загрузка...
Найбільші країни на материку Африка - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Найбільші країни на материку Африка
17:51
Найбільші країни на материку Африка

Де розташована Африка? На якому материку, на думку вчених, з'явилися перші люди на Землі?
Африка — другий за розмірами та чисельністю населення материк планети, кількість населення на якому постійно зростає. В Африці розташовано 54 країни.
Великими країнами Африки є Єгипет (столиця місто — Каїр), Нігерія (столиця місто — Абуджа), ІІівденно-Африканська Республіка (столиця — місто Преторія), Ефіопія (столиця — місто Аддис-Абеба).
Які природні умови в Африці? Які природні багатства є в Африці? Природні умови в Африці різноманітні, хоча спільним для них є велика кількість тепла. Тут є тропічні ліси, великі річки та озера, савани з родючими ґрунтами та території, зайняті пустелями.
В Африці є багато різноманітних корисних копалин, видобуванням яких займається населення материка. Значну частину добутих корисних копалин вивозять на інші материки.
Промисловість у країнах Африки розвинуто слабо. Лише в деяких країнах є металургійні підприємства з виробництва чавуну, сталі, міді, алюмінію. На фабриках і заводах виробляють мінеральні добрива, тканини, шиють одяг і взуття. У країнах, де є ліси, виробляють меблі, будівельні матеріали.
Африка — материк, на якому населення займається переважно сільським господарством. На зрошуваних землях отримують по 2—3 врожаї на рік. Тут вирощують кукурудзу, просо, сорго, рис, пшеницю. Какао, каву, арахіс, маслини, фініки, банани, мандарини, ананаси з Африки постачають у різні країни світу. Населення Африки займається розведенням верблюдів, кіз, корів. На підприємствах здійснюють переробку продукції сільського господарства.
У результаті господарської діяльності людини та стихійних лих, таких як посухи та піщані бурі, відбувається знищення екваторіальних лісів, збільшення територій пустель, зменшення кількості диких тварин. З метою збереження природи в Африці створено багато природоохоронних територій. Вони розташовані в горах, на рівнинах, у вологих вічнозелених лісах, саванах та пустелях. Завдяки охоронним заходам кількість багатьох видів тварин, що перебували на межі зникнення, було відновлено.
Всесвітньовідомими є національні парки Серенгеті, Ру-вензорі. На рівнинних просторах саван у парку Серенгеті живуть тасуни антилоп, зеор, африканських оуиволів, жирафів, слонів, а також бегемоти, носороги, крокодили, леви, леопарди, гієни, різноманітні птахи (мал. 85).
Національний парк Рувензорі розташований у горах, де на різних висотах живе багато різноманітних рослин і тварин. Тут під охороною перебуває людиноподібна мавпа шимпанзе (мал. 86).
Африка — другий за площею і кількістю населення материк на планеті. На ньому розташовані 54 країни світу. Населення Африки займається переважно видобуванням корисних копалин
та сільським господарством.
1. Які великі країни розташовані в Африці? Назвіть їхні столиці. 
2. Які природні багатства є в Африці? 
3. Які промислові підприємства є в Африці? Що на них виробляють? 
4. Які культурні рослини вирощують в Африці? Яких свійських тварин там розводять? 
5. Як господарська діяльність людини та стихійні лиха вплинули на природу Африки? 
6. Яких заходів уживають з метою охорони природи Африки?

 


Категория:
2015
| Просмотров: 707 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть