загрузка...
Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям
08:43
Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям
Подивися у дзеркало. Чи не забув ти вмитися, при¬чесатися, почистити одяг і взуття? Чи всі ґудзики на місці? Перевір, чи маєш ти носову хустинку, гребінець.
Охайна людина має чисте тіло, акуратно одягнена. Вона ви¬кликає симпатію, з нею приємно спілкуватися. А людина в зім’ятому одязі, брудному взутті, з немитим волоссям має непривабливий вигляд. Людина, яка має доглянутий зовнішній вигляд, почувається впевненіше. Охайність свідчить про повагу лю¬дини до себе і до людей, які її оточують. Крім того, охайність і повсякденний догляд за чистотою тіла сприяють зміцненню здоров’я.
Щоб бути чистим і охайним, потрібно не тільки ста¬ранно піклуватися про чистоту тіла, а й знати, як обирати потрібний одяг і взуття, як утримувати їх у чи¬стоті та порядку. Від цього теж залежить здоров’я. Адже одяг і взуття захищають наше тіло від холоду й спеки, від дощу й вітру, від травм та інших ушкоджень.
Передусім одяг і взуття мають відповідати твоєму розміру, бути зручними, не заважати рухам, не стискати будь-яку частину тіла.
Речі слід підбирати відповідно до пори року, погоди, події, статі, віку тощо. Одягатися відповідно до погоди - означає не тільки носити влітку кофтинки, короткі спіднички чи шорти, легкі сорочки, футболки, а взимку – шубу чи пальто і тепле взуття. Головне – не одягатися занадто тепло, щоб не перегріватися. В одязі треба почуватися комфортно: щоб було не спекотно і не холодно. Не варто завчасно одягатися занадто легко, а взимку ходити без шапки.
Для різних видів діяльності потрібний різний одяг і взуття. Так, для занять у школі призначено шкільну форму, для спорту - спортивну.
Тобіслід постійно стежитиза свои,щоб одяг і взуття були завжди чистими, непошкодженими. Перевір, чи всі ґудзики є на твоїх речах, чи не брудні вони, чи немає плям, чи випрасувані. Знявши одяг, не забувай вішати і складати його в шафу.
Доглядай за своїм взуттям. Його треба чистити, якщо воно вологе - слід просушити. Не надягай мокрого одягу і взуття, це шкодить здоров’ю. Не ходи цілий день у спортивному взутті – кедах, кросівках. Не забувай, що воно призначене для занять спортом.
Щоб одяг і взуття довго слугували, бережи їх.
Поясни прислів’я
На неохайній людині всяка одежа погана.
Бережи одяг, поки новий, а здоров’я - поки молодий.
Відгадай загадки
Як дивлюся я у нього, Бачу там себе самого.
Лежу в кишені і чекаю Рев, бруднуль і плаксія. Витру їм потоки сліз, Не забуду і про ніс.
Наче їжачок на вигляд, Та не просить їсти. По одягу пробіжить-Стане одяг чистий.
1. Що значить «бути охайною людиною»? Як вважаєш, чи можна сказати, що ти охайний?
2. Пригадай, які поради стосовно одягу і взуття тобі дають батьки. Чи завжди ти до них дослухаєшся і виконуєш їх?
3. Робота в групах. Обговоріть, як слід доглядати за своїм одя гом і взуттям.

 


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 2066 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть