загрузка...
Основи здоров'я 2 клас. Урок 16. Культура спілкування - 5 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 5 » Основи здоров'я 2 клас. Урок 16. Культура спілкування
16:49
Основи здоров'я 2 клас. Урок 16. Культура спілкування

Основи здоров'я 2 клас. Урок 16. Культура спілкування

Мета: поглибити знання учнів про правила спілкування з рідними, товаришами, друзями, знайомими; показати дітям важливість ставлення до інших із повагою; спонукати до виконання вивчених правил культурної поведінки.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
—  Що таке спілкування?
—  Чи можна навчитися правильно спілкуватися з людьми?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ви дізнаєтесь, яких правил потрібно дотримуватися під час спілкування.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с 53-54)
—  Ви постійно спілкуєтеся з різними людьми — з рідними, учителями, дітьми. Від уміння спілкуватися залежить настрій людини, емоційний стан, здоров'я.
—  Яке «золоте правило» спілкування?
—  Роздивіться с. 53. Яких правил треба дотримуватися, щоб тебе поважали інші І приязно ставилися до тебе?
—  До старших стався з повагою, звертайся на «Ви», не втручайся у їхню розмову.
—  Пам'ятайте: вміння спілкуватися — важлива риса вихованої людини.
—  Поясніть вислови.
*   Добре слово краще за цукор і мед.
*   Слова щирого вітання дорожчі від частування.
—  Прочитайте вірш Емілії Саталкіної «Знайте всі» (<\ 54).
—  Від яких слів людям стає приємпо і радіспо, а які слова псують настрій?
—  Розкажіть, яких правил слід дотримуватися під час спілкування. Чи завжди ви їх виконуєте?
—  Закінчіть речення: «Коли розмовляєш, не можна кричати,...».
—  Чи впливає культура спілкування на настрій і здоров'я людини? Відповідь обґрунтуйте.
2.     Фізкультхвилинка
КОНЯЧКИ 
Гей, конячки, всі зі мною             (Ходьба з високим підніманням стегна.)
Поспішим до водопою. 
Ось і річка, глянь яка! 
І широка, і глибока, 
Біля берега — мілка.                    (В.«.— ноги на ширині плечей. 1 — плавно
                                                    розвести руки по боках з нахилом уперед;
                                                    2     в. п.) 
В ній така смачна водичка — 
Пийте, пийте! 
Постукайте копитами,                  (В. п.— о. с. руки на поясі, притупування
                                                    ногою.)
Скуштуйте травички.
Гей, конячки, а потону                 (В. п.— о. с. стрибки на місці з переходом на
                                                     ходьбу з відновленням дихання. 
Повторити
4-6 разів.) Ми поскачемо додому Гоп-гоп, гоп-гоп.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.     Робота над прислів'ями та приказками
*   Погане слово краще проковтнути, ніж промовити.
*   Яка людина, така її мова.
•   Вмієш сказати — вмій і змовчати.
*   Слово не стріла, а серце пробиває.
•   Гарне слово дорожче за гроші.
•   Птицю пізнають по пір'ю, а людину — по бесіді.
■   Язик багато може зробити: і настрій піднести, і справу зіпсувати.
2.     Тестування
—  Позначте правила спілкування для дівчаток та хлопчиків. О Зустрінеш знайомих — привітайся.
(З Коли вітаєшся, знімай шапку.
8 Не перебивай того, хто говорить. Якщо немає вільного місця, поступися своїм. ф Якщо у когось щось упало, підніми і подай.
8 Не смикай за кіски. Умій зберігати таємницю. О Поважай себе та інших.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Які правила спілкування ви запам'ятали?
—  Чому їх слід дотримуватися?

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4810 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть