загрузка...
Море хвилюється раз, море хвилюється два, продовжуються дива - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Море хвилюється раз, море хвилюється два, продовжуються дива
15:17
Море хвилюється раз, море хвилюється два, продовжуються дива
Вітер в морі повіває і кораблик підганяє; Він біжить по бурунах на роздутих парусах. Мимо острова Буяна в царство славного Салтана…
О. Пушкін
Чи здогадуєшся, до якої казки ми сьогодні завітаємо?
Разом з видатним музичним казкарем - композитором Миколою Римським-Корсаковим ми потрапимо в чарівний світ музики і моря!
Як художник для відображення краси моря використо¬вує різні фарби, так і композитор створює свою оркестрову картину за допомогою тембрів музичних інструментів.
М. Римський-Корсаков. Опера «Казка про царя Салтана». Вступ.
Як композитор «малює» музику моря? Які тембри інструментів використовує? Яка з картин, на твою думку, найкраще відтворює настрій, створений музикою?
Казка - це завжди дива. Наприклад, у «Казці про царя Салтана» згадуються такі дива: білочка, яка гризе золоті горішки, брати-велетні, які виходять з моря і охороняють місто, та надзвичайно вродлива дівчина -Царівна-Лебідь. Ось як про це «розповіла» музика.
М. Римський-Корсаков. Опера «Казка про царя Салтана». «Три дива».
Порівняй музичні інтонації, що характеризують білочку, богатирів та Царівну-Лебідь. Яка з них ніжна і наспівна, яка  –  грайливо-танцювальна, а яка  –  велично-маршова? Музич¬ні образи «трьох див» подібні чи контрастні?
Контраст
зіставлення протилежного: гучно - тихо, швидко -повільно, весело - сумно
вільний час переглянь м/ф «Казка про царя Салтана».
Краса і сила моря завжди захоплювала художників, надихала їх на творчість. Одні зображували море спокійне й лагідне, інші – передавали негоду, з темними хмарами, дощем і вітром, що здіймає високі важкі хвилі…
Пригадай, що означає слово «пейзаж». Порівняй колорит обох картин. Чим він відрізняється? Яка музика може передати настрій спокійного моря, а яка –  бурі? Які пейзажі ти вже малював? Добери характеристики настроїв моря: бурхливе, лагідне, спокійне, схвильоване, грайливе, гріз¬не, страшне...
Пейзаж, на якому зображено море, називають мариною. Зображення моря можна побачити не лише в музеях та на художніх виставках, а й у театрі, де головною декорацією для вистави може бути морський пейзаж.
Для того щоб поставити в театрі, наприклад, оперу «Казка про царя Салтана», художнику-декоратору треба створити багато різних за настроєм морських краєвидів.
Воду в морі можна намалювати невеличкими хвильками або плямами синього, блакитного, зеленого, фіолетового та білого кольорів.
Чому вода виглядатиме несправжньою, якщо намалювати її одним кольором? Який колір можна додати, якщо водичка переливається на ранішньому сонці? А якого кольору ми бачимо воду ввечері?
Який пейзаж називають «мариною»?
Створи до музики М. Римського-Корсакова кілька власних марин, контрастних за настроями (акварель, гуаш, зміша-на техніка). Пейзаж буде цікавішим, якщо на ньому зобразити невеличкий парусник.
У казці все неймовірне стає можливим. На-приклад, щоб розкрити свої таємниці, із глибини віків до нас прибула Терпсіхора. Це -грецька муза, покровителька танцювального мистецтва.
Той, хто вважає себе знавцем балету, мусить розгадати загадки музи танцю.  С. Прокоф’єв. Балет «Попелюшка» (вальс, галоп). ?  Порівняй два танці: що в них спільного, а що  –  відмінного?
Зверни увагу, що розвиток музики вальсу передає різні характеристики образу Попелюшки: доброї і ла¬гідної, мрійливої і ніжної або радісної і піднесеної, що граціозно кружляє в ритмі вальсу.
А як розвивається музика галопу - старовинного швидкого танцю, що виконує Принц, який подорожує світом у пошуках коханої дівчини?
уяви, що й ти танцівник на балетній сцені. Спробуй відо-бразити пантомімою характерні риси героїв балету «По-пелюшка» С. Прокоф’єва. (імпровізація під музику «Вальс» і «Галоп»).
Е. Дега. Блакитні танцівниці
Хто зміг би виконувати ці танці? Який танок виконують «блакитні танцівниці» едгара Дега?
творах яких видів мистецтва ми можемо зустрітися з пре¬красною і лагідною Попелюшкою?

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 687 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть