загрузка...
Найбільші за площею та чисельністю населення держави світу - 22 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 22 » Найбільші за площею та чисельністю населення держави світу
14:17
Найбільші за площею та чисельністю населення держави світу

Наша держава далеко не єдина на Землі і співіснує з багатьма десятками інших близьких до нас І далеких, великих і малих, густонаселен их і малолюдних, розташованих далеко від моря і таких, що, по суті, є країнами-островами. Вони всі дуже різні, проте є нашими сусідами по планеті, а деякі з них ще й мають з нами спільні кордони. Тому знати про них не просто важливо, а й необхідно. Адже рано чи пізно ми виїжджаємо за кордони власної країни і опиняємося на території інших держав.
- Які держави є найбільшими за площею.
- Які держави є найбільшими за чисельністю населення.
- 3 якими державами межує Україна.
► Які держави є найбільшими за площею. Найбільші держави світу - держави, що є найбільшими за площею І чисельністю населення. До них належать Росія, Канада, Китай, Сполучені Штати Америки (США), Бразилія, Австралія, Індія, Аргентина, Казахстан і Алжир. Найбільша серед рекордсменів країна - це Росія, площа якої перевищує 17 млн км2. Найменша - Алжир - має площу понад 2 млн км2. Чотири з найбільших країн розташовані в Євразії - Росія, Китай, Індія і Казахстан. Дві країни в Північній Америці - США і Канада, дві - у Південній Америці - Бразилія і Аргентина, одна в Африці - Алжир і одна представлена одночасно цілим материком -Австралія.
Україна посідає за цим показником 44 місце у світі. Але вона є найбільшою європейською країною, маючи площу близько 604 тис. км2.
Держави-велетні минулого. Найбільшою за всю історію людства державою була Британська імперія, У першій половині XX ст. її площа з усіма колоніями становила близько 34 млн км2. Друге місце належить державі, що була заснована Чингісханом на початку XIII ст. - 24 млн км2. На третьому місці розташовується Російська імперія, яка наприкінці XIX ст. мала площу близько 23 млн км2.
І Які держави є найбільшими за чисельністю населення. На різних континентах є країни, що переважають за чисельністю населення. Так, понад половину населення Землі проживає у 10 найбільших країнах, як-от: Китай, Індія, США, Індонезія, Бразилія, Пакистан, Нігерія, Бангладеш, Росія, Японія. У кожній із цих країн кількість населення перевищує 100 млн осіб. Лідером є Китай, де проживає 1,3 млрд осіб. Найменша серед лідерів чисельність населення в Японії - понад 127 млн осіб.
Серед світових лідерів найбільше найчисленніших держав знаходиться в Євразії. По одній країні розташовано у Північній Америці, Південній Америці й Африці. Серед європейських країн найбільшу чисельність населення має Німеччина - близько 82 млн осіб. Україна, де мешкає 45,5 млн осіб, посідає серед європейських країн шосте місце.
За географічним атласом визначте, які саме найчисленніїні за кількістю населення країни світу розташовані на різних материках.
► 3 якими державами межує Україна. Із сусідами завжди ліпше товаришувати, ніж бути ворогами. Особливо це стосується сусідніх держав, знання про які є необхідною умовою підтримання з ними дружніх стосунків.
Україна межує Із сімома державами. На заході Україна межує із Польщею, Угорщиною та Словаччиною, через території яких проходить найкоротший шлях, що зв'язує Україну з країнами Західної та Центральної Європи. На сході та півночі України - кордон Із Росією, на південному заході - з Молдовою та Румунією. На півночі Україна межує з Білоруссю, через яку здійснюється зв'язок із країнами Балтії.
Найпротяжніші кордони наша країна має з Росією - близько 2,3 тис. км. Найменш протяжні кордони нашої держави зі Словаччиною - менш як 100 км. Україна має також спільні морські кордони з двома державами. З Росією їхня протяжність становить 321 км, а з Румунією - майже 614 км.
Україна має широкий вихід до Чорного й Азовського морів, що зв'язує її з такими країнами середземноморського басейну, як-от Болгарія, Туреччина та Грузія.
Практична робота № 9
Позначення на  контурній  карті кордонів найбільших держав та їхніх столиць.
1. Яка держава є найбільшою за площею?
2. Яка держава є найбільшою за чисельністю населення?
3. Де саме на Землі розташовані найбільші за площею держави світу?
4. Де саме на Землі зосереджені найчисельніші держави світу?
5. У якому порядку розподіляються держави за площею?
6. У якому порядку розподіляються держави за чисельністю  населення?
7. Знайдіть на карті найбільші за площею держави.
8. Знайдіть на карті держави найбільші за чисельністю населення.

Держави - сусіди України на політичній карті світу


Категория:
2014
| Просмотров: 2217 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть