загрузка...
Мої героїні – жінки європейського характеру (О.Кобилянська) - 23 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 23 » Мої героїні – жінки європейського характеру (О.Кобилянська)
13:02
Мої героїні – жінки європейського характеру (О.Кобилянська)

    Своє дитинство та юність Ольга Юліанівна Кобилянська провела за кордоном, тому ще з дитинства вона володіла німецькою мовою, яка супроводжувала її усе життя.
    Її жага до написання була закладена ще з народження, адже її предок, Захарій Вернер, був німецьким письменником-романтиком. Тому не дивно, що дівчина мала такий кист.
    Ольга Кобилянська намагалась оновити українську літературу. Вона хотіла внести неоцінний вклад в її історію. Не дивно, що її захопила доля жіноцтва. Адже спочатку жінка заявила про свою волю кохати того, кого велить її серце, потім відстоювала свої права в сім’ї, а незабаром на першій план вийшла потреба активної участі в суспільному житті, освоєння нових професій.
    Майже протягом цілого сторіччя емансипація виконує роль активного елемента: піддані дискримінації, у першу чергу жінки вимагають права звільнення від нав’язаної їм ролі. Вони хочуть самі взяти те, що їм не передають емансипації. 
    Це викликало великий резонанс, елементи емансипації стали поширюватися і набувати небувалого розквіту в Європі, але не в Україні. «Емансипація жіноча в Швейцарії або в інших поступових краях – це точка, давно виборена. Приходиться соромитися, що тут жінки остались ще так позаду за другими народами…» - висловлювала свою думку О.Кобилянська.
    Твори письменниці відрізняються особливим індивідуальним світосприйняття. Це зрозуміло, адже для неї на перший план виходять проблеми формування та розвитку цільної вольової жіночої особливості.
    Це жінка – емансипантка, свідома власної автономності, жінка, готова боронити свої людські права й свої неприйняті для загалу, переконання. Вона мріє «…передусім бути собі метою, для власного духу працювати, як бджола, збагачувати його, довести до того, щоб став сяючим, прегарним…Свобідний чоловік із розумом – се мій ідеал». Кожен такий твір письменниці вражає поетичністю й глибиною зображення характерів, зокрема жіночих. Недарма їх називають енциклопедією жіночої душі. Коли читаєш цю поезію в прозі, починаєш разом з письменницею перейматися внутрішнім життям героїнь: захоплюєшся ними, співчуваєш, сумуєш, радієш.
    Саме таких, відважних і прекрасних жінок, які борються за гідність і незалежність, змальовує письменниця в повістях «Людина» і «Царівна». Коли я читала ці повісті, мені здавалося, що і в Олені Ляуфлер, і в Наталці Веркович Ольга Кобилянська відкриває переді мною куточки своєї власної душі, часточку самої себе.
    Отже, Ольга Кобилянська своїми повістями стверджує, що жінка-неповторна особистість, яка має право вибору, можливість чинити так, як підказую їй серце. Вона – людина!
    Ідеал О.Кобилянської – жінка освічена, інтелігентна, з високими духовними запитами й прогресивними поглядами. Зачаровує її серце: воно у героїнь Кобилянської – любляче й ніжне, здатне на великі почуття. Вона має характер тодішньої європейської жінки.

 


Категория:
Твір, сочинение
| Просмотров: 1794 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть