загрузка...
Океани і материки на географічних картах - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Океани і материки на географічних картах
17:31
Океани і материки на географічних картах

Що таке карта? Якими бувають карти? Як позначають на карті земну поверхню?
На фізичній карті півкуль зображено всю земну поверхню: сушу — це материки, та водну поверхню — це океани.
Материки — це великі ділянки суші, з усіх сторін оточені водою.
На Землі є шість материків: Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка, Австралія, Антарктида. 1. Знайдіть і покажіть на фізичній карті півкуль (див. форзац 1) материки. 2. Визначте, у яких півкулях Землі вони розташовані. 3. Розкажіть про поверхню материків, скориставшись умовними знаками.
Чим відрізняються між собою материки?
Материки відрізняються між собою розмірами, формами земної поверхні, природними умовами.
Найбільший материк — Євразія. Він складається з двох частин світу: Європи та Азії. Умовна межа між Європою та Азією проходить по Уральських горах.
Другим за площею материком є Африка, третім — Північна Америка, далі Швденна Америка та Антарктида. Найменший материк на Землі — Австралія.
На Землі є значно менші за материки ділянки суходолу, з усіх сторін оточені водою, — це острови.
Найбільший острів на Землі — Гренландія, він розташований на півночі західної півкулі.
Що таке Світовий океан? З яких частин він складається? Якою є вода в океані? Світовий океан — це водна поверхня Землі, яка омиває всі материки та острови. Світовий океан розділено материками на частини, які називають океанами.
На Землі є чотири океани: Тихий, Атлантичний, Індійський та Північний Льодовитий,
У місцях, де океан вдається в сушу, утворюються моря. Море — це частина океану, яка має з ним зв'язок (мал. 55).
1. Знайдіть і покажіть на фізичній карті півкуль (форзац 1) океани. 2. Визначте, у яких півкулях Землі вони розташовані. 3. Які материки омиває кожен океан?
Чим відрізняються між собою океани?
Океани відрізняються між собою розмірами, глибиною, природними умовами.
Найбільший і найглибший — Тихий океан. Атлантичний океан — менший і не такий глибокий, як Тихий. Індійський океан — ще менший. Північний Льодовитий океан — найменший за розмірами та найменш глибокий з усіх океанів.
На Землі є шість материків: Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка, Австралія й Антарктида. Материки омивають чотири океани: Тихий, Атлантичний, Індійський та Північний Льодовитий,
1. Що зображено на карті півкуль? 2. Що таке материк? Скільки материків є на Землі? Назвіть їх і покажіть на карті півкуль. 3. Який материк складається з двох частин світу? Назвіть їх і покажіть межу між ними. 4. Скільки океанів є на Землі? Назвіть їх і покажіть на карті півкуль.

Практична робота
Нанесення на контурну карту півкуль назв материків та океанів
Обладнання: контурна карта півкуль, фізична карта півкуль.
Хід роботи
Завдання 1. Скориставшись фізичною картою півкуль (див. форзац 2), підпишіть на контурній карті півкуль назви материків (написи материків роблять друкованими літерами в центральній частині материка).
Завдання 2. Скориставшись фізичною картою півкуль, підпишіть на контурній карті півкуль назви океанів (написи океанів роблять друкованими літерами в центральній частині океану).


Категория:
2015
| Просмотров: 481 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть