а ноутбук і фотоапарат — 7700 грн. Яка вартість кожного товару окремо? Виберіть правильну відповідь.

Відповідь. В.
Якщо учням складно сприймати такі числа на слух, можна заздалегідь зробити відповідні записи на дошці.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Довжина Ворскли становить 336 км, що на 1865 км менше, ніж довжина Дніпра. Чому дорівнює довжина Дніпра?
2) На території Чернівецької області розташовано 398 сіл, що на 260 менше, ніж на території Херсонської області. Скільки сіл розташовано на території Вінницької області, якщо їх кількість на 412 більша, ніж у Чернівецькій і Херсонській областях разом?
3) Морські кордони України проходять Чорним і Азовським морями та Керченською затокою. Чому дорівнює довжина морських кордонів України, якщо довжина кордону в Керченській затоці становить 49 000 м, що на 200 500 м менше, ніж в Азовському морі, і на 1 007 500 м менше, ніж у Чорному?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1546 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть