загрузка...
Образотворче мистецтво 2 кл. Урок 1. Калейдоскоп вражень - 22 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 22 » Образотворче мистецтво 2 кл. Урок 1. Калейдоскоп вражень
11:23
Образотворче мистецтво 2 кл. Урок 1. Калейдоскоп вражень


Мета:
•   ознайомити учнів з видами візуальних (образотворчих) мистецтв, головними засобами виразності в них, навчити розрізняти твори мистецтва за їх видами;
•   розвивати вміння насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх, формувати естетичні почуття, смак, активізувати ініціативу учнів;
   виховувати любов до творів образотворчого мистецтва. Оснащення
•   Матеріали та Інструменти: будь-які графічні матеріали (олівці, кулькові та гелеві ручки, фломастери тощо).
•   Зоровий ряд: фотографії творів декоративно-прикладного мистецтва (писанок, вишивок, керамічних виробів, іграшок тощо) та скульптури, репродукції творів графіки та живопису, мала країни Образотворчого мистецтва.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку Образотворче мистецтво 2 кл. Калейдоскоп вражень
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку
2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Сьогодні ми помандруємо стежинками цікавої країни Образотворчого мистецтва, яка розкриє нам І свою красу, і свої таємниці. Вирушаймо!
В. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Учитель. Заплюште оченята та уявіть, що ми сідаємо у яскравий потяг. Ми відвідаємо різні міста цієї неосяжної країни, познайомимось з її мешканцями та скарбами. (Демонструється мала країни Образотворчого мистецтва.) Перша наша зупинка — місто Графіка. Мешканці цього міста, художники-графіки,— дуже серйозні та заклопотані. У кожного з них своє захоплення — хтось зображує природу, хтось — предмети, що його оточують, хтось — звіряток, а комусь до вподоби зображувати різних людей. Розгляньте роботи цих дивовижних художників.
-   Чи подобаються вам їх твори? Чим вони подобаються?
-   Про кого художники-графіки розповідають у своїх роботах?
У художників-графікІв є багато помічників. Це різні матеріали, які використовують ці майстри,— олівці (прості та кольорові), туш, пастель, вугілля та ін. Давайте з деякими познайомимося ближче. Олівці — одні з найулюбленіших матеріалів художника-графіка. Грифель в олівцях буває звичайний сірий — такі олівці називаються простими, а ще вам знайомі олівці з кольоровими грифелями. Як ми їх називаємо? Правильно, кольорові олівці.
-   Що можна намалювати простими або кольоровими олівцями?
Навчальні вправи
Учитель. Перетворімося на художннків-графіків і намалюймо лініями веселі малюнки. У вас у руках — веселі олівці, тому лінії виходитимуть веселі!
Веселі прямі лінії
-   Уявіть ракету, що здіймається вгору. Намалюйте, як вона злітатиме.
-  Легка сніжинка падає згори додолу. Покажіть її падіння лінією.
-   Індіанець цілиться у мішень. Намалюйте лінію польоту стріли.
Веселі криві лінії
-   Якими лініями зобразимо хвилі, що погойдують човник? (Хвилястими)
-   Як стрибає кенгуру? Спробуйте намалювати це лінією. (Зиґзаґ)
-   А це — закручена раковинка равлика. Яка вона за формою? (Спіраль)
-   Намалюйте заплутаний лабіринт у нірці хитрої лисички. (Ламана)
Ще одна зупинка — місто Живопис. Воно таке яскраве! Тут мешкають художники, які дуже полюбляють малювати фарбами. Подивіться, як виглядають картини, створені майстрами-живописцями (демонструється на очність). Чим вони відрізняються від робіт графіків? Роботи живописців різнокольорові. Колір художнику-живописцю дарують його помічники — фарби. Вони бувають дуже різні — акварельні, гуашеві, олійні, темперні та ін. Що змальовують художники у своїх роботах? Вони, як і художпики-графіки, дуже полюбляють все, що їх оточує. Цю любов вони намагаються передати глядачам у своїх роботах.
Наступна зупинка — місто Скульптура. Скільки величезних пам'ятників, маленьких статуеток, цікавих рельєфних зображень створено тут руками майстрів-скульпторіп! Вам також доводилося почуватися скульпторами — ліпити з пластиліну. Однак цей матеріал недовговічний. І тому скульптор часто звертається до твердішого, довговічнішого матеріалу — деревини, каменю та металу (демонстрування наочності). Про те, як він працює з цими матеріалами, ми дізнаємося пізніше. Перед тим як знову сісти в наш чарівний потяг, проведімо невеличку фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
(Учні виконують рухи за текстом вірша.)
Всі піднесли руки — раз!            Раз! — і вгору.         Будем дружно ми вставати.
На носках стоїть весь клас.        Два! — і вниз.          Щоб ногам роботу дати.
Два — присіли, руки вниз.          На сусіда                 Хто старався присідати.
На сусіда подивись.                          подивись.         Може вже відпочивати.
Учитель. Ми трошки розім'ялись, а тепер на нас чекає ще одне дуже цікаве місто — Декоративно-прикладне мистецтво. Воно зовсім не схоже на ті міста, які ми вже відвідали. Тут живе набагато більше майстрів — ткалі та пи-санкарі, вишивальниці та різьбярі, гончарі та ковалі. Розгляньмо їх роботи (демонстрування наочності). Майстри декоративно-прикладного мистецтва використовують у роботі глину й деревину, тканини й нитки, різноманітні фарби й бусини, навіть звичайний сир — це неновний перелік матеріалів, із яких талановиті майстри створюють справжні дива.
4. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
-  До якої країни ми сьогодні подорожували?
-   Як називались міста, що знаходяться в цій країні?
-  Яке з міст вас вразило найбільше? Чому?
-   Як звалися мешканці кожного міста?
-   Які матеріали та інструменти допомагають цим художникам створювати твори, що дивують і захоплюють людей?
5. Підсумки уроку Образотворче мистецтво 2 кл. Калейдоскоп вражень 
1.  Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
2.  Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: роздивитись у книгах, журналах, газетах, на листівках роботи художників-графіків; принести на наступний урок фломастери або гелеві ручки, альбоми; вигадати власні приклади з використанням горизонтальних, вертикальних та кривих ліній.
3.  Проголошення уроку завершеним.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3124 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть