загрузка...
Музична культура рідного краю - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » Музична культура рідного краю
14:28
Музична культура рідного краю

Привіт, мій друже! Запрошую тебе у світ традицій і новаторства в музичному мистецтві. Сьогодні ми вестимемо бесіду про музичну культуру рідного краю.
А ось і наші друзі. Поглянь - вони вже спілкуються у скайпі.
Вітаю тебе, Богдане! Новий навчальний рік відкриває нам нові обрії в мистецтві. А що ти знаєш про музичну культуру свого краю?
Привіт, Христинко! Я можу довго розповідати про культуру та музику краю, в якому живу. Композитори часто у музиці відтворюють мелодії своєї Батьківщини. Ось послухай твір Л. Ревуцького - пересилаю тобі його!
Рідний край - місце, де ти народився і живеш серед людей, у яких є багато спільного.
Усе, що тебе оточує упродовж життя та пов'язане з мистецтвом, і є культурою твого краю. У кожному регіоні нашої Батьківщини - своя історія і власні традиції, та все ж ми єдині у своєму прагненні до прекрасного.
Музична культура рідного краю - це система досягнень у сфері музичної творчості, виконавства та освіти, а також рівень освіченості людей краю в галузі музичного краєзнавства.
Спробуй створити скарбничку музичної культури свого рідного краю.
Композитори завжди виявляли неабияке зацікавлення до музичної культури своєї країни. Так, в епоху романтизму інтерес до народної творчості став поштовхом до виникнення нових композиторських шкіл. У середині XIX століття утворилися національні школи: польської музики (Ф. Шопен, С. Монюшко), чеської (Б. Сметана, А. Дворжак), угорської (Ф. Ліст), а пізніше, до кінця XIX століття, у дусі романтизму були створені національні школи в Норвегії (Е. Ґріґ), Іспанії (І. Альбеніс), Фінляндії (Я. Сібеліус).
Музична культура рідного краю мала великий вплив на творчість українського композитора Л. Ревуцького.
З його іменем пов'язана ціла епоха розвитку української академічної музики, Л. Ревуцький є також основоположником української музичної школи. У творчості композитора нерозривно поєднані музичний фольклор рідного краю, традиції професійної української музики та індивідуальне композиторське бачення. Його творам притаманні життєрадісність, ліризм, широта і багатство емоцій. Спадщина композитора утворює своєрідний світ національної музики, для якого характерна краса гармонії та мелодії народних ліричних пісень і дум.
У симфонії № 2 Л.Ревуцький постає в єдності зі своїм народом і природою рідного краю. Головна тема нагадує політ, порив вітру, своєрідне втілення мрії. Композитор наче співає величний гімн своєму народові. Мелодія твору пов'язана з народними піснями, які в музиці Л. Ревуцького передані з новими барвами.
Інструментальна музика без слів і коментарів створює свій образ за допомогою звуків та засобів виразності. Що таке музичний образ? Чи можна його «побачити»?
Музичний образ - це віддзеркалення в музиці явищ життя і духовного світу людини. У великих композиціях музичний образ діє як складна система, що розкриває зміст твору.
Проаналізуй цей твір за таким планом:
1. Що ти уявляєш, слухаючи музику?
2. Як ти гадаєш, чи передав композитор за допомогою музики свою любов до рідного краю?
3. Які музичні образи були відчутні у творі?
4. Охарактеризуй засоби музичної виразності та мелодію симфонії.
5. Розкажи про своє враження від прослуханої композиції.
Приготуй акварельні фарби та пензлик. Намалюй свої враження від музики Л. Ревуцького за допомогою штрихів і кольорів.
Розглянь малюнки, на яких зображено різні куточки України. Підбери ілюстрації до пісень «Гуцулка Ксеня», «Пісня про Дніпро» та «Києве мій».
Богдане, Я хочу створити проект, присвячений музиці мого рідного краю. До цієї музичної скарбнички мають увійти найкращі вокальні твори. Цікаво, а який проект приготуєш ти?
Христино, а я відвідаю місцевий краєзнавчий музей. Може, там вдасться дізнатися про видатних композиторів нашого краю та виконавців інстру-
ментальних творів.
Розкажи про музичну краєзнавчу скарбничку рідного краю. Назви імена відомих музикантів свого краю. Який твір допоміг тобі мандрувати стежками України? Порівняй музичну культуру свого краю з європейською музичною культурою. Що між ними спільне, а що відмінне? Що таке музичний образ? Охарактеризуй музичний образ пісні О. Злотника.
Послухай музичний альбом. Чи є серед прослуханих творів зразки музичної культури твого рідного краю?
Приєднайся до проекту наших друзів та створи музичну скарбничку свого краю.

Відповіді ГДЗ 7 клас з різних предметів
Підручники для 7 класу за новою програмою (2015)


Категория:
2015
| Просмотров: 1743 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть