загрузка...
Образотворче мистецтво 2 кл. Урок 17. Зимові розваги - 22 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 22 » Образотворче мистецтво 2 кл. Урок 17. Зимові розваги
12:28
Образотворче мистецтво 2 кл. Урок 17. Зимові розваги


Мета:
•   ознайомити учнів з композиційними засобами досягнення художньої виразності зображення (обрання формату, розміру зображення), звернути увагу на передавання рухів людини у зображенні;
•   розвивати спостережливість, уяву, формувати естетичні почуття, смак;
•   виховувати охайність під час роботи. Оснащення
•   Матеріали та інструменти: папір для малювання, гуаш, пензлі, ємності з водою, серветки для витирання рук та пензлів.
•   Зоровий ряд: репродукції картин (О. Шибанова «У дитячому містечку»; В. Суриков «Узяття снігової фортеці»; ф. Сичков «Ліплення сніговика», «Катання з гір»); схеми з зображеннями тіла людини в русі.
•   Літературний ряд: А. Качан «Щедра зима». Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку Образотворче мистецтво 2 кл. Урок 17. Зимові розваги
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
•   Яка зараз пора року?
•   Чи подобається вам гуляти на вулиці взимку?
•   В які ігри ви зазвичай граєтеся взимку на вулиці?
3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель (декламує вірш)
ЩЕДРА ЗИМА 
Зима насипала снігів 
І побілила нашу хату. 
Для лиж, санчат і ковзанів 
Настало довгожданне свято...
...В ці дні село, де я живу, 
Аж помолодшало від снігу: 
Хто ліпить бабу снігову. 
Хто в сніжки грається. Потіха!
(А. Качан)
4. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Учитель. Настала зима. Довго чекали її дітлахи. Із першим пухнастим сніжком повибігали вони на вулицю, прихопивши із собою і санчата, і лижі. А щойно стало можливим катання на ковзанах, то навіть мороз не може загнати їх додому. Цей чудовий настрій майстерно передають у своїх роботах різні художники {демонстрування наочності).
Розглядаючи роботи художників, зверніть увагу на те, що відбувається на цих картинах: стоять чи рухаються зображені на них люди?
Щоб передати рух людей на своїх роботах, художники використовують деякі прийоми — нахил тулуба, згин руки у лікті чи плечі, згин ноги у коліні тощо.
Сьогодні ми станемо художниками, які зображують не просто зиму, зимову природу, а розваги дітей взимку. Для того щоб вам було легше це зобразити у власному творі, погляньте, як це зробили художники {аналізування наочності: Ф. Сичков «Ліплення сніговика», «Катання з гір»).
Зверніть увагу на схеми, що допоможуть намалювати ці рухи (аналізування схеми зображення тіла людини в русі).
•  Чи  звернули  ви  увагу на те, як розміщують художники зображення? Ви вже знаєте, що аркуш
паперу можна розташовувати горизонтально або вертикально. Давайте порівняємо дві роботи одного художника Ф. Сичкова — «Ліплення сніговика» та «Катання з гір».
•   Чим вони відрізняються?
Коли художник хоче показати, що гірка, з якої діти весело з'їжджають на санчатах, дуже велика, він розміщує зображення вертикально. А ось зовсім інша робота — «Ліплення сніговика». Тут автор показує, як захоплено діти роблять снігові кулі, як багато для цього необхідно снігу. Саме тому він і розташовує зображення горизонтально.
Фізкультхвилинка
5. ІНСТРУКТАЖ
Учитель. Але це ще не останні таємниці художника. Подивіться уважно, кого художник зобразив великого розміру. Правильно, дітей. Це тому, що діти є головними персонажами його творів.
Тому, коли ви малюватимете власні роботи, пам'ятайте, що головне в творі, до чого необхідно привернути увагу глядача, завжди малюють більшого розміру.
6. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ
Зображення веселих зимових ігор
з урахуванням формату та розміру зображення
7. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
♦   Які зимові ігри ви намалювали?
♦   Як під час малювання можна передати рухи людей?
♦   Що вам у цьому стане у пригоді?
8. Підсумки уроку Образотворче мистецтво 2 кл. Урок 17. Зимові розваги
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку, перегляд дитячих робіт, демонстрування кращих).
2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: принести папір для малювання, олівці або фломастери; розпитати друзів про їх мистецькі захоплення.
3. Проголошення уроку завершеним.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 5169 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть