загрузка...
Найбільші країни Південної Америки - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » Найбільші країни Південної Америки
10:18
Найбільші країни Південної Америки

Де розташована Південна Америка?
Південна Америка — четвертий за розмірами та кількістю населення материк планети.
У Південній Америці розташовано 12 країн світу. Великими країнами на материку є Бразилія (столиця — місто Бразиліа), Аргентина (столиця — місто Буенос-Айрес) та Чилі (столиця — місто Сантьяго).
Які природні умови в Південній Америці? Які природні багатства є в Південній Америці?
Природні умови в Південній Америці різноманітні. Тут є високі гори і великі рівнини, тропічні ліси і савани, великі річки, родючі ґрунти. На різних територіях материка в різних країнах люди займаються різноманітною господарською діяльністю.
Південна Америка — материк, багатий на різноманітні корисні копалини,  що зумовило розвиток промисловості.
Населення займається переважно видобуванням нафти, залізної та мідної руд, золота і срібла, значну частину яких вивозять в інші країни (мал. 108).
Частина корисних копалин проходить переробку на нафтопереробних та металургійних підприємствах.
Усі великі річки Північної Америки люди використовують для судноплавства та рибальства. На річках побудовані гідроелектростанції. Велику кількість гідроелектростанцій побудовано на річці Парана (мал. 109).
Завдяки сприятливим погодним умовам та родючим ґрунтам населення материка вирощує кукурудзу, пшеницю, рис, картоплю, сою, соняшник, бавовник, цукрову тростину, кавове дерево, дерево какао, банани.
Населення Південної Америки займається розведенням корів, овець, свиней, коней, кіз. У горах розводять лам і альпак, з хутра яких виготовляють ковдри, одяг, пледи (мал. 110). 
На підприємствах харчової промисловості переробляють молоко, м'ясо, зерно, плоди кавового дерева та дерева какао. На прядильних фабриках з вовни виготовляють тканини.
Природа Південної Америки змінена внаслідок господарської діяльності людини. Великої шкоди природі материка завдало видобування корисних копалин відкритим способом, знищення та розорювання тропічних лісів і саван.
З метою збереження природи, рідкісних рослин і тварин у Південній Америці створено цілу низку природоохоронних територій.
У Бразилії вздовж узбережжя Атлантичного океану розташована природоохоронна   територія   під   назвою
Атлантичний ліс. У тропічних лісах під охороною перебуває багато рідкісних тварин, серед яких — левові тамарини золоті, яких називають «золотими мавпами» (мал. 111).
Південна Америка — четвертий за площею і кількістю населення материк на планеті. На ньому розташовані 12 країн світу. Населення Південної Америки займається видобуванням корисних копалин та сільським господарством.
1. Які великі країни розташовані в Південній Америці? Назвіть їх столиці. 
2. Які природні багатства є на материку? 
3. Які промислові підприємства є в Південній Америці? Що на них виробляють? 
4. Які культурні рослини вирощують у Південній Америці? Яких свійських тварин там розводять? 
5. Як господарська діяльність людини вплинула на природу Південної Америки? 
6. Яких заходів уживають з метою охорони природи Південної Америки?

 


Категория:
2015
| Просмотров: 716 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть