загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 10. Їжте на здоров'я! - 31 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 31 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 10. Їжте на здоров'я!
18:06
Основи здоров'я 2 клас. Урок 10. Їжте на здоров'я!

Основи здоров'я 2 клас. Урок 10. Їжте на здоров'я!

Мета: пояснити учням, для чого потрібно вживати їжу; навчити вибирати корисну для здоров'я їжу; виховувати естетичні смаки.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
—  Щоб ви нормально зростали й розвивалися, організму потрібні різні продукти харчування. Продукти, які ви вживаєте, мають бути різноманітними.
—  Для чого потрібно їсти?
—  Чому не можна обійтися без їжі?
—  Що вона дає для життя?
—  Які продукти харчування приносять найбільше користі нашому організму?
—  Ось що один хлопчик з'їв на обід: кашу із цукром, какао із солодкою булочкою, шматок торта, шоколадку. Чи корисний у хлопчика був обід? Чому? Які страви запропонуєте ви?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як харчування впливає на здоров'я.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с 31-14)
—  Щоб бути здоровим, мати енергію для навчання і відпочинку, треба добре харчуватися. Дехто вважає, що це означає їсти все, що захочеться, і коли захочеться. Але насправді з цього нічого доброго не виходить.
—  Згадайте казкових персонажів, які мають надмірну вагу. (Карлсон, Вінні-Пух) Як ви вважаєте, чому?
—  Розгляньте малюнки на с. 31. Для чого треба їсти? Що корисно? Що при цьому слід пам'ятати?
—  Чим шкідливе недоїдання? Чим шкідливе переїдання?
—  Що треба робити, щоб їжа добре перетравлювалася і засвоювалася?
—  Розгляньте малюнок на с. 32. Які з цих ласощів ви полюбляєте?
—  Але не захоплюйтеся цими продуктами, бо від них користі небагато.
—  Які страви полюбляють українці? Які страви інших народів ви знаєте?
—  Прочитайте вірш Л. Вознюк (с. 33). Де ховаються вітаміни?
Словникова скарбничка
Вітаміни — речовини, життєво необхідні для організму людини.
Робота в групах
—  Об'єднайтесь у дві команди. Напишіть на аркуші паперу якомога більше назв овочів і фруктів. По черзі зачитуйте одну назву з тих, що ви написали (повторюватися не можна). Виграє команда, яка закінчить останньою.
—  Щоб отримувати достатньо вітамінів, з'їдайте не менше ніж п'ять свіжих овочів і фруктів щодня.
—  Поясніть вислів.
їсти необхідно, щоб жити, а не жити, щоб їсти.
— Відгадайте загадку.
•   Сидить баба, одягнулась, 
У сто сорочок загорнулась. 
Ціле літо достигає. 
До нас у борщик поспішає.
—  Чи знаєте ви інші загадки про продукти харчування? Придумайте самі або знайдіть у книжках. Загадайте однокласникам, батькам.
—  Які продукти ви споживаєте? Як ви вважаєте, чи можна назвати ваше харчування різноманітним?
—  Що може статися, якщо: недоїдати, переїдати?
Практична робота (с. 34)
На партах розкладено картки (або малюнки) із зображенням різноманітних продуктів харчування. Серед них треба обрати корисні для здоров'я.
—  Проведіть змагання. Розподіліться на декілька команд. Оберіть суддів. Чия команда швидше і правильніше виконає завдання — та і перемогла.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.    Робота над загадками
•   Хто мене роздягає.
Той сльози проливає. (Цибуля)
•   Круглий, червоний. Добрий солоний, Добрий і сирий.
Хто він такий? (Помідор)
•   Латка иа латці, без голки зшиті. (Капуста)
•   І печуть мене, і варять, І їдять, і хвалять,
бо я добра. (Картопля)
•   Товстий Гнат, при землі не звать. Сам червоний, а чуб зелений. (Буряк)
•   Дід Мартин ліз через тин.
Сам переліз, а голову на тину залишив. (Гарбуз)
—  Дітям вашого віку їжа потрібна для того, щоб рости міцними і здоровими. Ми споживаємо різні продукти. Одні з них отримуємо з поля, городу, саду. їжа, приготована з таких продуктів, називається «рослинною». Інші продукти нам дають тварини — молоко, сир, масло, яйця, м'ясо. їжа, приготована із них, називається «тваринною». їжа тваринна і рослинна — різноманітна їжа.
2.    Гра «Установи відповідність» [див. Додаток нас. 32)
3.    Тестування (див. Додаток на с. 32)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Для чого ми вживаємо їжу?
—  Які поживні речовини людина отримує з їжею?
—  Яка їжа належить до здорової і корисної?

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4717 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть