загрузка...
Музика з телеекрану - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » Музика з телеекрану
16:39
Музика з телеекрану

Привіт, друже! Сьогодні для тебе лунатиме музика з телеекрану. Ти дізнаєшся про взаємозв'язок традицій і новаторства в музиці, що лунає з екранів телевізорів.
Напередодні Дня Перемоги хочу розповісти тобі цікаву історію про музику з телесеріалу, що оповідав про роки Другої світової війни. Ось послухай мелодію.
Цікаво. Переглянувши каталог фільмів, я захотіла дізнатися про кінокартину, у якій звучить чудова пісня *Не думай про секунди із погордою...». Розкажи мені, будь ласка, про цю кінострічку та її авторів.
Музичні твори з телеекрану ми слухаємо щодня. Багато саундтреків, пісень та музичних номерів, які виникли в результаті синтезу кіномистецтва і музики, стають хітами й улюбленими мелодіями цілих поколінь. Але ж музика на телеекрані існує не лише у фільмах. Без музичного супроводу не можна уявити різноманітних телепередач, мультфільмів, конкурсів, реклам тощо.
Наведи приклади своєї улюбленої музики, що лунає із телеекранів. Чи пам'ятаєш ти виконавців та авторів цих творів?
Кіно і музика. Звукове кіно з'явилося через 30 років після винайдення кінематографу. В епоху німого кіно музику до фільму виконували тапери (піаністи у кінотеатрі), джазові та симфонічні оркестри, що супроводжували показ фільмів. Незважаючи на те, що першочергове значення у фільмі належить зображенню, музика органічно доповнює сюжет і відіграє важливу роль у кінокартині.
Музика кіно - величезний каталог мелодій, які продовжують жити роками. Ці музичні твори належать до різних стилів та напрямів музики, вони представляють різноманітні жанри і форми. Більшість творів написані композиторами для конкретної стрічки або мультфільму.
Музику до кінофільмів створює композитор, а звукове оформлення - звукорежисер. До видатних композиторів, які писали шедеври академічної музики та водночас працювали як автори музики кіно, належать Б. Лятошинський («Кармелюк», «Визволення», «Григорій Сковорода»), М. Скорик («Тіні забутих предків», «Як козаки куліш варили», «ГУси-лебеді летять», «Лис Микита» та інші), Д. Шостакович («Молода гвардія», «Катерина Ізмайлова», «Король Лір» тощо) та багато інших.
Переглянь уривок із фільму «Білоруський вокзал», у якому звучить відома пісня Б. Окуджави «Нам потрібна одна перемога». Розкажи про своє враження від пісні. Що в ній особливе? Як поєднуються текст і засоби музичної виразності?
Музика телеекрану - це композиторські твори, створені для кінофільмів, телесеріалів, мультфільмів, телепередач тощо, які супроводжують сюжет і є тлом головних сюжетний ліній.
М. Тарівердієв. Музика до фільму «17 миттєвостей весни».
Проаналізуй ці твори за таким планом:
1. Розкажи про своє враження від музичних творів.
2. Назви характерні особливості звучання музики до кінофільму.
3. Які музичні образи створено за допомогою музики?
4. Про що розповіла тобі музика кінофільму?
5. Чи сподобалися тобі ці твори? Чим саме?
«Сімнадцять миттєвостей весни» - радянський багатосерійний телефільм за однойменним романом Юліана Семенова. Події розгортаються навесні 1945 року, наприкінці Другої світової війни.
Мікаел Тарі вер діє в - радянський композитор, народний артист, учень А. Хачатуряна. Ім'я композитора відоме завдяки фільмам «17 миттєвостей весни» та «Іронія долі, або 3 легким паром». Упродовж свого творчого шляху створив музику до 132 стрічок. Він також автор камерних вокальних циклів, балетів, опер та органної музики.
Музика до фільму «В бій ідуть одні «старики».
«В бій ідуть одні «старики» - художній фільм режисера Леоніда Викова, знятий у 1973 році, який розповідає про льотчиків-винищувачів у роки Другої світової війни. Фільм насичений піснями, які стали популярними під час війни та після неї. «Візитною карткою» фільму є пісня «Смуглянка». У фільмі
звучать пісні «Вечірній дзвін», «Ніч яка місячна», «Дороги...», «За того хлопця» , «В землянці» та інші.
• Що тобі відомо про музику з екрану?Чому вона є невід'ємним елементом кінокартин?
• 3 музикою яких композиторів ми познайомилися?
• Назви пісні з відомих мультфільмів та телесеріалів.
• Які військові пісні ти знаєш?
Слухаючи музику, зауваж, чи є серед творів військові пісні. Приєднайся до проекту друзів та створи власну презентацію «Пісні з кінофільмів».

Учебники 7 класс по новой программе
Решебники 7 класс ГДЗ


Категория:
2015
| Просмотров: 544 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть