загрузка...
Мій життєвий вибір - 22 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 22 » Мій життєвий вибір
14:03
Мій життєвий вибір

Кожен із нас завжди стоїть перед якимось вибором, починаючі від такого дрібного, наприклад, яку зачіску сьогодні зробити, і, завершуючи важливим для кожного, вибором мети власного життя. 
На мій погляд, будь-який життєвий вибір завжди починається з того, який шлях ти обираєш – добра чи зла, а вже з цього виростає і починає буяти чи, відповідно, в`янути твоя доля.
Свій вибір я зробила давно – збагатити душу це є початком усьому, з цього виростає дружба, родина, професія, а вже потім працювати над здобуттям багатств матеріальних. От які роздуми мене до цього підвели.
Важко, якщо неможливо знайти розумну межу нашому бажанню власності. Справді, задоволення пересічної людини залежить від такої відносної величини, як відношення між ії потребами та ії майном. Людина може бути цілком задоволена, не маючи тих речей. Які ій і в голову не приходило вимагати, і в той же час той,  хто має у сто разів більше, почуває себе нещасливим, бо йому потрібно те, чого в нього немає. Отже, роблю висновок, що майно саме по собі для щастя важить дуже мало.
То що ж, бідні живуть добре і радіють своїй бідності? Чи вони не хочуть багатств? Не про те мова. Кожен із нас збагачується протягом життя. Справа в тому, кому скільки потрібно і що важить більше, багатство духовне чи багатство матеріальне.
По-моєму, гроші та інші матеріальні цінності ніколи не дають спокою і приносять тільки короткочасне задоволення:потребі зростають зі зростанням багатства так, що чим більше коштів є, тим менше вистачає на задоволення потреб. Отже, багатство матеріальне є вічними турботами і неспокоєм, які знесилюють душу.
А люди його шукають…Якби вони тільки побачили ясно те, що втрачають через нього (а це друзі, рідні, гарні стосунки, почуття, віра), вони б доклали для збереження цього ті зусилля, які докладають до придбання матеріальних благ.
Ми в тисячу разів більше турбуємося про те, як здобути багатство, ніж про розвиток розуму, хоч звичайно, для нашого щастя внутрішні скарби людини набагато важливіші за зовнішні. І що скажуть власники багатств матеріальних про ті речі, які ні за які кошти купити не можна:сім’ю, почуття, прихильність? Що,можна ї це купити? Ні, за багатство можна придбати лише видимість, тінь справжнього щастя, яка розвіється при першій же хвилі життєвих труднощів.
Давня індійська приказка говорить: наживи собі те багатство, яке злодій не зможе вкрасти, на яке сильні світу не замахнуться, яке і після смерті з тобою залишиться, ніколи не зменшуючись і не зникаючи. Багатство це – твоя душа, твоє відкрите серце, добра людська пам'ять по тобі.
Саме тому мої перші кроки зараз і в доростому житті будуть присвячені саме цьому – праці над самовдосконаленням, збагаченням душі прекрасним, самоосвітнього тощо. Не говорю, що треба відмовитись від грошей. Історія довела, що це неможливо в людському суспільстві. Але відмовляюсь від гасла «Багатство заради нього самого» і йду за принципом: найбільше багатство, найбільша цінність – у мене, все інше приходить і йде геть. Життя в мирі із самим собою – от найкоштовніший діамант людського існування. Вірю, що зроблений життєвий вибір, хоч, можливо, і проведе крізь труднощі, принесе величезну насолоду від того, що я живу.

 


Категория:
Твір, сочинение
| Просмотров: 1691 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть