загрузка...
Образ мадонни в мистецтві - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Образ мадонни в мистецтві
16:03
Образ мадонни в мистецтві
Божа Матір з немовлям часто зображується в мистецтві. Цей образ у творах образотворчого мистецтва ми можемо зустріти під назвами «Мадонна», «Богоматір», «Свята Марія». А композитори та музиканти, звертаючись до Божої Матері, велично промовляли: «Ave Maria!» («Радуйся, Маріє!»)
Ф. Шуберт. Аve Maria.ікона Володимир-ської Богоматері
Які почуття викликає в тебе музика Ф. шуберта? Як регістр, тембр голосу співачки передають високу духовність музики? Яка роль супроводу? Чи може він бути іншим, важким, акордовим?
Одна з найдавніших ікон Воло-димирська Богоматір передає високу материнську любов. Трепетні почуття охоплюють усіх, хто дивиться на Богородицю. Вона з любов’ю при гортає до себе свою дитину, віддаючи їй усю ніжність і тепло свого серця.
На обличчі Богоматері з немовлям художника Михайла Врубеля - вели¬ка скорбота. Не можна відірвати погляду від величезних темних очей.
Як художники оспівують благородну красу материнства? М. Врубель. Богоматір з немовлям. У пісні також можна передати почуття доброти, ніжності, людського тепла. ?  Пригадай, яким значком позначають штрих легато (наспівно).
Зверни увагу! Ліги, що поєднують ноти різної висоти, позначають штрих легато. У нотному записі дуги-ліги, що поєднують ноти однакової висоти, подовжують їхню тривалість.
Поміркуй, які музичні інструменти ти об’єднаєш в ансамбль для супроводу цієї пісні.
Пригадай, де можна побачити зображення Богоматері? Які почуття викликають у тебе ці картини?
Образ Мадонни був улюбленим у творчості італій¬ського художника Рафаеля. Зображені на тлі краєвидів з далекими обріями, що тануть у повітряній імлі, ці неземні жінки були ніжні, лагідні, зворушливі, людяні, одухотворені, сповнені душевної гармонії.
Образ Мадонни мав за прототипи реальних італійок. Художник передавав їх пози, обличчя, малюючи плавними лініями, колірними акордами. Виходила неземна святість і божественна краса!
Леонардо да Вінчі, перед тим, як писати велику і складну картину, завжди робив замальовки дорослих людей, дітей, тварин і лише потім обирав той образ, який найкраще підходить для живописної композиції. Його картини відтворюють такий світ, у якому людина і природа, земне і уявне є єдиним і неповторним.
 Кого ти бачиш на живописному полотні? Чи схожі начерки голівок дітей на персо¬нажів картини?
Положення голови людини, яка прямо дивиться на нас, називають фас, а якщо обличчя повернуте в бік від глядача, таке положення називають профіль.
Намалюй портрет хлопчика або дівчин¬ки (графічні матеріали). Перед роботою пригадай, як правильно окреслити форму голови, розмістити на ній очі, ніс, рот, вуха, волосся.
Навіщо художники виконують начерки перед створенням картини?

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 628 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть