загрузка...
Навчання - найголовніша справа. Розвиток пам'яті та уваги - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Навчання - найголовніша справа. Розвиток пам'яті та уваги
12:12
Навчання - найголовніша справа. Розвиток пам'яті та уваги
Для кожного учня навчання – найголовніша справа. Щоб бути освіченою людиною, почуватися впевнено у житті, оволодіти професією, потрібно вчитися. Ти, мабуть, помічаєш, що одним учням навчатися легко, вони швидко засвоюють і запам’ятовують новий матеріал, іншим, навпаки – важко. Вони більше часу витрачають на засвоєння матеріалу. Успішність навчання за¬лежить від багатьох факторів: наполегливості, працьовитості, бажання вчитися, організованості тощо. Щоб добре вчитися, треба планувати свій час, дотримуватися режиму дня, тренувати пам’ять, увагу, зосередженість.
Тільки працювати над собою треба щодня. Якщо ж лінуватимешся, будеш неуважним на уроках, не вико-нуватимеш усіх завдань, не завантажуватимеш роботою свою пам’ять, не розвиватимеш уваги, то погано вчити-мешся, не досягнеш успіхів у житті.
Яка буває пам’ять
Учені визначили, що пам’ять буває різною. Наприклад, іде урок. Учитель пояснив правило. І деякі учні відразу запам’ятали це правило. У таких дітей хороша слухова пам’ять.
Потім учитель записав правило на дошці. Інші учні прочитали його і теж запам’ятали. У них добре розвинена зорова пам’ять.
Частина учнів переписала правило у свій зошит. Їм так легше запам’ятати матеріал. Цей вид пам’яті, по в’язаний з руховою активністю, називають моторною, або руховою, пам’яттю.
Буває і змішаний вид пам’яті, коли краще за-пам’ятовується те, що учень прослухає, а потім ще прочитає або пригадає малюнки в підручнику.
За М. Коростельовим
вчання треба розвивати всі види пам’яті. Тренувати пам’ять можна по-різному. Навіть ідучи по вулиці. Коли ти проходиш повз знайоме місце, подивися, що змінилося за той час, коли ти був тут востаннє. Спостерігай за природою. Переказуй батькам зміст прочитаної книжки, побаченого фільму. Грай в ігри, які тренують пам’ять. Наприклад, у гру «Бабуся складала у валізу...».
Гра «Бабуся складала у валізу...»
Спробуй потренувати свою пам’ять і пограти з друзями в таку гру. Перший гравець говорить: «Бабуся складала у валізу плаття...». Другий гравець повторює початок фрази та додає своє слово: «Плаття та хустку». Третій знову повторює початок фрази та додає інше слово: «Плаття, хустку та нитки». І так далі. Хто не зможе повторити предмети в заданому порядку або про¬пустить слово, вибуває з гри.
Якщо повториш без помилок п’ять слів - ти маєш добру механічну пам’ять. За це нараховується один бал. За кожне повторене слово понад п’ять слів додається по одному балу.
Виграє той, хто набере найбільшу кількість балів.
Поясни прислів’я
Вік живи - вік учись.
Важко знання добувати, зате легко носити.
Мудрим ніхто не вродився, а навчився.
1. Як ти вважаєш, чому людям потрібно вчитися?
2. Назви умови успішного навчання. Чи вдається тобі їх виконувати?
3. Поміркуй, чи все ти робиш для того, щоб твоє навчання було успішним.
Знайди «зайвий» предмет у кожному рядку. За якими ознаками можна об’єднати ці предмети?
5. Знайди відмінності між малюнками.
6. Пограйте в ігри: «Чого не вистачає?», «Запам’ятай порядок».
Гра «Чого не вистачає?»
Розклади на столі предмети. Кілька секунд дивися на них. Заплющ очі. Учитель, учень або хтось із батьків ховають один, два чи більше предметів. Розплющ очі. Скажи, чого не вистачає.
Гра «Запам’ятай порядок»
5-6 учнів стають один за одним у довільному по¬рядку. Ведучий на 30-40 секунд повертається до них обличчям і потім, відвернувшись, називає, хто за ким стоїть. Потім ведучим стає інший.
7. Які ще ігри для розвитку пам’яті та уваги ти знаєш?
Розкажи про них і пограй разом зі своїми однокласниками.


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 864 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть