загрузка...
Найбільші країни Північної Америки - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » Найбільші країни Північної Америки
10:12
Найбільші країни Північної Америки

Де розташована Північна Америка?
Північна Америка — третій за площею та кількістю населення материк планети.
У Північній Америці розташовані 23 країни. Значна частина території материка належить двом великим країнам. Це — Канада (столиця — місто Оттава) та Сполучені Штати Америки (США і зі столицею в місті Вашингтоні (мал. 95).
Які природні умови в Північній Америці? Які природні багатства є в Північній Америці?
Природні умови в Північній Америці різноманітні. Тут є великі лісові масиви, великі річки та озера, родючі ґрунти. Є території як із суворим холодним кліматом, так і з теплою погодою впродовж усього року.
Північна Америка багата на різноманітні корисні копалини. Тут на металургійних комбінатах виплавляють сталь, мідь, алюміній та інші метали. Країни материка є одними з найбільших   світових  виробників  продукції  машинобудування: автомобілів, літаків, кораблів, ракетно-космічної техніки, електронного обладнання, комп'ютерної техніки, побутових приладів (мал. 96).
На нафтопереробних та хімічних підприємствах виробляють пластмаси, нафтопродукти, мінеральні добрива (мал. 97).
Там, де є ліси, розвинуті деревообробна промисловість, виробництво   будівельних   матеріалів, меблів, паперу.
У країнах Північної Америки вирощують великі врожаї кукурудзи, пшениці, рису, картоплі, бавовнику, фруктів і овочів (мал. 98).
Населення займається розбирання бавовнику веденням корів, свиней, свійських птахів. Зерно, молоко, м'ясо переробляють на підприємствах харчової промисловості. В океанах виловлюють рибу.
У результаті господарської діяльності людини відбувається негативний вплив на природу: зменшення зайнятих лісами площ, забруднення довкілля, зниження родючості ґрунтів, зменшення кількості рослин і тварин.
З метою збереження природи в Північній Америці створено багато природоохоронних територій.
У національному парку «Секвоя», розташованому на території США, під охороною перебувають ліси секвої — одного з найвищих і найтовщих дерев на Землі (мал. 99).
У Канаді розташовано національний парк «Райдінг-Маунтен». У ньому на територіях, покритих лісами і преріями, живуть бізони, північні олені, лосі, американські чорні ведмеді, бобри, багато видів птахів (мал. 100).
Північна Америка — третій за площею і кількістю населення материк на планеті. На ньому розташовані 23 країни світу, з яких найбільшу територію займають Канада і США. Північна Америка — материк із розвинутими промисловістю та сільським господарством.
1. Які великі країни розташовані в Північній Америці? Назвіть їхні столиці. 
2. Які природні багатства є на материку? 
3. Які промислові підприємства є в Північній Америці? Що на них виробляють? 
4. Які культурні рослини вирощують у Північній Америці? Яких свійських тварин там розводять? 
5. Як господарська діяльність людини вплинула на природу Північної Америки? 
6. Яких заходів уживають з метою охорони природи Північної Америки?


Категория:
2015
| Просмотров: 692 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть