загрузка...
Охорона здоров'я дітей - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Охорона здоров'я дітей
17:58
Охорона здоров'я дітей

Людина, її життя і здоров'я визнаються в нашій державі найбільшою соціальною цінністю. Це означає, що твоє життя і здоров'я цінне не тільки для тебе, а й для держави та суспільства загалом. Тому держава і суспільство вживають різноманітних заходів, що забезпечують профілактику захворювань і сприяють нормальному розвитку дітей.
В Україні діють дитячі поліклініки, лікарні, диспансери, санаторії, табори відпочинку. У цих закладах діти проходять медичні обстеження, лікуються і відпочивають. Медичні працівники у школі також стежать за станом здоров'я дітей і в разі потреби надають їм необхідну допомогу.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

У місті Харкові діє Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків, де працюють фахівці, які вивчають і лікують дитячі хвороби.
З метою охорони здоров'я дітей у нашій державі заборонено використовувати дитячу працю. Як виняток, законодавством України допускається приймати на роботу учнів, яким виповнилося 14 років, у вільний від навчання час для виконання роботи, що не завдає шкоди їхньому здоров'ю і не заважає навчанню.
На жаль, ті заходи з охорони здоров'я, що вживають держава й суспільство, не можуть забезпечити всім належний його рівень. Серед нас є люди, які з народження, або через хворобу, або внаслідок нещасного випадку мають вади здоров'я та розвитку. Це люди з порушеннями зору, слуху, скелетно-м'язової системи тощо. їх називають людьми з особливими потребами. Адже щоб жити повноцінним життям, навчатися, працювати, відпочивати, пересуватися, вони потребують особливих умов і спеціальних предметів. Наприклад, для людей, які пересуваються на візку, потрібно при будівництві сходів облаштовувати спеціальні пандуси, підйомники, а багатоповерхові будинки оснащувати спеціальними ліфтами тощо.
Людям, які погано бачать або зовсім сліпі, необхідні книжки, надруковані великим шрифтом чи спеціальним шрифтом Брайля, а також аудіокнижки. Люди з поганим зором для безпечного пересування вулицями користуються спеціальною тростиною. Вона пофарбована в колір, здебільшого білий, що відбиває світло. Для незрячих установлюють також звукові сигнали світлофорів, щоб безпечно переходити вулицю. Ти теж можеш допомогти сліпій людині перейти через дорогу.
Ті, хто має поганий слух, використовують спеціальні слухові апарати. Вони підсилюють звук і компенсують порушення слуху.
Люди з особливими потребами, як і всі інші, заслуговують на повагу й гуманне ставлення. Адже кожна людина неповторна й безцінна для суспільства.
Пам'ятай: те, як ти поводишся з людьми з особливими потребами, показує, яка ти людина.
Багато видатних постатей мали вади здоров'я. Так, німецький композитор Людвиг ван Бетховен (1770—1827) написав свої найкращі музичні твори, коли втратив слух.
Франклін Делано Рузвельт (1882—1945), 32-й президент СІЛА, через хворобу був прикутий до інвалідного візка.
Марія Прижаченко (Приймаченко) (1909—1997) — одна з  найвідоміших  українських  художниць.   Через важку недугу, на яку захворіла ще в дитинстві, жінка ходила, спираючись на милиці. Та це не завадило їй творити пензлем справжні дива. Яскраві квіти і фантастичні тварини оживають на її всесвітньо відомих картинах. Серед людей з особливими потребами є багато спортсменів, які досягають значних результатів і стають чемпіонами Паралімпійських ігор.
ЯК СЕРПЙКО НАВЧИВСЯ ЖАЛІТИ
Маленький хлопчик Сергійко гуляв біля ставка. Він побачив дівчинку, що сиділа на березі. Коли Сергійко підійшов до неї, вона сказала:
— Не заважай мені слухати, як хлюпають хвилі. Сергійко здивувався. Він кинув у ставок камінець. Дівчинка запитала:
-   Що ти кинув у воду? Сергійко ще більше здивувався.
-   Невже ти не бачиш? Я кинув камінець. Дівчинка сказала:
— Я нічого не бачу, бо я сліпа.
Сергійко від подиву широко відкрив очі й довго дивився на дівчинку. Так, дивуючись, він і додому прийшов. Він не міг уявити: як це воно, коли людина нічого не бачить?
Настала ніч. Сергійко ліг спати. Він заснув з почуттям подиву. Серед ночі Сергійко прокинувся. Його розбудив шум за вікном. Шумів вітер, у шибки стукав дощ. А в хаті було темно.
Сергійкові стало страшно. Йому пригадалася сліпа дівчинка. Тепер хлопчик уже не дивувався. Його серце стиснув жаль. Як же вона, бідна, живе в отакій темряві?
Сергійкові хотілося, щоб скоріше настав день. Він піде до сліпої дівчинки. Не дивуватиметься більше. Він пожаліє її.
Василь Сухомлинський
Словникова скарбничка
Шрифт Бранля— рельєфно-точковий шрифт, що сприймається на дотик і призначений для письма та читання незрячими людьми. Ного розробив у 1829 році француз Луї Брайль (1809-1852), який був сліпим. Шрифт Брайля і дотепер поширений в усьому світі.
Пандус — похила доріжка, що з'єднує дві горизонтальні поверхні, які знаходяться на різній висоті.
Гуманізм — визнання людини найвищою цінністю у світі; повага до гідності та розуму людини.
Відгадай загадку
Хто людей з біди рятує І хвороби всі лікує -Призначає процедури, І таблетки, і мікстури?
1.  Як у нашій країні дбають про здоров'я дітей?
2.  Розкажи, до якого медичного закладу тобі доводилося звертатися, коли ти хворів (хворіла).
3.  Як треба ставитися до людей з особливими потребами?
4.  Чи живуть поряд з тобою люди з особливими потребами? Якщо «так», чи допомагаєш ти їм? Дізнайся в батьків, які медичні установи є у твоєму мікрорайоні або населеному пункті. Розкажи про них.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Розіграйте в класі ситуації допомоги людям з особливими потребами.
1)Ти граєш з друзями в сніжки. З під'їзду виїхала людина на візку й застрягла в снігу. Твої дії?
2) До твого класу прийшов новий учень, який кульгає. Як ти поводитимешся з ним?

 

 


Категория:
2015
| Просмотров: 410 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть