загрузка...
Небезпека шкідливих звичок - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Небезпека шкідливих звичок
09:04
Небезпека шкідливих звичок
Ти вже знаєш, що міцне здоров’я має той, хто насамперед сам докладає для цього зусиль – дотримується здорового способу життя.
На жаль, багато людей про це забувають. Так, замість того, щоб берегти і зміцнювати своє здоров’я,- не дбають про нього, захоплюючись сигаретами та алкогольними напоями. Дехто думає, що нічого поганого не станеться, якщо випалити декілька цигарок або ви¬пити трохи алкогольного напою. Однак минає час, і людина вже не може жити без тютюну та алкоголю, стає залежною від них.
Алкоголь - це причина багатьох захворювань. Від нього страждає весь організм: головний мозок, серце, судини, печінка, шлунок тощо. Нестерпне життя в сім’ях, де є алкоголіки. У п’яниць народжуються хворі діти. У стані алкогольного сп’яніння люди скою¬ють злочини, спричиняють аварії на дорогах.
Алкоголь - ворог дітей. Він гальмує їх зростання і розвиток: погіршується пам’ять, важко навчатися і працювати, з’являється слабкість.
Згубно впливає на стан здоров’я і тютюн, у якому містяться шкідливі та отруйні речовини. Куріння завдає шкоди мозку, леге¬ням, серцю і шлунку. Курець часто кашляє. У нього жовтіють зуби. Йому важко займатися спортом. Особливо небезпечне куріння для дітей. Помічено, що у школя¬рів, які курять, слабшає пам’ять -їм важко розв’язувати задачі, вчити вірші, іноземні слова. Такі діти ростуть хворобливими і кволими.
Знай: кинути курити дуже важко. Куріння - шкідлива звичка.
Шкодить здоров’ю також надмірне захоплення комп’ютерними іграми. Воно призводить до так званої комп’ютерної залежності. Дитину нічого не цікавить, крім гри на комп’ютері. Вона не помічає часу та годинами просиджує за ним.
Комп’ютерна залежність призводить до хвороби -з’являється головний біль і слабкість. Дитина стає неслухняною і роздратованою.
Якщо хочеш вирости сильним, здоровим, розумним – не кури і не пий спиртного, надто не захоплюйся комп’ютерними іграми!
Щоб убезпечити дітей від вживання алкоголю та тютюну, в нашій державі заборонено продаж їх неповнолітнім. Не дозволяється також рекламувати тютюнові вироби.
За втягнення в пияцтво дітей твого віку дорос¬лих карають позбавленням волі на строк від чотирьох до десяти років.
1 1. Як тютюнокуріння і вживання алкоголю впливають на здоров’я людини?
2. Чому не можна надто захоплюватися комп’ютерними іграми?
3. Робота в групах. Уявіть, що ваш товариш курить. Спробуйте переко на ти його позбутися цієї шкідливої звички.
Практична робота
Підготуйте всі разом проект «Ні - шкідливим звичкам!».
Спочатку об’єднайтеся у групи. Визначте, хто яке завдання готує. Підготуйте малюнки, фотографії, плакати тощо.
Перша група готує матеріали про згубність вживання алкоголю.
Друга група - про небезпеку куріння.
третя група - про шкідливість надмірного захоплення комп’ютерними іграми.


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 1421 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть