загрузка...
Найдорожча у світі - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Найдорожча у світі
16:05
Найдорожча у світі
Народ віками здобував істину: «Нема цвіту пишнішо¬го, як маківочка, нема роду ріднішого, як матіночка». Які прислів’я, пісні або картини про матір ти пам’ятаєш?
Мама, матуся, матінко, ненька, ненечко... Якого ніж¬ного кольору ці слова! У народі материнську любов по¬рівнювали з цілющою водою. А скільки ще пестливих слів складено про найдорожчу у світі. Аж хочеться співати!
Створи і виконай пісеньку для мами на вірші О. Гаєцької. Придумай нескладний акомпанемент до цієї пісні, в якому передай своє ніжне ставлення до мами. Можна заграти на трикутнику або у верхньому регістрі фортепіано в ансамб¬лі з учителем. Щоб передати любов до мами, ком-позитори створювали прекрасні мелодії, добирали найніжніші інтонації.
П.   Чайковський.  Мама.  
О.  Гречанінов. Материнські пестощі.
Порівняй П.Чайковського та твори
О. Гречанінова про маму. Що в них спіль¬ного? Запропонуй власний варіант назв творів, які б сподобалися твоїй мамі.
М. Кессет. Миття ніг Усе найдорожче, рідне, святе пов’язане з Мамою. Земля, Батьківщина, Приро¬да, Краса, Любов - кожне із цих слів можна поєднати зі словами «Матінка», «Мати». З дав¬ніх-давен вічним є єднання матері і дитини, яке часто оспівують митці у своїх творах.
Які почуття і думки виникають у тебе від споглядання картин?
І. Їжакевич. Мати йдуть. Пригадай пісні про маму.
Біля кого найтепліше?
Біля сонця, шепче поле
і стернею небо коле,
Гріє лапки журавлів,
Вигляда сімох вітрів.
–  Біля ватри, –  мовить тато, 
Коли хочеться співати,
Пізнавати сни землі
На пташиному крилі.
–  Біля печі, каже дід, 
Ні печалі, ані бід,
Хоч мороз, як лютий звір, 
Що прибіг з Карпатських гір. 
«у перині, дума киця, і муркочеться, 
і спиться». і калачиком пухнастим 
Засинає біля Насті. –  
Біля мами, кажуть діти, 
Завше радісно, як літом, 
Навіть вмитися сльозами 
еж найкраще біля мами.
М. Людкевич
Український народ склав бага¬то поетичних рядків, мудрих при¬слів’їв, пісень про маму, а талано¬виті майстри присвятили їй безліч своїх найкращих творів.
На картині Марфи Тимченко «Ма донна» мама-птаха ніжно огор¬тає крилами своє дитя, ніби захищає його від усякого лиха. Ці декоративні образи переливаються теплими, золотавими кольорами.
Як ти гадаєш, чому ця декоративна композиція має таку назву?
М. Тимченко. Мадонна
Відомі художники часто писали портрети матерів з дітьми, а деякі із захопленням увіковічнювали на картинах свої родини, як це зробив Пітер Пауль Рубенс сотні років тому. А Зінаїда Се ребрякова зуміла зобразити себе зі своїми донечками.
Поміркуй і скажи, які почуття намагалися передати художники-живописці у своїх портретах.
Які настрої дітей передав художник?
Намалюй портрет своєї мами. Пригадай, яку вона носить зачіску, який одяг, як посміхається чи сумує. Спробуй це відтворити у своєму портреті. Подивись, як твої однолітки з Чернігівського ліцею №22 намалювали своїх мам.
Український народ склав багато мудрих прислів’їв про маму. Наприклад, такі: «у дитини заболить пальчик, а у мами –  серце», «Ласкава дитина  –  щаслива родина». Поміркуй над ними. у  вільний час поцікався іншими прислів’ями про маму.

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 603 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть