загрузка...
Написання -н- і -нн- у прикметниках - 25 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 25 » Написання -н- і -нн- у прикметниках
15:09
Написання -н- і -нн- у прикметниках

Запалі 'ятайлю!
У прикметникових суфіксах може писатися одна і дві букви н.
Спишіть слова, розставляючи наголоси. Підкресліть орфограми і поясніть їх.
Забезпечений, незабутній, загоєний, задоволений, диванний, немічний, законний, корисний, незамінний, камінний, незбагненний, залежний. ненастанний, незлічений, незліченний, неодмінний.
Спишіть текст, вибираючи правильний варіант написання.
У 1891 році до Києва з гастролями приїхав не зрівня(н. нн)нй Петро Ілліч Чайковський. У глядацькому залі сидів студент київського музичного училища Рейнгольд Глієр. Митець, який виконував власні твори на сцені, здавався йому не досяж(н. нн)им. Музика лилась не спи(н. нн)им казковим водоспадом. Концерт мав не сказа(н. нн)ий успіх і не сподіва(н. нн)і наслідки. Юний Глієр. який мріяв про кар'єру скрипаля, відтепер твердо вирішив стати професій(н. нн)им композитором.
Це цікаво!
1.  Прочитайте текст. Випишіть слова з орфограмою «Написання -н-і -нн- у прикметниках».
Скрипку називають королевою інструментів. Великий оркестр може налічувати понад сто музикантів, і більш ніж десять із них — скрипалі. Королівський титул дістався скрипці завдяки красі тону й виразному звучанню. її історія почалася в Індії, де були винайдені струнні смичкові інструменти.
А виготовляли найкращі інструменти в Італії. Неперевершенпм майстром — творцем скрипок — вважався Антоніо Страдіварі. Він давав своїм інструментам імена, як дітям. Імовірно, і зараз десь вражає слухачів дивовижним голосом одна зі скрипок Страдіварі — Віотті.
2.  Знайдіть у тексті спільнокореневі слова. Запишіть.  Позначте корінь.
Випишіть з орфографічного словника вісім прикметників з -нн-, що вказують на збільшену ознаку або неможливість дії.
Спишітьслова. Підкресліть у кожному рядку -зайве» слово.
1. Розумний, бідний, жадібний, сторонній.
2. Істинний, банний, щогодинний, мирний.
1. Прочитайте текст.
Рейнгольд Глієр — людина мистецтва, тому він був переконаний, що потрібно лише дати суспільству необхідний запас знань і культури, прищепити почуття краси і добра, і воно стане кращим.
З 1914 до 1920 року вже відомий композитор, педагог і музикант був директором першої в У країні консерваторії. У часи війн, революцій. незбагненних змін суспільства Глієр засновує стипендію для кращих студентів консерваторії, пише музику до спектаклів за мотивами незнищенних Шевченкових творів, організовує концерти, викладає в музичному училищі Так нездійсненні, на перший погляд, завдання стають реальністю.
1. Прочитайте текст.
Лея. Бабусю, чому про тих. хто весь час свариться, кажуть: живуть як кішка із собакою? Он у наших сусідів кішка й собака живуть мирно, товаришують.
Бабуся. Це виняток. Кішка й собака не завжди вживаються, постійно ворогують. Але коли бони живуть разом змалечку, у тих самих людей. то домашні улюбленці швидко звикають одне до одного, залюбки гра -ються...
Дмитрик. Звичайно, у кішки інша природа. Вона ловить мишей, тому й нишпорить на горищі, у хліву. А собака стереже двір — він дає знати, коли хтось заходить на подвір'я.
Бабуся. По-різному зустрічаються кішки із собаками, та найчастіше — вороже, неприязно. Тому й про людей, які постійно сваряться. кажуть: живуть як кішка із собакою.
2. Якими прикметниками можна охарактеризувати стосунки людей, які живуть душа в душу? Запишіть їх.

Написання не з прикметниками

 


Категория:
2014
| Просмотров: 984 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть